CezaCepte: Trafik cezalarını anlık bildirimlerle haber veren uygulama
Mobil

CezaCepte: Trafik cezalarını anlık bildirimlerle haber veren uygulama

Araç sahipleri için sürpriz trafik cezaları ve bu cezaların takibi büyük bir problem. Bu problemi farkeden sizlerin de tanıdığı Webrazzi ekibinden Erman Taylan ve Serdar Öztürk, buna yönelik bir çözüm olarak anlık bildirimlerle kullanıcıyı uyaran bir uygulama geliştirmişler.

CezaCepte isimli mobil uygulama; hem Android hem de iOS platformlarında yayınlanmış ve kullanıcılarına trafik cezası, MTV, OGS ve HGS cezalarını/borçlarını haber veriyor.

Bugüne kadar araç sahipleri için yayınlanan diğer uygulama ve web sitelerinden farklı olarak; CezaCepte'te araç sahipleri bir kereye mahsus olarak plaka, TC Kimlik No ve tescil tarihi/trafiğe çıkış tarihi bilgilerini sisteme giriyor. Sonrasında CezaCepte her bir ceza ya da borç için kullanıcılarına anlık bildirim gönderiyor.

Böylelikle araç sahiplerinin belirli aralıklarla borçlarını kontrol etmesine gerek kalmıyor, geriye dönük ödemelerinin takibi de kolaylaşıyor.

Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak yer alan uygulamaya dilediğiniz kadar plaka/araç bilgisi ekleyebilmeniz mümkün. Ücretsiz olarak yayınlanan ve araç sahiplerinin gerçek bir problemini çözen CezaCepte ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (11)
 1. Sinan Yaman Sinan Yaman

  Uygulama değilde bir web projesi olsa, kayıt olunsa ve ceza geldiğinde de mail veya sms yoluyla bildirim yapsa kesin kullanırdım ancak böyle istisnai bir durum için uygulama kurmak pek bana göre değil.

 2. Dün yayınlanmış , baktım 1 indirme diyordu.Güzel iş yapmışlar .Başarılar dilerim.

 3. Evrenweb Evrenweb

  Sistemi test etmek için kaç tane ceza yediler onu merak etmedim değil :P

 4. Teknolojik Hayat Teknolojik Hayat

  Bir açığı kapatan, bu faydalı uygulama için teşekkür ederim. Uygulamayı geliştiren Erman Taylan ve Serdar Öztürk'ün webrazzi gibi güçlü bir referansı var. Ama ülkemizde suistimal edilen kişisel bilgilerin güvenliğini nasıl sağladıklarını açıklamaları halinde, kullanıcıların gönül rahatlığıyla uygulamayı kullanabilmelerini sağlamaları gerektiğini düşünüyorum.

 5. Uygulama'yı denedim, gerçekten iyi bir fikir olmasının yanı sıra kolay kurgulanmış ve önemli bir ihtiyacı gideriyor.

  Sistemde kişisel ve araç model, tescil bilgilerinin tutuluyor olması sebebiyle finans, sigorta gibi sektörlere yönelik çok değerli bir data biriktirme imkanı söz konusu.

  Ölçeklenebilir bir büyüme yakalayabilirlerse gelir elde etmesi işten bile değil. Sistem üzerinden ödeme bağlantısı da yapılabilmesi durumunda kendi kendisine de kazanç sağlayabilir.

  Tebrikler.

 6. Kullanılabilecek bir uygulama/servis, düşünenlerin eline sağlık... Yalnız şunu merak ettim; ceza, vergi vb. verilerini nasıl ve nereden çekiyorlar? Devlet veri tabanını mı açmış? Bu işi bilen varsa, ya da uygulamanın sahibi Webrazzi ekibindeki arkadaşlar benim gibi merak edenler için yardımcı olabilir mi?

 7. Çok iyi düşünülmüş, geniş kitlelere ulaşabilecek bir uygulama. Özellikle yandex gibi akıllı telefon sürücülerine önemli ölçüde ulaşan firmalarla yapılacak katma değer yaratma işbirlikleri ile indirilme sayısının önemli ölçüde artacağını düşünüyorum. İşin arkasında uzun yıllardır mobil sektörü yakından takip eden kurucuların bulunması ise büyük avantaj. Tebrikler!

 8. Seda Altun Seda Altun

  Araç ekleyemiyorum. "Plaka ekleme işlemi başarısız oldu. Lütfen bilgileri kontrol edip tekrar deneyiniz." hatası alıyorum. Aracımız şirket aracı ve girdiğim bilgilerle internet vergi dairesinde işlem yapabiliyorum. Yardımcı olabilecek kimse var mı? :-)

  1. Merhaba, Ben de aynı hatayı aldım. HGS bilgisini Yok olara işaretlediğimde kaydetti. Şimdilik yok olarak kaydedip daha sonra revize edebilirsiniz. :)

 9. Ankara Organizasyon Ankara Organizasyon

  Ben bu kadar sıkıntılı bir durumu haber veren uygulama için, daha az hayat dolu bir tanıtım filmi beklerdim :)

 10. Yazıdaki ios linkini tıkladım ancak uygulama Türkiye mağazasında bulunmuyor diye hata verdi. İsmiyle arama yapınca da çıkmıyor.