Google+ Photos kapanıyor, Google Photos çalışmaya devam edecek
Mobil

Google+ Photos kapanıyor, Google Photos çalışmaya devam edecek

Google, Google+ sosyal ağıyla birlikte kullanıma sunduğu Google+ Photos uygulamasını kullanımdan kaldırıyor. Google+ Photos uygulamasının yerine Google I/O 2015'te tanıtılan Google Photos (Fotoğraflar) uygulaması kullanılacak.

Bu sene Google'ın I/O 2015 etkinliğinde Android M ile tanıttığı en önemli yeniliklerden biri Google Photos (Fotoğraflar) uygulamasıydı. Sınırsız HD fotoğraf ve video depolama alanı sunan yeni uygulama Google'ın görsel içeriklerimizi depolamak konusundaki 'cömertliğini' sergilemiş ve hem Android hem de iOS uygulamalarıyla kullanıma açılmıştı.

Ancak yeni uygulama Google+ Photos uygulamasından bağımsız bir uygulama olarak kullanıma sunulmuştu ve artık Google+ Photos uygulamasının kullanımdan kaldırılacağı gün geldi. Google+ Photos uygulaması 1 Ağustos'ta kullanımdan kaldırılacak ve Google Photos uygulaması görevi tamamen devralacak.

Öncelikle Google Photos Android uygulaması, ardından web ve iOS sürümleri kullanıma kapatılacak. Google+ Photos içindeki fotoğrafların Google Photos'a aktarılması için bir araç sunulduğu söylense de hali hazırda photos.google.com adresinde tüm fotoğraflarımı görebiliyorum.

Google Photos'un Android veya iOS uygulamalarını indirebilir, kendi arşivinizi kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz Google Photos veya Google Takeout üzerinden içeriklerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

  Bence Google+ komple kapatılsın.

  Dev bir şirket, bunun bedelini verimsiz yatırımlarla ödüyor. Google Plus'ı bir kaç genç girişimci tasarlasa ve piyasada yer edinmek için çaba sarfetse bu kadar sert çıkmazdım tabi ki.

  Sen dünyadan milyarlarca dolar reklam geliri elde et ama Google+ 'ın görünürlüğü nerdeyse SIFIR olsun. Bu Google ölçeğindeki bir şirket için kabul edilebilecek bir şey değil.

  Bir de şu flat tasarım zorlamasının dışına çıksınlar artık.. Google'ın beyaz ana sayfasından başka tasarımını beğendiğim hiç bir şey yok.

 2. Gumushouse Gumushouse

  Biz g+ dan verim alıyoruz. Google'ın diğer ürünleriyle paravan olması da verimliliği arttırıyor SEO açısından.

  1. "Google’ın diğer ürünleriyle paravan olması da verimliliği arttırıyor" derken tam olarak neyi kastettiniz?