Temizlikyolda.com'a BIC Angel Investments'tan 500 bin TL yatırım

Temizlikyolda.com'a BIC Angel Investments'tan 500 bin TL yatırım

Geçen yılın en iyilerinin Webrazzi okuyucularınca belirlendiği Webrazzi Ödülleri kapsamında "Yılın Yeni Web Girişimi" ödülüne Temizlikyolda.com layık görülmüştü. Türk Telekom’un Girişim Hızlandırma programı PİLOTT’a da seçilen başarılı girişim, büyümesini hızlandırmak üzere bugün BIC Angel Investments ile 500 bin TL'lik bir yatırım anlaşmasına imza attı. Anlaşma aynı zamanda BIC'in 2015'teki ilk yatırımı olma özelliğini taşıyor.

Geçen yılın başlarında kurulan Temizlikyolda.com, temizlik ihtiyacı bulunan kullanıcılarla hizmet sağlayıcıları buluşturan bir platform. Bir yılda 15 bin üye ve 10 bin başarılı siparişe ulaştığını duyuran şirket toplamda 1 milyon TL'nin üzerinde işlem hacmi yarattığını söylüyor.

Girişim bugün Türkiye’de sekiz il ve Kıbrıs için 9 kategoride temizlik/hijyen işi listelemesi yapıyor.

BIC Angel Investments’ın yatırımcıları arasında yer alan Joachim Behrendt, Türkiye'de online hizmet satın almanın hızla arttığına ve Türkiye’de yaklaşık 7 milyar dolar hacme sahip, önemli bölümü kayıt dışı olan br temizlikçi sektörü bulunduğuna dikkat çekti. Behrendt, temizlikyolda.com'u "bir melek yatırımcının sahip olmasını istediği bütün özelliklerin bir araya geldiği bir proje" olarak tanımladı.

Webrazzi Ödülleri 2014'ün diğer kazananlarını hatırlamak isterseniz galerimize göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.