Videolu tarifleri 40 milyon kez izlenen NefisYemekTarifleri.com mobilde büyüyecek

Videolu tarifleri 40 milyon kez izlenen NefisYemekTarifleri.com mobilde büyüyecek

nefis yemek tarifleri mobil ugyulama uygulamaSanırım ülkemizde dikey kategoride en fazla içerik yemek tarifleri alanında üretiliyor. Bu kategorideki en önemli girişimlerden biri olan nefisyemektarifleri.com basit bir blogla başlayan başarı hikayesini mobil uygulamalarıyla bir ileri kademeye taşıyor.

Elif Atalar'ın 2007 yılında yemek tarifleri blogu olarak açtığı Nefis Yemek Tarifleri (NYT), 2009 yılında kullanıcılardan da tarif alarak içerik üretimini hızlandırmaya başlamış. Hüseyin Berberoğlu tarafından geliştirilen yeni tasarımıyla birlikte sosyal ağ dinamizmine kavuşan girişim şu anda 40 binden fazla yemek tarifiyle alanında ciddi bir kaynak olma özelliği taşıyor.

Videolu tariflerde 40 milyon izlenme

Profesyonel video üretimine de adım atan NYT,  Youtube kanalında 320 video tarifi sayesinde 150 binden fazla abone ve yaklaşık 36 milyon gösterim almış. İzlesene kanalında ise 4.5 milyon izlenme var. 2015'te daha fazla video üretmek isteyen girişim videolara erişimin mümkün olduğu mobil uygulamalarıyla başarısını daha da ileri taşımak istiyor.

Android uygulaması 370 bin kez indirildi, iOS uygulaması fırından yeni çıktı

Kasım 2014'te yayınlanan NYT Android uygulamasıyla kullanıcılar denedikleri tariflerin fotoğraflarını yorumuyla birlikte ilgili tarife gönderebiliyor. 'Bugün ne pişirsem' bölümü kadınların en çok cevap aradığı soruya yanıt veriyor ve kullanıcılar Youtube'daki 320 tarif videosuna da erişebiliyor.

NYT, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS uygulamasıyla aynı etkiyi yakalamak istiyor. Mobil uygulamalarda eksik olan bazı temel özellikleri (tarif gönderme, gelişmiş kullanıcı profilleri vs.) ise önce Android ardından iOS tarafına kısa süre içinde eklemeyi planlıyor.

nefis yemek tarifleri mobil ugyulama

İçerikten para kazanamanın zor olduğu pazarda Nefis Yemek Tarifleri'nin bu eşiği çoktan aştığını biliyorum ve kendi ayakları üzerinde duran girişimin zaman içinde farklı gelir kanalları oluşturmasını bekliyorum.

Şunu da eklemeliyim ki kadınların (özellikle ev kadınlarının) internet pazarı için önemini her zaman akılda tutmak gerekiyor. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.