Uber, 1 milyar dolarlık yeni yatırım turuna hazırlanıyor
Yatırım

Uber, 1 milyar dolarlık yeni yatırım turuna hazırlanıyor

uber-degerleme-51Henüz üç ay önce başarılı bir yatırım turunu tamamlayan Uber, bu kısa süreye rağmen 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım turuna daha hazırlanmaya başladı. Yatırımcılar, bu yeni yatırım turunun ardından Uber'in 60 ile 70 milyar dolar arasında bir değere ulaşacağını tahmin ediyor. Bu da bir süre önce Uber'in 10 milyar dolarlık iş hacmine ulaşma hedefinin ardından borsaya açılacağı fikrini doğrular nitelikte bir gelişme sayılabilir.

Uber, bu yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladığı takdirde, açık arayla dünyanın halka açılmamış en değerli özel girişimi haline gelmiş olacak.

Uber şu anda dünyanın 63 ülkesindeki 300'den fazla şehirde, binlerce sürücüyle anlaşarak her gün milyonlarca insana hizmet veren devasa bir girişim durumunda. Bununla birlikte Uber, her geçen gün hizmet yelpazesini genişletmeye de devam ediyor. Uber Türkiye Genel Müdürü  Neyran Bahadırlı, Webrazzi Summit 2015'te özellikle UberPool ile birlikte Uber'in çok daha farklı bir noktaya geleceğini aktarmıştı.

Yorumlar (1)
 1. Yazın bir kenara, UBER son yılların patlayan en büyük balonu olacak.

  Gereksiz ve anlamsız bir algı operasyonu yönetiyorlar bence.

  Araç paylaşım sitelerinde de gelecek göremiyorum.İnsana dokunmadan, insanı anlamadan sadece yaptım oldu gibi fantazik düşüncelerle nereye gidilebilir gerçekten bilmiyorum. Bİr kere söz konusu UBER ise, haksız ve anlamsız bir taksicilik faliyetidir. Kaliteli araç kullanması birşeyi değiştirmez, bir gün biri, 1000 tame iyi araba ve taksi lisansı ile filo kurar, aynı başarıyı yakalar. Abartılacak durum değil.

  Araç kiralama ve paylaşıma gelince, ortada tek kuruş para bile dönüyorsa, yasal olarak vergilendirilmesi gerekir. Dahası karşı tarafı sadece sosyal medya hesaplarına bakarak tanımanız mümkün değil, bir tane Allah korusun kötü bir olay - can yakıcı bir durum yaşanırsa, film biter.

  Girişimcilerin heyecanını anlıyorum da, yatırımcıların sorgulama zaaflerını anlamıyorum.

  Bir de piyasada ekmek yiyen binlerce iş kolu varken, her şeye girmek zorunda mısınız kardeşim? Bİr taksici yerine daha başka bir taksici, daha okumuşu, daha yakışıklısı vs.

  Gereksiz.

  Bırak herkes rızkını yesin.