Özel sinema kulübü Sinemia Aslanoba Capital'dan yatırım aldı
Yatırım

Özel sinema kulübü Sinemia Aslanoba Capital'dan yatırım aldı

 • Özel sinema kulübü Sinemia, Aslanoba Capital'dan yatırım aldı. Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden gerçekleşen ve 30 Aralık sabahı düzenlenen gong töreniyle duyurulan yatırımın miktarı açıklanmadı.

sinemia-poster

Özel sinema kulübü Sinemia, Aslanoba Capital'dan yatırım aldı. Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden gerçekleşen ve 30 Aralık sabahı düzenlenen gong töreniyle duyurulan yatırımın miktarı açıklanmadı. Ancak bize ulaşan bilgiler Sinemia'nın ilk yatırımı olma özelliğindeki turla Aslanoba Capital Sinemia'ya yüzde 20 oranında ortak olduğu yönünde.

Rıfat Oğuz‘un kurucusu olduğu Sinemia, bu yıl başında faaliyete başlamış ve yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı. Kullanıcıların aylık sabit bir ücret ödeyerek abone olduğu özel sinema kulübü, kullanıcılarına aylık 59 liradan başlayan fiyatlarla bir ay içinde 30 kez sinemaya gitme fırsatı veriyor. Kullanıcıların bilet fiyatlarını düşünmeden, herhangi bir zaman ya da salon (3D, IMAX gibi) ayrımı olmadan istediği filmi izlemesini sağlayan Sinemia, bugün Türkiye genelinde aktif ve 50'nin üzerinde şehirde üyeleri bulunuyor. Davetiyeyle yeni üye alan Sinemia üzerinden talep edilen davetiye sayısı da 100 bini geçmiş. 

Sinemia, yenilikçi ödeme sistemlerini başarılı bir şekilde farklı bir hizmet anlayışıyla kurgulayan girişimlerden biri. Zira Sinemia'nın sinema salonları ya da yayıncılarla herhangi bir anlaşması yok ve sinemalar tarafından tamamen yeni  bir ödeme altyapısı olarak algılanıyor. Sinemia ödeme sistemleri teknolojileri için ininal işbirliğiyle MasterCard altyapısını kullanıyor.

Sinemia'nın yeni yatırımla birlikte, hızlı büyümesinin desteklenmesi amaçlanıyor. Aldığımız verilere göre girişim geçtiğimiz sekiz ay boyunca ciro bazında aylık ortalama yüzde 50 oranında büyümüş; bu ay ise yüzde 110 büyüme göstermiş. Yatırımla birlikte yurt dışı açılımını gerçekleştirmeyi planlayan Sinemia işe İngiltere'den başlamayı planlıyor. Gerekli altyapı hazırlıklarını tamamlayan Sinemia'nın  kurucusu ve CEO'sı Rıfat Oğuz, önümüzdeki altı ay içinde yurt dışında, İngiltere ile sınırlı kalmayıp, birkaç pazarda suları test etmek istediklerini söylüyor.

Borsa İstanbul'da gerçekleşen törenden bir fotoğraf.

Borsa İstanbul'da gerçekleşen törenden bir fotoğraf.

Yorumlar (17)
 1. 2 aydır kullanıyorum sistem çok güzel işliyor Türkiyede böyle güzel girişimlerin ilerleme kaydetmesi beni çok sevindiriyor

 2. tv izler gibi sinema izliyorum sayenizde umarım daha da iyi yerlere çıkarsınız, sinemaya katkı için tebrikler Sinemia ekibi

 3. Murat Can Erdel Murat Can Erdel

  fiyat/performanstan ziyade, zamanın paradan daha değerli olduğu şu dönem internetten bilet almak yerine elimizde kartla gidip bilet kuyruğu beklemek dünyanın en saçma işi kesinlikle.

  gerçi bizim millet için ucuz olsun çamur olsun güzel bir felsefe ama zamanı değerli insanlar için pek akıllıca bir durum değil açıkçası..

 4. Hasan Aslanoba daha geçen hafta Kollektif'te yeni yatırım yapmayacağını belirtmişti, demek ki iyi girişimlere kapılar hala açık diye anlıyoruz. Sinemia'yı da tebrik ederim önceki hafta Sinemia konuk olmuştu Kollektif'e hızlı büyüyorlar gözleri yurtdışında

 5. Ber Fortes Ber Fortes

  Sinemadaki filimleri sanki evde izler gibi istediğin zaman izlemeye gidiyoruz, 3d imax farketmeden. Sinemia bu işi çok iyi yapıyor, umarım bu yatırım, yeni ufukların keşfedilmesine çok büyük katkı sağlayacaktır.

 6. Sinemia'nın cinemaximum ile anlaşması var. Cinemaximum salonlarında check-in yaptığınızda uygulama üzerindeki davetiye kodu ile bilet alınıyor. Dolayısıyla gönderilen ininal kartı bu salonlarda kullanılmıyor.

 7. Sinemaya gitmeyen beni bile sinema takvimi çıkartır hale getirdiği için ve yeni yatırımı için tebrikler Sinemia'ya, Borsa İstanbul Özel Pazar ve Aslanobaya ülke girişimine katkı için daha büyük tebrikler, doğru girişim olunca doğru yatırım oluyor demek ki

 8. Beytullah Beytullah

  Keşke alttaki yorumları 2'şer dakika ara ile girmek yerine 1'er saat ara ile girseydiniz. Bir de 1 kaç tanesini gerçek mail adresi ile girseydiniz de bu kadar ısmarlama haber olduğu belli olmasaydı :) sitenin adını da AslanobaRazzi diye değiştirin artik daha iyi hizmet edersiniz...

  1. "gong töreniyle duyurulan yatırımın miktarı açıklanmadı"

   Sanki Suudi Arabistan'ın petrol şirketinden hisse satın alıyorlar.

   Melek yatırımcı sıfatıyla yatırım yapılmıyor mu burada?

   Melek yatırımcı teşviklerinden yararlanılmıyor mu?

   Ayrıca yatırım miktarı ve detayları açıklanmadıysa neden haber yapılıyor?

   Şirketin ciro bazında yüzde 50 büyüdüğünden bahsedilmiş,

   siz rakamları verin biz ne kadar büyüdüğünü hesaplarız.

   Bu yazının tek amacı reklam.

 9. Türkiye'deki girişim ekosistemi hızla büyürken, yeni girişimlerin başarıyla yatırım alarak hızlanması ve büyümesi hepimizi mutlu ediyor. Sinemia, sinemada yeni bir kültürü gerçekleştirecek gibi görünüyor. Yolunuz açık olsun!

 10. Sinema kültürünü, sinema alışkanlığını artırır, tebrik ederim, hayırlı olsun

 11. Sinema kültürüne sağladıkları katkı için teşekkürler Sinemia'ya :)

 12. Güzel ama hesaplı olması için ayda en az 3-4 filme gidilmesi gerekiyor. Öyle olduğu zaman bile elde edilen kar ayda 10-15 TL arası. Bu şekilde birde internetten bilet alma, rezervasyon imkanınız falan kayboluyor. Benim gibi ayda 1 filme gidenler için çok mantıklı değil.

 13. Sinema severler için yapılmış en büyük hizmet..

  2 haftadır kullanıyorum vizyondaki tüm filmleri izledim,

  Teşekkürler Sinemia..

 14. Mehmet Ayaz Secgil Mehmet Ayaz Secgil

  Şikayet edeceğinize mantıklı değil vs. diyeceğinize takdir edin sahip çıkın bence. Sinema izleyenlerine şimdiye kadar yapılmış en iyi hizmettir bu. Cinemaximum kart ile o da ilk seans sabahın köründe gideceksin de 7 TL ye bilet alacaksın değil mi? Şu ana kadarki en büyük hizmet buydu. Ben kampanyalı fiyattan 247 TL'ye aldım kartımı ve gitmediğim film kalmadı. Hatta çok beğendiğim filmlere 2'şer kere gittim o derece. Şimdiden karta verdiğim para çıktı bile. Ki daha 1 ay bile olmadı alalı. Daha 5 aydan fazla kullanım hakkım var. Sinemaseverlere duyurulur. Mutlaka alın. Boş konuşanlara da aldırmayın. Sadece burası için demiyorum diğer yorum sayfalarındaki yorum yazan arkadaşlara da hitaben dedim. :) Takdir etmesini sahip çıkmasını bilmeyen boş konuşan o kadar kişi var ki sadece gülüyorsun okuyunca. :)

 15. gerçek olan her gün sinema bileti vermiyorlar. nasıl mı? sisteme ödediğiniz fiyat sınırını aşmadıkça her gün bir bilet verilir ki bu da sisteme ödenen fiyat kadardır. yoksa üyelikten çıkartılırsınız. bunu söylemeniz daha iyi olur. en azından dürüstlük … şöyle özetleyelim yumuşak bir söylemle sistemi hatalı kulanırsan bilet ücretini kartından çekilir diyor ama sistemde kartın olmadığı söylenir. pc den sisteme girişte kredi kartın sistemde kayıtlı olduğu ekran önizlemesi ile kanıtlasan bile hatalı kullandıklarını soyledikleri gun kartın sisteme kayıtlı değil derler ve üyeliğini iptal ederler.başta söylenildiği gibi aslında sistem ne kadar ödeme yaptıysan bilet fiyatlarını kıyaslayarak sana tolerans veriyor ve aştıysan bir şekilde hatalısın der ve üyelik iptal olur.o zaman buna ne gerek var gider sinemaya bilet fiyatını oder seyrederim veya bankaların veya bazı telefon firmaların turkcell – vadafone gibi kampayalarından yararlanılır. sahte firmalar la uğraşılmaz

 16. Arkadaşlar sizden kesilen ücret kadar sinema bileti aldırıyor ve daha sonra farklı bahane ile üyeliğiniz iptal ediliyor. 8 aylık üyeliğimi iptal ettiler. Sakın kanmayın. 350 tl ye 9 aylık üye oldum ve neredeyse 1 ay boyunca her gün sinemaya gittim. daha sonra konumu farklı kullanımdan dolayı iptal ettiler. Zaten sinemada checkin yapılmadan sinema bileti alınmıyor. Chechin işlemide salondan 250 metre uzaklıkta ise chechin yaptırmıyor. Fakat benim üyeliğim konumdan dolayı iptal edildiği belirtiliyor. Tüketici mahkemesine verdim cevap bekliyorum.