Yemeksepeti girişimlerinden irmik.com da kapandı

Yemeksepeti'nin dikey girişimlerinden biri daha kapandı. Yöresel gıda ürünlerine odaklanan Lokum.com'dan sonra restoranlar için pazar yeri girişimi irmik.com da faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.
Yemeksepeti girişimlerinden irmik.com da kapandı

yemeksepeti-com-irmikYemeksepeti'nin dikey girişimlerinden biri daha kapandı. Yöresel gıda ürünlerine odaklanan Lokum.com'dan sonra restoranlar için pazar yeri girişimi irmik.com da faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.

Yemeksepeti'ne üye restoranlar için bir pazar yeri olarak hayata geçirilen irmik.com, Aralık 2012'de açılmış ve yaklaşık 15 milyar dolarlık Horeca (hotel, restoran, cafe) pazarının restoranları kapsayan payına göz dikmişti. O tarihte, Türkiye'deki restoranların sayısı da 100 bin olarak paylaşılmıştı.

Daha sonra (Ocak 2015) İstanbul'dan başlamak üzere Türkiye geneline hizmet vermeye başlayacağını duyuran irmik.com, hedefinin büyük olduğunu düşündürmüştü ancak gelinen noktada işler pek de yolunda gitmişe benzemiyor.

irmik.com üzerinde yayınlanan açıklamaya göre 1 Kasım 2015 itibarıyla irmik.com'un hizmetlere son verilmiş. Şimdiye dek 250 binin üzerinde ürün satışı (un, içecek vs.) yapılmış ve irmik.com'a ayrılan kaynakların da yemekle ilgili 'kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak' farklı projelere aktarılması kararlaştırılmış.

İrmik.com'un kapanma kararının DeliveryHero stratejilerine uygun şekilde alındığı düşünmek en mantıklısı gibi duruyor. Yemeksepeti'nin bundan sonra da, aynı stratejiyle, yemek siparişiyle direkt alakalı yenilikler yapacağını tahmin ediyorum.

Ocak ayındaki haberimizde 1500’ün üzerinde restoranın irmik.com'dan faydalandığını ve 2014 yılı boyunca 10 bine yakın sipariş alındığını paylaşmıştık. İrmik.com'da yayınlana açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilir, her zaman olduğu gibi yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Restoranları tedarikçilerin en uygun fırsatlarıyla buluşturma vizyonuyla hareket eden irmik.com, bugüne dek yüzlerce tedarikçiden 250.000'in üzerinde ürün sattı. Restoranlar için en kazançlı alışveriş hedefiyle yüzlerce ton un, yüz binlerce litre içecek ve daha birçok ürünün satışına aracı olan irmik.com, 01.10.2015 itibarıyla faaliyetlerini sonlandırıyor.

Bir Yemeksepeti projesi olan irmik.com'un kaynaklarını, Yemeksepeti altında yine yemekle ilgili, kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak farklı projelere yönlendireceğiz.

Bu zamana kadar bizimle birlikte olan tedarikçilerimize, özverili ekibimize ve on binlerce siparişinizle bizi tercih etmiş olan siz değerli müşterilerimize çok teşekkür ederiz.

Vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili sorularınız için [email protected] adresine e-posta atabilir ya da 0212 306 70 40 no'lu telefon üzerinden müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz.

Sevgilerimizle,

irmik.com Ekibi

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.