Türkiye’de en fazla beğeniye sahip 10 Facebook sayfası
Arama
Dijital

Türkiye’de en fazla beğeniye sahip 10 Facebook sayfası

Facebook‘ta beğeni sayısından ziyade erişimin daha önem kazandığı bir dönemdeyiz. Fakat sosyal ağ, erişim sayılarını dışarıya paylaşmadığı için ülke genelindeki ilgi derecelerini biraz da olsun anlamak adına beğeni sayısına göre sayfaların sıralamasına bakmak istedik.

Socialbakers‘in paylaştığı bilgilere göre ilk iki sıra spor kulüplerinin. 12 milyonun üzerinde beğeniyle Galatasaray listenin tepesinde yer alırken ikinci sırada ezeli rakibi Fenerbahçe var. İlk 10’da yer alan tek ticari markanın Turkish Airlines olduğu listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

socialbakersEkim2015

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Sosyalci dedi ki:

  Çoğu bot hesap. Bizde bi panel var orada görünüyor.

 2. Onur dedi ki:

  Şu yazıları sadece SEO’yu değil okuyucularıda düşünerek linkleseniz keşke, ne socialbakers’ın paylaştığı rapora ulaşabilirum nede ismi geçen sayfalara.

 3. Ahmet dedi ki:

  facebooktaki durum aslında ülkenin durumunu özetliyor. thy ve mehmet özü bir kenara bırakacak olursak beğeni anlamında siyaset, spor, komedi, magazin konularında sıkışıp kalmamız raslantı değil..

 4. seda dedi ki:

  beğenme hilesi yapanlar var gs mesela

  1. ali dedi ki:

   He he seda,
   Koskaca Galatasaray’in işi yok beğeni hilesi yapacak.

 5. Cengiz dedi ki:

  Çoğu elbette bot hesap. Etkileşimin nasıl ve ne kadar kaliteli olduğuna bakmak lazım. Sadece sayı ile değil, bir çeşit algoritma ile hesaplama yapmak gerekli bence. Bunu da webrazzi veya sosyal platformları inceleyen birisi rahatlıkla kodlayabilir.

 6. Şafak Tozar dedi ki:

  Bot hesaptan kastı tam olarak anlayamadım. Bana kalırsa ilk 10 sayfaları müthiş bir sosyal medya yönetimi eseri. Organizasyonların başında olanları tebrik etmek gerekir.

 7. emkax dedi ki:

  Bot hesap derken, ücreti karşılığı bir organizasyonla sahte yada çok kullanılmayan hesapların beğenmesini kastetmiş sanırım.

Bir Yorum Yazın