Unity tabanlı strateji oyunu Osmanlı Savaşları, tarih ve oyun meraklılarını bekliyor
Oyun

Unity tabanlı strateji oyunu Osmanlı Savaşları, tarih ve oyun meraklılarını bekliyor

Facebook oyunlarının çok popüler olduğu yılları geride bıraksak da yeni oyunlarla karşılaşmaya devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nu merkez alan Osmanlı Savaşları adlı 3 boyutlu strateji oyunu da bunlardan biri.

Aytaç Coşkun, Ömer Faruk Bulanık, Mert Seçkin tarafından kurulan Limon Games'in geliştirdiği bir oyun olan Osmanlı Savaşları, adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu dönemini konu alıyor. Kullanıcılar kendi beyliklerini kurarak ve geliştirerek ayakta kalma mücadelesi veriyor.

2011 yılında fikir boyutunda temelleri atılan Osmanlı Savaşları, kopazar.com'un sağladığı mali destekle ancak 2013 Kasım ayında geliştirilmeye başlanabilmiş. Geliştirilen ilk sürümü sadeleştirme ihtiyacı hisseden ve bu süreçte biraz zaman kaybeden Limon Games, nihayet 1 aralık 2015'te 160 oyuncuyla ilk kapalı test sürecini, 1 Şubat 2016 itibarıyla da genele açık test sürecini başlatmış.

Çok kısa bir süre için oynadığım Osmanlı Savaşları'nda modelleme, animasyon ve seslendirme açısından orta üstü bir performans sergilediğini söyleyebilirim. Ancak savaşlar ve toprak genişletme süreçlerinin nasıl olduğunu görmek için oyunda biraz daha vakit geçirmek gerekiyor.

Osmanli Savaslari

Oyun içi ürün satışından gelir kazanmayı hedefleyen Limon Games, Türkiye'de tarayıcı oyunlar arasında üst sıralara tırmanmayı ve farklı dil seçenekleriyle Türkiye dışındaki oyunseverleri de kendine çekmek istiyor.

Osmanlı Savaşları'nın en azından ismi itibarıyla her ülkeden kullanıcılara hitap edeceğini söylemek zor fakat oyunun ayakta kalmasına yetecek bir kitleye ulaşabileceği de malum.

Osmanli-savaslari-oyun

Üç boyutlu tarayıcı oyunlarını seviyorsanız Osmanlı Savaşları Facebook sayfasından oynamaya başlayabilir, yorumlarınızı burada paylaşabilirsiniz. Unity tabanlı oyunun Chrome dışındaki tarayıcılarda (Firefox ve Safari'de) oynayabileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Yorumlar (11)
 1. arkadaşlar oyun hiç güzel değil. beyliğimizdeki bir çok kişi oyunu bıraktı. oyun tamamen para üzerine kurulu.1 ay gibi kısa sürede oyun bitiyor

  1. İsimsiz İsimsiz

   Bazıları da burak gibi işte, uzanamadığı ciğere mundar deme derdinde :) Oyun güzel arkadaşlar gelin oynayın ve tadını çıkarın =)

 2. Saraycafe Saraycafe

  burak arkadaş alışmış yabancı oyunlara türkler yapınca begenmezler hangi oyuda yokki para işi oyunun acık kalması için illaki paralı olacak adamlar yatırım yapıyor illaki paralı olcak hangi oyun beleş türklerin oyunlarını desteklersek eminimki daha iyileride gelecektir kendi kendimize destek olmassak bu zamanda oyuna gelirsek oyun gayat iyi birde 3D olunca ayrı tat katmış oyuna burak gibi arkadaşlar alışmış resim gibi oyunlara 3D oyun olunca oynamayı bilemiyorlar

 3. Ephesus Ephesus

  2 aydır oynuyorum oyunu. Türk oyunu diye milliyetçi duygularımla gelişsin diye bekliyorum. Hatta destek olabilmek adına 100 tl de para yatırdım. Yalnız umduğum hiçbirşey yok oyunda. Müthiş ir taraf tutma söz konusu oyunla ilgilenen yok. Tek yapılan genel sohbette yazanlara ban verip oyundan atmak. Güncelleme yok ilgi sıfır. Hiç başlamayın derim. Oyunda kaybettiğim süreye acır hale geldim.

  Yatirdigim paranın iadesini isteyip hesabımın silinmesini istedim onada yanıt veren yok. Oyun para üstüne kurulu. Oyuna harcayacak paranız yoksa oyundan keyif değil stres alırsınız

 4. Ali Erbaa Ali Erbaa

  osmanlı savaşları guzel milli bır oyunumuz yapımcıların türk olması ve yabancıların yaptıgı oyunlarda teknık destekın robotlar tarafından verılmesı ve bırde ustune ıngılızce ıle dert anlatıp ıngılizce ıle cevap almak kadar kotu bır duyguyu bu oyunda asla yasamıyorsun dırek bıre bır destek alarak derdını oz turkcenle anlatıp turkce ıle cevap alıyorsun.kımse gordumu kandıl kutlayan bır oyun.bu oyunda hem dını gunlerımızde hem mıllı gunlerde kutlamalar yapılıyor oyun tarafında ve hedıyeler verılıyor..manevıyatı olan ınsan bır daha dusunsun...artık yabancı egemenlııgi altından kurtulup bu oyunu oynayıp yaygınlastırmak adına hedefelrımızın olması gerekır.bız destekleyecegız kı osmanlı savasları oyunu gelıssın.oyunun tek eksı tarafı şu an icin oyun google chromede oynanmıyor dıer tum tarayıcılarla oynanıyor. ama hızlı gırıs gelsıtırcı programı ıle facebooktan bagımsız oynanarak sorun ortadan kalkacaktır.haydı durmak yok savaslara devam.osmanlı savasları sızlerı beklıyor..

 5. Dursun Ali Dursun Ali

  Oyun güzel güzel olmasınada beylik savaşları falan olsa daha eğlnceli olurdu takım oyunu halıne getirilmesi lazım şimdi bireysel bi mucadele var yinede elinize sağlık

 6. Çınar Çınar

  merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır oynuyorum oyunu oyun stejeri değil hile oyunu .... şimdi siz diğceksiniz hile nerede

  sıralamda ki kişilerin bir coğu 1 den fazla kişilerce devamlı aktif oynanıyor yani bir hesabı 10 kişi kullanıyor doğal olarak oyun boş kalmıyor ve arkasından emek harcayarak gelen insan buna yetişemiyor... sizce bu adalaetmi.

  ben bu oyuna yaklaşık 2 bin tl para harcadım lakin milletin uyanıklığına diğer dille milletin hile yapıp sistemin buna müsaade etmesine gönlüm razı olmadığı için kimseye tavsiye etmiyorum .

  müşteri hiz bu konuyu yazıyorum ıspatlıyorum vide cekiyorum resim yolluyorum sistem hatası diyorlar :)) nekadar güzel cevap değilmi.

  ve aldığım paketlerin iadesini isteyip hesabımı kapatın diyorum hiç ve hiç cevap vermiyorlar.

  gecenlerde paket aldım ama hesabıma akce yüklenmedi die e-mail attım dönmeleri sadece 7 dk sürdü dileyene ekran resimleri atarımda..

  asker kafasına göre dağılıyor . lağamcı koymuşlar surları yıksın die gidiyor binayı yıkıyor sur yerinde duruyor :)

  tavsiye etmiyorum kesinlikleeeee

  aldığım pakaetlerin hakkı verilmiyorrr yani o göz yumdukları hilecilerdee kendilerii ve biraz oynayın anlarsınız ...

  1. çınar resimleri bana atabilirmisin ona göre oyuna başlamayacağım

 7. Yazılan yorumların birçoğu doğru oyunla ilgilenen yok. Genel sohbet kanalında ne küfür kavgaları oluyor bir tane moderatör bile koyamıyorlar. Güncelleme desen oda nadir. Karakterlerin yapay zekası çok zayıf. Oyun zamanla sıkıyor bir bağımlılığı yok o yönden iyi :D bağımlı olurum diye korkmayın. Bireysel savaş var sadece klan savaşları dediler 1-2 kere zor gördüm onun haricinde hep kapalı. Milleti Osmanlı Savaşları diye kandrıyorlar bir tane osmanlı marşı yok içinde.

  Ama bunların haricinde çok iyi oyun :)

 8. Yaklaşık 1 yıldır oynuyorum.onlarca kez mail atmamıza rağmen.dikkate alınmadı..tenezzül edilip bir cevap dahi verilmedi..değerli limongames yöneticileri!!!!global sohbete bir çare bulmanız şart oldu.geceleri bir moderatör olmalı oyunda.küfre engell olmazsanız bu oyun istediğniz çıtaya ulaşamaz.

 9. abicim oyun guzel ben bılgısyardan ındırmek ıstıyom bulamadım soylermısınız