Sinemaseverler için abonelik modelli özel sinema kulübü: Sinemia

Sinemaseverler için abonelik modelli özel sinema kulübü: Sinemia

Sinemaseverlerin oldukça ilgisini çekebilecek bir girişim olan Sinemia, aylık 59 TL'den başlayan fiyatlarla bir ay içinde 30 kez sinemaya gitme şansı tanıyor. Platform, 2015 yılının Ocak ayında 'Özel Sinema Kulübü' sloganıyla yola çıkmış.

Geçtiğimiz Ekim ayında beta olarak sinemaseverlerle buluşmaya başlayan Sinemia, ekipten aldığımız bilgiye göre dört haneli üye ve beş haneli 'bekleyen listesi' rakamlarına ulaşmış durumda.

Rıfat Oğuz'un kurucusu olduğu Brandia Bilişim bünyesinde yer alan Sinemia şu an için davetiyeyle üyelik kabul ediyor. Sinemia üyesi olmak için Facebook ya da LinkedIn ile giriş yaparak davetiye talep edilebiliyor.

Sinemia ile her gün bir sinema filmini izleyebilirsiniz

Davetiyenizi aldıktan sonra Sinemia'ya üç farklı paketten birini seçerek üye olabiliyorsunuz. Sinemia ile aylık üyelikte 79, 3 aylık üyelikte 69 ve 6 aylık üyelikte de 59 TL'ye denk gelen aylık abonelik bedelini ödeyerek tüm Türkiye'de neredeyse tüm sinema salonlarında günde bir tane film izlemek mümkün.

Herhangi bir zaman, ya da salon (3D, IMAX gibi) ayrımı olmadan sinema keyfi yaşayabileceğiniz Sinemia'da yer alan salonları sinemia.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sinemia ile sinemaya gitmek içinse üyelik işleminiz sona erdikten sonra adresinize gönderilen Sinemia kartınız -aslında bir banka kartı- ve platformun Android ile iOS için yayında olan mobil uygulaması yeterli. Yapmanız gereken tek şey sinema salonunda uygulama üzerinden 'check-in' olmak ve sonrasında sizden ödeme almak için bekleyen görevliye Sinemia kartınızı uzatmak.

sinemia-poster-2

Sinema salonları ya da yayıncılarla herhangi bir anlaşması bulunmayan Sinemia, tamamen sinema salonlarında çalışan bir ödeme altyapısı olarak konumlanıyor ve ödeme sistemleri teknolojileri için de ininal ile işbirliği ile MasterCard altyapısını kullanıyor.

En çok ilgi beyaz yakalılardan

Hedef kitlesine beyaz yakalıları ve üniversite öğrencilerini koyan girişim, şimdilik yalnızca abonelik bedeliyle gelir elde ediyor. Ancak Sinemia ekibiyle konuştuğumuzda girişimin ilerisi için daha farklı gelir modeli fikirlerine de geçiş yapmak istediğini öğrendik. Aldığımız bilgiye göre bu modeller arasında kampanya sunma ve benzeri pazarlama faaliyetleri için sinema salonlarıyla anlaşmalar yapmak ve sinemasever bir kullanıcı tabanına ulaşmak isteyen markalara özel projeler geliştirmek varmış.

Mobil uygulamaları vasıtasıyla üyelerinin kendilerine en yakın sinema salonlarını görebilmelerine de olanak tanıyan Sinemia, bir anlamda üyelerini sinemayla daha yakın olmaya ve onları salona çekmeye özendiriyor.  Sinemia bunun dışında bazı zamanlarda üyelerini özel gala ve çeşitli davetlere de davet ediyor.

Hatırlarsanız ülkemizde daha önce yeme-içme gibi alanlarda bu tip sadakat programları/özel kulüpler ortaya çıkmış, ancak uzun ömürlü olamamışlardı. Kurduğu iş ortaklıkları, yaklaşık 4 ayda kazandığı binin üzerinde üye ve yaptığı kurumsal satışlarla dikkat çeken girişimi izlemeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.