Mynet'in yemek odaklı içerik ağı Mynet Yemek açıldı
Girişim

Mynet'in yemek odaklı içerik ağı Mynet Yemek açıldı

Türkiye'nin en büyük internet portalı Mynet, sunduğu servislere bir yenisini daha ekledi. Mynet Yemek, adından da anlaşılacağı gibi yemek konusunda her türlü bir paylaşımın yapıldığı bir içerik servisi olarak yayına başladı.

Mynet Yemek'te Mynet editörlerinin yanısıra Mynet kullanıcılarının da yemek tarifi, yazı ve video içerikleri paylaşmasına izin veriyor. İçerik tabanlı bir sosyal yapısı olan Mynet Yemek'te mekan tavsiyelerine de yer veriliyor.

50'den fazla blogcu ve 30 bin tarif

Aldığımız bilgiye göre Mynet, yeni servisini farklı platformlar üzerinden üzerinden 4 milyon kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Bu kategoride içerik üreten blogcuları da kendine çekmek istiyor ki hali hazırda 50’nin üzerinde blogcu Mynet Yemek'e katılmış durumda.

yemek.mynet.com adresinde 30 bin tarif ve tarif videosu ile açılış yapan Mynet, Türkiye’nin tanınmış gurme ve aşçılarıyla da işbirliği yapıyor.

İçerik üretiminde en aktif dikeylerden biri

Yemek konusu ülkemizde içerik üretimi açısından en popüler kanallardan biri ve Mynet için de bu dikeyin önemli olduğuna şüphe yok. Keza çeşitli bağımsız girişimlerin yanısıra Yemeksepeti ve Nokta Medya da bu pazarda kendi siteleriyle faaliyet gösteriyor.

Geçmişte bağımsız bloglardan birisinin yapılan bir satın alma teklifini reddettiğini biliyorum ve önümüzdeki dönemde bu dikeyde yeni gelişmelerin olmasını beklediğimi söyleyebilirim.

Yorumlar (6)
 1. Mert Atalay Mert Atalay

  Mynet'in bu denli işler yaptığını görmek gerçekten gurur verici, içeride bir değişiklik olduğu kesin

 2. Sayonora Onur Sayonora Onur

  Neresi gurur verici lütfen. Geleceği ön göremeyen sadece içeriğe odaklanan Türkiye'nin en eski internet platformu. Hele soru-cevap kısmı dillere destan... Tamamiyle arama motorlarına oynayan ıvır zıvır ne kadar kirli içerik varsa içeren o sayfalar mynet'in geleceğe olan bakış açısını gösteriyor. Şahsi tahminim gelecek 10 yıldan sonra mynet diye bir şeyin; şu anki haliyle, trafiğiyle olamayacağı.

 3. Alihan Göktürk Alihan Göktürk

  Mynet'in kısa sürede böyle hizmetleri aktif etmesi beni gururlandırıyor.

 4. Bunun neresi gurur verici anlamadım.Daha güzel işler yapması beklenirken yemek tarifi ne kadar yenilikçi bir iş..

 5. Biz valla yemek sitesi olarak bir tek Harbiyiyorum.com'u biliriz :)

 6. Mehmet Ali Balkan Mehmet Ali Balkan

  Dileyene tarifsiz.com jenerik yemek tarifleri sitesi olabilcek domaini satabilirim.