N11.com milyar dolarlık hedefine yeni CEO Won Yong Jo ile yürüyecek
E-Ticaret

N11.com milyar dolarlık hedefine yeni CEO Won Yong Jo ile yürüyecek

Türkiye'nin popüler pazaryeri  girişimlerinden n11.com'un yeni CEO'su 2002 FIFA Dünya Kupası tanıtım kampanyasını yöneten Won Yong Jo oldu.

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un 2012'nin Haziran ayında imzaladıkları anlaşmayla kurulan n11.com'dan aldığımız bilgiye göre Won Yong Jo, 24 yılı aşkın iş tecrübesiyle N11'in milyar dolarlık bir şirket olması için çalışacak. n11.com’a katılmadan önce SK Planet SEA Daire Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Jo'nun e-ticaret ve bilişim sektöründe önemli bir tecrübesi bulunuyor.

N11.com'un yeni CEO'su, Chonnam National Üniversitesi Kamu Yönetimi'nde lisans, Güney Kore’deki Ajou Üniversitesi'nde ise İşletme yüksek lisansı eğitimi almış. SK Planet ile Endonezya’nın en büyük telekom şirketi Telkom Endonezya arasındaki eşit ortaklık girişimi olan PT.Melon şirketinde de CEO olarak görev yapmış.

2011 yılından 2013 yılına kadar pazarda lideri olan dijital içerik sağlayıcısının kurucu olarak bilinen Jo, SK Telekom’da kıdemli direktör olarak görev alan bir isim. Bu sırada da ülkenin büyük ve en popüler müzik servisi MelOn’u kurma görevini üstlenmiş.

2002 FIFA Dünya Kupası tanıtım kampanyasını yönetmek gibi sıra dışı bir tecrübesi de olan Won Yong Jo, Türkiye'de e-ticaret ve n11.com'un geleceği için aşağıdaki notu paylaşıyor;

“n11.com, faaliyete geçtiği günden bu yana yükselen bir ivme ile büyüyerek e-ticaret pazarını da büyüttü. 30 bin mağaza, 26 milyon kayıtlı ürün, 137 milyon ziyaretçi sayısı ile sektörün en önemli oyuncularından biri durumuna geldi. n11.com’u milyar dolara götürecek bu ikinci aşamada tecrübelerimin deneyimli ekibimize yön vererek bizi kısa zamanda hedeflerimize ulaştıracağına inanıyorum.”

Mart 2013'te kapılarını açan n11.com, elbette bugüne kadar pazarda önemli bir yer edindi ama yeni CEO Jo'yu daha rekabetçi bir pazarın beklediği malum. Jo'nun milyar dolarlık şirket hedefine nasıl ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Son olarak n11.com CEO koltuğunda Nak Kyun Chong'nun, Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da İzi Adato'nun görev yaptığını hatırlatalım.

Yorumlar (5)
 1. Serhat Kubilay Serhat Kubilay

  Hayal kurmak güzeldir ve en yüksek hedeftir. Ancak gerçekci olarak en hızlı şekilde başarıya ulaşırız. Şu anki TR Online pazaranın işlem hacmini bilmeden konuşuyorlar galiba :) Sen ki oyuna sonradan dahil olmuşsun ve olmayan bir ciroyu yakalamak istiyorsun :) size iyi uykular :)

  1. Kaan Doğaner Kaan Doğaner

   2014 yılında 770milyon TL ciro ile türkiye'nin en büyük eticaret sitesi olan bir şirketin, yeni hedefi milyar dolar olması, bana pek de hayal gelmedi. http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/01/07/n11in-kobileri-770-milyon-tl-ciro-yapti

 2. kardesim bu sirket nasil bir arge yapiyor sa teknokentte olabiliyor hayret bisey.

  1. buna bende katılıyorum.Devletde adamı olan işi götürüyor.Ondan sonra Türkiye teknolojie niye ilermiyor neden bizdende Google ve vs çıkmıyor diye veryansın edip dursunlar

 3. Tubitak destekli Dinamik fiyatlama projesi yapıyorlar.