Facebook Messenger'da SMS entegrasyonunu deniyor

Facebook Messenger'da SMS entegrasyonunu deniyor

Facebook Messenger uzun bir aradan sonra yeniden SMS'i kucaklamaya hazırlanıyor olabilir. Messenger uygulaması üzerinden kullanıcıların SMS gönderip almasını sağlayan yeni bir özelliği test ettiğini söyleyen Facebook, aynı zamanda Messenger ile çoklu hesap desteğini de test ediyor.

Android Police yayınının paylaştığı ekran görüntüleri Messenger'ın test edilen versiyonundaki SMS özelliğini açıkça gösteriyor. Bu versiyonda kullanıcı ekran SMS ayarlarını görebiliyor ve SMS göndermeyi seçtiğinde sohbet baloncuklarının rengi de değişiyor. Kullanıcıyı tıpkı iMessage'da olduğu gibi artık metin mesajı yazdığı yönünde uyaran bu işaretle birlikte ekranda "Bir metin mesajı yaz" ifadesi de beliriyor. Mesaj kutunuzda aynı kişiden gelen Messenger mesajları ve SMS'ler ayrı ayrı konumlandırılıyor. En azından bu versiyonda.

messenger sms

Messenger ile çoklu hesap desteğini de deneyen Facebook Messenger içinde artık Hesaplar bölümünde birden fazla kullanıcının giriş yapması mümkün hale geliyor. Messenger'ın Material Design desteği kazanmasıyla birlikte gelen bu özelliklerin tümü Android uygulamasında tespit edilmiş.

Özelliklerin hayata geçirilip geçirilmeyeceği konusunda henüz bir netlik yok.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.