Dönüşüm optimizasyonu sunan Insider, Aslanoba Capital yatırımıyla daha hızlı büyüyecek
Genel

Dönüşüm optimizasyonu sunan Insider, Aslanoba Capital yatırımıyla daha hızlı büyüyecek

service_2Eski adı SOCIAPlus olan useInsider.com, küresel pazarda hızla büyüyen yerli SaaS girişimlerimizden biri ve Aslanoba Capital'den aldığı yatırımla yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

Daha önce Galata İş Melekleri'nden yatırım alan ve TÜBİTAK AR-GE Başlangıç Destek Programı’ndan faydalanan Insider, Aslanoba Capital'i de yatırımcıları arasına eklemiş. Taraflar yatırım konusunda herhangi bir detay paylaşmadı ama Insider'ın geldiği nokta ve hedefleri konusunda önemli bilgiler aldık.

360º dönüşüm optimizasyonu

Insider, başta e-ticaret siteleri olmak üzere dönüşüm (conversion) optimizasyonu odaklı hizmetleriyle tanınıyor. Webde kişiselleştirme, A/B test, davranışsal hedefleme ve mobil pazarlama otomasyonu gibi özellikler sunuyor. Bu sayede site sahiplerinin ziyaretçilerden/üyelerden daha verimli bir şekilde faydalanmasını sağlıyor.use insider donusum optimizasyonu

Insider, 5-10 dakikalık bir entegrasyonun ardından site üzerinde veya mobil uygulamada, eş-zamanlı olarak çalışıyor. Mobil kişiselleştirme ve öngörüsel çözümleme (predictive analytics) özellikleriyle aynı kişiyi, tüm farklı cihazlarda hedefleyen bir platform haline gelmeyi hedefliyor. Yeni özellikleriyle küresel rakiplerinin de bir adım önünde yer almak istiyor.

Türkiye dışında 3 ofisi daha var, 7 ülkeye da açılacak

Insider, şu anda Rusya, Kazakistan, İngiltere, Türkiye ve Orta-Doğu bölgelerinde 200’den fazla websitesine (e-ticaret, banka, içerik sitesi, uygulama) hizmet veriyor. Şimdiye kadar İstanbul dışında Londra, Moskova ve Dubai'de ofis açmış ve 2015'te başta Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 7 yeni ülkeye açılmayı hedefliyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse, 2011 yılı sonunda 5 ortak tarafından (Serhat Soyuerel, Hande Çilingir, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin ve Okan Yedibela) kurulan Insider, 2014 sonunda Endeavor Girişimleri arasına seçilmişti. Yeni yatırımla ve istikrarlı büyümesiyle 2015 sonunda çok daha iyi haberler paylaşacağımızı tahmin ediyorum.

Yorumlar (20)
 1. Ayhan Barış Ayhan Barış

  tebrikler :)

 2. Mustafa Mustafa

  Baya ciddi rakipleri var ellerini hızlı tutup pazarı domine etmezlerse sıkıntı yaşayabilirler. Türkiye için bile ardı ardına birçok firma faaliyet göstermeye başladı pazarda.

 3. doğru fikir ve iyi uygulamanın yatırım bulabilmesi açısından bence çok iyi bir örnek. İstikrarlı büyümelerinin süreceğini umarım.

 4. Bünyamin Yıldırım Bünyamin Yıldırım

  Insider tarafından doğru kurgularla birlikte (çalışan arkadaşlar bu konuda çok yardımcı) CR oranlarındaki artışı izleme fırsatım oldu. Tebrikler...

 5. Burhan Türksoy Burhan Türksoy

  Projesine güvenen bir ekip olduğu sürece, başarmak zor değildir. Tebrikler.

 6. Çalıştığım firmada, tüm site içi optimizasyon ve kişiye özel hedefleme seçeneklerinde Insider'ı kullanma fırsatımız oldu. Gerçekten konularında çözüm odaklı ilerleyen ve panelleri içinde olmasa bile kolaylıkla kampanya isteklerine cevap verebilen bir firma. Özellikle diğer firmalardan verdikleri destek ile kendilerini ayırıyorlar. Tavsiye ederim.

 7. Timuçin Timuçin

  Müşteri tarafı için bilmem de, çalışanları için oldukça modern kölelik ötesi gözüküyor. Gördüğüm, duyduğum, bir arkadaşın söylediği, bu yönde.

 8. Kerim Güneş Kerim Güneş

  İyi üründen ziyade iyi pazarlama diyebiliriz. Rakiplerinin bir kopyasından öteye gidememişler. (bkz. Qubit ) Yine de tebrikler.

 9. Insider ekibinin uzun zamandır bir parçası olarak ' modern kölelik ' kavramının abartılmış bir söylem olduğunu söylebilirim. Start up sürecinde olan her firma gibi tüm ekip arkadaşlarım elinden gelenin en iyisini ortaya koyması gerekmekte, bu çalışma ortamının kölelik değil daha çok gelişimini adım adım gerçekleştirdiğimiz topluluğumuza bir 'bağlılık' olduğunun kanısındayım.

 10. Tanıştım bu adamlarla, Türkiye de gördüğüm en çılgın ama en özel adamlardan. Yurtdışı müşterilerini bilmiyordum.

 11. Insider ile uzun zamandır çalışan biri olarak sürekli gelişen yapılarını ve bakış açılarını takip ederken ,Türk teknoloji firmalarının da artık küresel pazarlarda ihracat yapmasını destekliyorum..

 12. Şebnem A. Şebnem A.

  Ürünlerini bilmem ama kendilerini pazarlamada çok iyi olduklari kesin.

 13. Mustafa Mustafa

  Cumartesi günleri yapacak bi işiniz yoksa, ürün geliştirmeyi diğer firmalardan ödünç alarak yapmayı seviyorsanız (offerpop), maaşınızın yarısını para yarısını umut olarak almak sizin için sorun değilse bu firma tam size göre.

  1. Burak Korucular Burak Korucular

   Bilgisayar mühendisi olarak, şu anda Silikon vadisinde, Palantir isimli şirkette çalışıyorum. Palantir gibi bir şirkette, işe kabul edilebilmemin, yegane sebebi, Insider ekibinde edindiğim, ürün vizyonu ve teknoloji bilgisidir. Bu adamlar, kaç TB datayı real time işliyor, arka tarafta ne kadar kompleks bir data sistemi kullanıyorlar bilmeden, alakasız yorumlar yazmak bence doğru değil. Büyümelerini gururla takip ediyorum.

   1. Ahmet Demir Ahmet Demir

    Burak Korucular, Palantir'de calisma palavrasini atmasan iyiydi...

   2. Ben biliyorum söylediğiniz kadar olduğunu sanmıyorum. Ayrıca TB larca data real time olarak nasıl işlendiğini kullanılan sistemi paylaşmadan fikrinizi paylaşabilir misiniz? Kompleks data sistemi dediğiniz sistem akışı sanırım Oozie kullananlar bilir bu tarz sistemde ETL sürecini çok karmaşık tutmak fail olma riskini arttırır.

    Palantir'de çalışmadığınız ve teknik bir arkadaş olmadığınızı düşünüyorum.

 14. Bir arkadaşımın aktardığı kadarıyla çalışma saatleri standart dışı ve kullandıkları sistem lise seviyesindeymis. Müşteri tarafının bu kadar mutlu olması çalışma saatlerinden olsa gerek. Bu kadar tatlı yorumları birde çalışanlara sormak lazım.

 15. Dogukan Oz Dogukan Oz

  Bir SOCIAPlus ya da yeni adıyla insider kolay çıkmıyor, yapılan eleştirileri vicdanen sonuç odaklı değerlendirin, memnun olmayan çalışanlar burada ortaokul seviyesinde dedikodu yaptırmak yerine kurucularına iletebilirler, emin olsunlar ki değerlendirilir, ya da kimse eminim ağır tazminat ile işe başlamıyor, isteyen muhabbetle ayrılabilir, yurtdışında yapılan başarılı bir ürünün de pazarın ihtiyacı gereği lokalleştirilmesini de eleştirenler acaba evlerinde kendi televizyonlarını kendileri mi üretiyorlar, merak etmedim değil, memlekette Deli Emin çok. İnovasyon ve modelleme temalı girişimleri kıyaslamak yerine nasıl daha çok global markalar çıkartabiliriz, nöronlarınızı mümkün mertebe bu hususta cereyân ettiriniz, daha faydalı olacaktır.

  Eski bir SOCIAPlus emektârı.

 16. Gamze Turksev Gamze Turksev

  Ülkemizden son yıllarda çıkmış, en iyi ekip ve teknoloji şirketi.

 17. Kendileri ile 3 defa iletişime geçtim ama geri dönüş bile yapmadılar. Sanırım müşteriye göre çalışıyorlar. Halbuki iş birliği yapacakları firmalar gerçekten büyük ölçekli firmalardı. Yine de başarılar.