Temizlikyolda üzerinden 35 binden fazla sipariş iletildi [İnfografik]
Girişim

Temizlikyolda üzerinden 35 binden fazla sipariş iletildi [İnfografik]

2014 yılının başlarında kurulan Temizlikyolda.com, temizlik ihtiyacı bulunan kullanıcılarla hizmet sağlayıcıları buluşturan bir platform olarak yola çıkmıştı. Kuruluşunun ardından Türk Telekom PİLOTT programına seçilen ardından BIC Angel Investments’tan 500 bin TL yatırım alan şirket bugün güncel verilerini paylaştığı bir infografik hazırladı.

Kurulduğu günden bu yana site üzerinden verilen siparişler ile 1,188 milyon metrekare ev ve ofis, 50.755 parça kıyafet ve 33.560 metrekare halı temizlendiği ilk aktarılan bilgi. Platforma üye 500'den fazla iş yerine toplamda 35.000'den fazla sipariş iletildiğini belirten şirket 20 bin kullanıcıya ulaştığını ve bunlarında toplamda 3,5 milyon TL tutarında sipariş hacmi gerçekleştirdiğini de aktarmış.

Temizlikyolda'yı en fazla kullanan kitle ise yüzde 25 oranı ile üniversite öğrencileri onu yüzde 20'lik oranıyla çalışan kadınlar ardından yüzde 15 ile Anneler takip ediyor. En çok ev temizliği talebinin Kadıköy'den, en çok kuru temizleme talebinin Ataşehir'den, en çok halı yıkama talebininde Maltepe'den geldiğini söyleyen şirket mevcut olarak 6 şehirde ve Kıbrıs'ta hizmet veriyor. İnfografiğin tamamına aşağıdan bakabilirsiniz.

temizlikyolda-infografik

Yorumlar (8)
 1. Beybin Beybin

  Gördüğüm en enteresan infografik:) zira alışmıştık flat tasarımlara bu farklı olmuş, güzel. Rakamları net paylaşmışlar, üstü kapalı değil herkes eline alır bi hesap makinesi şimdi

 2. Sinem Sinem

  O siparişlerin en az 50'si benimkiler ve annemin evi içindir:) bu şekilde giderlerse daha çok binler, milyonlar görülür... editöre not Temizlikyolda'yı yanlış yazmış:) not: infografik gibi infografik olmuş

 3. Arabaya Photoshopla tuning yaptılar sandım bir ara :) Şaka bir yana, büyüme hızları için tebrik ederim.

  1. Koray Kibar Koray Kibar

   Ant selamlar senin gönderdiğin landing.jpg yi hala saklıyorum:) Zamanı gelince frontend tarafında iyileştirmeler için yine seninle irtibata geçicez. Çok teşekkürler:)

 4. Nihat Sanali Nihat Sanali

  Yapti adamlar

 5. Son zamanlarda gördüğüm en başarılı pazaryeri modellerinden biri. Nihayet birileri şu temizlik alanını da internete taşımaya karar verdi :)

  Armut.com ile yaşadığım onca temizlik hezimetinden sonra ilaç gibi gelen firma. Son derece nazik ve ilgililer. Daha ne olsun :D

 6. Burak Burak

  Yılın En İyi Web Girişimi'nden yılın en iyi infografiği

 7. Bende temizlik alaninda eleman yonlendir com u da tavsiye ederim alaninda basarili ve cok hizlilar