Google Analytics partneri seçilen Insider, beşinci yurtdışı ofisini Polonya'da açtı

Google Analytics partneri seçilen Insider, beşinci yurtdışı ofisini Polonya'da açtı

Türkiye'nin yurtdışına dönük hizmet sunan önemli SaaS girişimlerinden Insider, hem altyapısını geliştirmeye hem de yeni ülkelere açılmaya devam ediyor.

Galata İş Melekleri ve Aslanoba Capital'den yatırım alan Insider'ın son hali farklı platformlardan topladığı büyük çaplı verileri kullanıcı davranışlarıyla analiz ederek ziyaretçilerin bir sonraki adımını hedefleyebiliyor. Kestirimci/öngörüsel analitik (predictive analytics) teknolojisiyle kullanıcılara ilişkin daha kapsamlı veriler elde ederek gerçek zamanlı karşılıklar verebiliyor.

Web ve mobil platformlardan topladığı 'clickstream', mobil ve sosyal verileri müşterilerinin CRM datasıyla birleştiren Insider, kullanıcıları, davranışsal hedefleme motoru ile dinamik olarak segmente ediyor. Bu sayede her bir kullanıcıya özel kişiselleştirilmiş varış sayfaları (landing page) oluşturup, buna uygun anlık bildirim ve e-posta gönderimi yapabiliyor.

Kısacası Insider web sitelerinin satış dönüşümünü ve dolayısıyla müşteri sayısını arttırmak için eldeki tüm canlı verileri anlamlı bir hale getirip harekete geçme şansı veriyor.

insider analytics

Örneğin, bir siteyi ilk kez ziyaret eden anonim kullanıcıların cinsiyetleri, yüksek başarı oranıyla belirlenebiliyor. Buna göre yapılan kampanyalar da, erkek kullanıcılarda %25,2, kadın kullanıcılarda ise %28,47 oranında bir satış dönüşümü artışı sağlayabiliyor.

Google Analytics teknoloji partneri

Yeni özellikleriyle Google Analytics teknoloji partnerleri arasına katılan Insider'ın müşterileri bu sayede Google Analytics’te yarattıkları segmentlerini, Insider’ın oluşturduğu eş zamanlı kişiselleştirme senaryolarıyla sitelerinde hedefleyebiliyor. Bu da yine kullanıcılara doğru zamanda doğru mesaj iletme şansını sunuyor.

Polonya ofisi açıldı, sırada İtalya, İspanya ve Brezilya var

Kurulduğu ilk günden bu yana uluslararası pazarda istikrarlı bir şekilde büyümeyi hedefleyen Insider, ilk yurt dışı açılımını Londra ile gerçekleştirmişti. Daha sonra Moskova ve Dubai ofislerini açan girişim, son olarak Polonya/Varşova ofisiyle yurt dışı ofislerinin sayısını 5'e çıkartmış.

Bu 5 farklı ofis üzerinden bir çok ülkeye ve 200’den farklı şirkete teknoloji sağlayabiliyor ki Türkiye'nin ve diğer ülkelerin çok önemli e-ticaret markaları Insider'dan hizmet almayı sürdürüyor.

insider

Yurt dışına daha çok pazarlama odaklı açılımlar yapan girişim, 2015 yılı sonuna kadar İtalya'da ve İspanya’da, 2016 başında ise Brezilya’da ofis açmayı hedefliyor. Bu sayede küresel rakipleriyle olan rekabetini de bir üst seviyeye taşıyor.

Girişimcilik ekosistemine genç yetenekler kazandıracak

Insider, TÜBİTAK AR-GE Başlangıç Destek Programı’ndan faydalan bir girişim ve Türkiye'de teknoloji geliştirme işini severek yaptığını söyleyebilirim. Bunun devamını sağlamak için de '1+1+1' adlı bir projeyle Türkiye'deki genç yetenekleri keşfetmeye çalışıyor.

Salesforce'un benzer bir kurumsal sosyal sorumluluk projesinden yola çıktıklarını söyleyen Insider Kurucu Ortağı ve CEO'su Hande Çilingir, şu anda teknolojiye meraklı Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerini alarak temel bir eğitimle aşıladıklarını paylaşıyor. İlerleyen süreçte Türkiye'deki tüm teknoloji girişimlerini de bu projeye davet edeceklerini de ekliyor.

Insider gibi teknoloji ihraç eden bir SaaS girişimleri geliştirmek sanırım Türkiye girişimcilik ekosisteminin odaklanılması gereken temel mesele. Zira SaaS girişimleri için yeni pazarlara açılmak ve müşteri sayısını artırmak operasyonel tarafı olan işlerden çok daha kolay ve hızlı büyümeye imkan tanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.