Turkcell'in 2014 yılında satın aldığı Dakick.com kapandı
Girişim

Turkcell'in 2014 yılında satın aldığı Dakick.com kapandı

2011 yılında 'Sosyal zaman klavuzu' tanımıyla hayata geçirilen ve 2014 yılında Turkcell tarafından satın alınan Dakick.com artık kendi sitesi üzerinden hizmet vermiyor.

Etkinlik tabanlı bir öneri sistemiyle çalışan Dakick, Serkan Ünsal tarafından kurulmuş ve Aksoy Ventures yatırımıyla hayata geçirilmişti. Turkcell, Dakick'i biletleme tarafında kullanmak ve kendi servislerine entegre etme hedefiyle satın almıştı ancak Dakick'in bir süre sonra güncellemediğini görmüştük.

Dakick'in web sitesinin yanısıra iOS uygulamasını da App Store'da bulmak mümkün değil. Android uygulaması ise Google Play'de mevcut. Fakat bu Dakick'in devam eden bir proje olduğunu söylemek için yeterli görünmüyor.

Turkcell'in Dakick'i satın aldığı dönemdeki planları bugünkü şirket stratejileriyle paralel olmayabilir veya Dakick'in içeriği ve geliştirilen öneri teknolojisi diğer servislerde kullanılıyor olabilir.

Dakick.com üzerinde paylaşılan bir bilgi yer almadığı için net bir şey söylemek istemiyoruz. Archive.org'a göre en son ekran görüntüsü 7 Eylül'de kaydedilmiş.

Dakick.com Konuyla ilgili bilgi almak için iletişime geçtik ve gelecek açıklamaları sizlerle paylaşacağız.

Son olarak Serkan Ünsal'ın bir süre Turkcell bünyesinde projenin yönetimini yaptığını ve Turkcell'den ayrılarak Startups.watch'u hayata geçirdiğini de paylaşalım.

Yorumlar (7)
 1. Ozgrozer Ozgrozer

  Bana düzenli bir şekilde günlük etkinlik önerileri geliyordu. Ama 30 nisandan sonra hiç gelmedi. Güzel bir platformdu kapanması kötü olmuş.

 2. Satış sonrası (2014 Mayıs) hiç ilgilenmedim arkadaşlar, ilgilensem böyle mi olurdu :) Hayırlısı olsun.

 3. Cem Nablo Cem Nablo

  Türkcell kazıklanmış

 4. Hasan A. Hasan A.

  dakick.com Turkiye startup dunyasina katkisi, herhangi bir projeden para kazanmak icin cevrenizin olmasinin yeterli oldugu gercegidir sanirim. Bu proje maalesef kullanicilara ve startup dunyasina katki saglamaktan cok kurucusuna kariyer saglamak icin kurulmus sanirim.

  1. Varsayımlara dayanılarak yapılmış garip bir yorum olmuş. 115 bin üyemiz vardı biz sattığımızda ve ortalama 25bin civarında kişi her gün sevdikleriyle ilgili etkinliklerden haberdar oluyordu. Bana nasıl bir kariyer sağladığını çözemedim. Şu anda Bora Bora adalarında kokteylimi yudumlamadığıma ve yeni girişimimle ilgili cumartesi günü ofiste çalıştığıma göre parasal anlamda da çok bir şey kazanmamışım demekki.

 5. Ortaya Laf Atan Adam (@benbaskanim) Ortaya Laf Atan Adam (@benbaskanim)

  turkcell çok istikrarlı! herşeyi batırabiliyor...

 6. Satışı aceleye getirilmiş bir site idi... Serkan bey elinde tutsaydı daha iyi bir konumda daha farklı bir politika satış yapabilirdi... "Acele giden ecele gider" sözü maalesef dijital dünya içinde geçerli!