Kullanıcılar Windows 10'u sevdi, sıralamada yükseliyor

Kullanıcılar Windows 10'u sevdi, sıralamada yükseliyor
windows-10
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra, kullanışlı moduyla tabletlerde de Windows 10 verimli çalışıyor.

Microsoft'un masaüstü işletim sistemi konusunda şansı hep yaver gitmedi. Farklı tarihlerde çıkardığı işletim sistemlerinden bazıları kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmedi, hatta hayal kırıklığı yarattı. Mobil platformlarda da iddiasını ortaya koymak isteyen Microsoft'un 6 ay önce dağıtımına başladığı işletim sistemi Windows 10, kullanım oranı açısından Windows 8.1 ve XP'yi geride bıraktı. Bu, şirket için iyi haber.

NetMarketShare'in açıkladığı rapora göre Windows 10, 2016 başında yüzde 10 pazar payına ulaştı. Yeni verilere göre Windows 10, yüzde 11,85 ile en çok kullanılan ikinci masaüstü işletim sistemi sırasına yükseldi. Pek çok iş bilgisayarında kullanılmaya devam edilen Windows XP'nin kullanım oranı yüzde 11.42, Windows 8.1 ise yüzde 10.4 pazar payına sahip. Kullanım oranı açısından zirvede ise yüzde 52.47 ile Windows 7 bulunuyor.

Windows 10, tabletlerde ve ikisi bir arada (tablet ve bilgisayar olabilen) bilgisayarlarda da yaygın olarak kullanılıyor. Şu günlerde 220 milyon cihazda kullanılan Windows 10'un 2020'den önce 1 milyar cihaza ulaşması hedefleniyor.

windows 10

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.