BuKurye: Talebe göre mobil kurye servisi

BuKurye: Talebe göre mobil kurye servisi

BuKurye

BuKurye, motokurye ihtiyacını mobil öncelikli olarak talebe göre yorumlayan yeni bir girişim. iOS ve Android uygulamalarını bu ay başında yayınlayarak kullanıcılarla buluşan BuKurye, bireysel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu anda uygun fiyattan gönderi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

BuKurye'nin kurucusu Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü son sınıf öğrencisi Mustafa Yabaş ve girişimin analiz, pazar araştırması ve strateji bölümlerini More Than Mobile kurucu ortağı Emre Kutlu üstleniyor. More Than Mobile'ın tasarım ve geliştirilme aşamalarında da desteklediği BuKurye, yaklaşık üç ayda geliştirilmiş. Girişim ismi açıklanmayan bir yatırımcıdan 50 bin dolar tohum yatırımı almış.

BuKurye'nin ücretsiz olarak sunulan mobil uygulaması kullanıcının öncelikle fiyat almasını sağlayacak şekilde kurgulanmış. Yapmanız gereken gönderinin çıkacağı ve ulaşacağı iki noktayı açılır menülerden seçmek. Ardından en uygun fiyatı getirme iddiasına olan servisle devam etmek isterseniz, kişisel bilgilerinizi girerek motokurye çağırmanız mümkün.

bukurye ekranlar

BuKurye'nin uygulamasından henüz kredi kartı ile ödeme yapılmıyor ancak girişim, mobil ödeme için iyzico anlaştıklarını söylüyor. BuKurye, motokuryeleri Kuryetel ile işbirliği içinde sağlıyor. 200'e yakın kurye ve günlük 2 bin 500 adetlik iş hacmi olduğunu söyleyen Kuryetel Türkiye genelinde erişime sahip. BuKurye anlaşması gönderilerin normal fiyat üzerinden yüzde 20 indirimle yapılmasını sağlıyor. Uygulama üzerinde farklı fiyat seçenekleri yerine tek ve "en uygun fiyat"ın gösterilmesinin sebebinin de bu olduğunu söylüyor, Emre Kutlu.

Birçok kurumsal şirketin halihazırda büyük kargo şirketleriyle anlaşmaları bulunuyor ancak BuKurye'nin pazarın bu segmentini hedeflemek gibi bir iddiası yok. Bireysel kullanıcılar, kurye çağıran küçük şirketler ve serbest çalışanlar gibi ihtiyaç halinde kurye çağıran kesim BuKurye sayesinde servisten indirimli bir şekilde yararlanabiliyor. Servisi buna uygun şekilde genişleten BuKurye, uçak kuryeyle İstanbul-Ankara-İzmir-Adana-Antalya arasında aynı gün gönderimleri sağlayabiliyor.

Geliştirilmeye devam edilen servisle ilgili Emre bugün her siparişten sonra kullanıcıları telefonla arayarak geri bildirim aldıklarını söylüyor. Ancak kullanıcı tabanı genişledikçe bunun pek de pratik bir yöntem olmayacağı ortada. Bununla birlikte haritadan kuryenin takip edilebilmesi, uygulamanın baştan tasarlanması gibi yeniliklerin 2016 yılında hayata geçmesi planlanıyor. Bunun için Vodafone ile görüştüklerini de söylüyor Emre.

Teslimat servisi başına komisyonla gelir sağlayan BuKurye'nin uygulamasını, müşteri memnuniyetini öncelikli hale getirerek geliştirmesi -ki bu, teslimat sürelerinin olabildiğince iyi tahmin edilmesi, müşteri geri bildirimleri için açık hale gelmesi, arayüz iyileştirmelerini kapsıyor-  Türkiye'de gittikçe yaygınlaşan talebe göre servisler arasında şansını arttırabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.