Dönüşüm optimizasyonu sunan Insider, Aslanoba Capital yatırımıyla daha hızlı büyüyecek

Dönüşüm optimizasyonu sunan Insider, Aslanoba Capital yatırımıyla daha hızlı büyüyecek

service_2Eski adı SOCIAPlus olan useInsider.com, küresel pazarda hızla büyüyen yerli SaaS girişimlerimizden biri ve Aslanoba Capital'den aldığı yatırımla yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

Daha önce Galata İş Melekleri'nden yatırım alan ve TÜBİTAK AR-GE Başlangıç Destek Programı’ndan faydalanan Insider, Aslanoba Capital'i de yatırımcıları arasına eklemiş. Taraflar yatırım konusunda herhangi bir detay paylaşmadı ama Insider'ın geldiği nokta ve hedefleri konusunda önemli bilgiler aldık.

360º dönüşüm optimizasyonu

Insider, başta e-ticaret siteleri olmak üzere dönüşüm (conversion) optimizasyonu odaklı hizmetleriyle tanınıyor. Webde kişiselleştirme, A/B test, davranışsal hedefleme ve mobil pazarlama otomasyonu gibi özellikler sunuyor. Bu sayede site sahiplerinin ziyaretçilerden/üyelerden daha verimli bir şekilde faydalanmasını sağlıyor.use insider donusum optimizasyonu

Insider, 5-10 dakikalık bir entegrasyonun ardından site üzerinde veya mobil uygulamada, eş-zamanlı olarak çalışıyor. Mobil kişiselleştirme ve öngörüsel çözümleme (predictive analytics) özellikleriyle aynı kişiyi, tüm farklı cihazlarda hedefleyen bir platform haline gelmeyi hedefliyor. Yeni özellikleriyle küresel rakiplerinin de bir adım önünde yer almak istiyor.

Türkiye dışında 3 ofisi daha var, 7 ülkeye da açılacak

Insider, şu anda Rusya, Kazakistan, İngiltere, Türkiye ve Orta-Doğu bölgelerinde 200’den fazla websitesine (e-ticaret, banka, içerik sitesi, uygulama) hizmet veriyor. Şimdiye kadar İstanbul dışında Londra, Moskova ve Dubai'de ofis açmış ve 2015'te başta Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 7 yeni ülkeye açılmayı hedefliyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse, 2011 yılı sonunda 5 ortak tarafından (Serhat Soyuerel, Hande Çilingir, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin ve Okan Yedibela) kurulan Insider, 2014 sonunda Endeavor Girişimleri arasına seçilmişti. Yeni yatırımla ve istikrarlı büyümesiyle 2015 sonunda çok daha iyi haberler paylaşacağımızı tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.