Turkcell BİP 187 ülkede 6 milyon indirilme sayısını geçti
Mobil

Turkcell BİP 187 ülkede 6 milyon indirilme sayısını geçti

bip-6mBİP, Turkcell'in son dönemde ürettiği en başarılı ürün olma yolunda ilerliyor. Anlık mesajlaşma uygulamasıyla güncel verileri paylaşan Turkcell, BİP'in bugüne kadar 187 ülkede 6 milyon indirilme sayısını geçtiğini açıkladı. Bu, Turkcell tarafından geliştirilen bir uygulama için yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti.

Kıyas için Turkcell geçtiğimiz Kasım ayında uygulamanın 2.6 milyon indirilme sayısını geçtiğini açıklamıştı. Üç aylık bir süre için oldukça hızlı sayılabilecek bu büyümede BİP'in operatör bağımsız bir mesajlaşma uygulaması ve ana akım mesajlaşma uygulamalarına ait birçok yeniliği çok kısa sürede adapte etmesi var.

Sesli ve görüntülü arama, kaybolan mesajlar, özel sticker'lar ve hatta Facebook'un Messenger'a entegre etmeyi planladığı belirtilen SMS gönderme özelliği BİP'te mevcut.

Turkcell BİP'i yaklaşık bir yıldır tam güç itiyor. Uygulamanın başarısında dikkat çekici pazarlama kampanyalarının da payı olduğu ortada. BİP, kazandığı milyonlarca kullanıcının bağlılığını kazanabilirse, Turkcell içinde uzun vadede oldukça değerli bir varlığa dönüşebilir.

Yorumlar (6)
 1. Gözlem Gözlem

  Turkcell BIP uygulamasının tutmayacağını ve bu yükselişin sınırlı bir süre devam edeceğini hep birlikte göreceğiz. Whatsapp ve Facebook gibilerinin olduğu bir ortamda bu kullanıcıların sadakatini yakalaması imkansıza yakın bir beklentidir. Facebook ile entegre ettiğin şeyi zaten Facebook sunuyor. Sunmuyor olsa bile an meselesidir.

  Arkasındaki amaç, falanca gelsin beni veya bu uygulamayı satın alsın ben de para kazanayımdan öte birşey değildir. Turkcell kaç senedir var? İz bırakan bir tane mobil uygulaması olmuş mu, şu an hatırlıyor musunuz mesela?

  Amaç yapayım büyükler satın alsın değilse, çöpe atılan bir para, yanlış bir yatırım ve "küçüklere", haber yapmadan önce sizin farkınız nedir diye soran Webrazzi'nin sıra "büyüklere" gelince sınırsız eyvallahıdır...

  Çünkü artık onlar sayesinde varsınız, objektif Webrazzi'yi hep birlikte gömdünüz...

  1. İhsan İhsan

   Kesinlikle katılıyorum. Uygulama tutsa bile, konu Turkcell olunca business tarafının da az çok nerelere gidebilebileceğini öngörmek mümkün. Çünkü kafa hep aynı; uygulamalar farklı. Türkiye'de bu işi layıkıyla yapabilecek insanlar var, onlara destek olun. İçinizde geliştirdiğiniz tüm uygulamalar büyük projelerin devşirmesidir.

 2. C. Gazi Koç C. Gazi Koç

  Zorla indirildiği içindir. LG G3 telefonumda istesemde turkcell uygulamalarının yükleme uygulamalarını kaldıramıyorum. Otomatik olarak yükleniyor. Rakamlar gerçekci değil.

 3. bu kadar reklama az bile. Koskocaman gsm operatörü bedava net vs veriyor anca bu kadar oluyor demek

 4. Yılların sadık turkcell müşterisi olarak bile sadece meraktan indirim 2. gün sildim. İndirme sayısını değilde ay da veya günde atılan mesaj sayısını yayınlasalar gerçek veriler ortaya çıkacak :)

 5. Gökçen Karan Gökçen Karan

  Ben henüz etrafımda kullanan 1 kişi bile gerçekten görmedim. Ben de henüz hiç kullanmadım dolayısı ile. Ama indiren 6 milyon kişiden birisiyim. İndiirilme sayısı bence o derece önemli değil eğer kullanılmıyor ise.