PixelTurtle'ın geliştirdiği eğlenceli basketbol oyunu HOOP, Android için yayında
Oyun

PixelTurtle'ın geliştirdiği eğlenceli basketbol oyunu HOOP, Android için yayında

İstanbul merkezli bir oyun stüdyosu olan PixelTurtle tarafından geliştirilen HOOP, kısa bir süre önce Google Play Store'da yayınlandı.

Şimdilik yalnızca Android platformu için yayında olan ve 'eğlenceli bir basketbol oyunu' olarak tarif edebileceğimiz HOOP, PixelTurtle ekibi tarafından Unity kullanılarak yaklaşık olarak 2 haftada geliştirilmiş.

3 farklı temaya sahip olan oyun 5 bölümden oluşuyor. 2 kişilik oynanabilen bir modu da bulunan HOOP için basit ama keyifli bir oyun mekaniğine sahip diyebiliriz. HOOP'ta ayrıca her bir bölüm ve mod için farklı basketbol topu tasarımlarına da sahip olabilirsiniz.

Ekipten aldığımız bilgiye göre ileride gelecek güncellemelerle beraber oyuna yeni bölüm ve modların eklenmesine devam edilecekmiş. Diğer yandan HOOP'un iOS ve Windows Phone platformları için uyarlanması da ekibin planları arasındaymış. Ki HOOP'un Unity ile geliştirilmesinden dolayı bu uyarlama sürecinin çok yorucu ve uzun olmayacağını da söyleyebiliriz.

hoop-pixel-turtle

Yorumlar (5)
 1. Teknolojipazar Teknolojipazar

  NeoGeo'nun Street Hoop oyunun kopyası.

  1. Janberka Janberka

   Adam street hoop diyor ya :D

   1. Njosnavelin Njosnavelin

    Oyun sanki paralı, beğenmediysen oynama bu kadar basit. Destek olmak yerine adama karalama yapmanın faydası yok.

 2. Serdarmustafayev Serdarmustafayev

  begenilmesi icin illaki yeni bir sey olmak zorunda degil .onceden farkli bir boyutta olan seyi alip ona yeni seyler katarak ortaya basarili urun cikarmak kolay birsey degildir . yillardir tasarim ve teknoloji dunyasi boyle gelisir ve buyur . kopyalamak ayip degildir , tekarar soyluyorum asil onemli olan kopyaladigin seye neler kattigin ve nasil sundugun .

  bana kalirsa bu oyun bir cok ketchapp oyunlarindan daha iyi , ki ben kendim mobil oyun sektorune olan merakimdan soyleyebilirim ki bu oyuna biraz daha dikkat ayirilirsa cok buyuk basari yakalar . eger yapimci ekip yorumumu okuduysa bana mail atmalarini rica edicem qwrtsm2 at gmail . com

  1. Serdarmustafayev Serdarmustafayev

   bu arada neogeo search ettim eski bir platformdaki oyun oldugunu gordum , sunu bilin ki su an ketchapp ve ketchapp la birlikte ve ya benzeri oyunlarin cogu eski oyunlardan ilham alinarak uretilmitir ve tasarlanmistir . bunu ketchapp in ortak olarak paylastigi bir oyunun yazilimcisiyla mail yoluyla ogrendigim bilgidir (fransiz oyun studyosu ismini tam hatirlamiyorum)

   bu arada ios icin cikarsalar bu oyunu hemen denemek isterdim