Xiaomi, sonhabarda Türkiye'ye geliyor
Mobil

Xiaomi, sonhabarda Türkiye'ye geliyor

2015'in ilk yarısında 34.7 milyon adet akıllı telefon satan Çinli akıllı cihaz üreticisi Xiaomi, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Milliyet'in haberine göre Çinli şirketin ürünleri sonbaharda Hepsiburada.com üzerinden satışa çıkacak.

Xiaomi, bu yıl 5. yılını kutluyor ve bu yıl içinde Türkiye'yi de yeni pazarları arasına eklemek istiyor. Eylem Türk'ün haberine göre Xiaomi, bir distribütör aracılığıyla bu sonbaharda Türkiye pazarına açılacak ama Çinli şirketin sosyal medya faaliyetleri kurulmakta olan ayrı bir ekip tarafından yürütülecek.

Türkiye, Avrupa'ya açılışın anahtarı olabilir

Piyasa değeri 45 milyar doları bulan Xiaomi, 2014'te 61 milyon cihaz satarak  Çin'in 1 numarası konumuna gelmiş, ancak 2015'in ilk çeyreğinde Apple'a geçilmişti. Uzakdoğu ve Asya'da önemli satış rakamlarına ulaşan şirket, Brezilya üzerinden Amerika kıtasına merhaba dedi. Türkiye ise Xaomi'nin Avrupa'ya açılan kapısı olacak gibi görünüyor.

2010’da kurulan şirket, Mi serisi akıllı telefonlarından 2015'te 100 milyon adet satmayı hedefliyor. Çinli şirket akıllı telefonlarıyla bilinse de aksiyon kamerası ve akıllı bileklik de üretmeye başlamıştı.

Yorumlar (10)
 1. Dizi-Merkezi Dizi-Merkezi

  Çinin ürettiği en kullanışlı telefon diyebilirim bana yurtdışından geldi bu telefon şuan piyasada en iyiyiz diye dolaşan telefonlardan çok daha iyi bir telefon

 2. Technoyes Technoyes

  Çin malından geçilmez oldu, adım başı çin malı, bence, çin; türkiye piyasasını mahvetti!..

  1. Özgür Özgür

   Dedi reklamını yapmak isteyen ergen

   1. Bylegens Bylegens

    kırıcı olmayalım lütfen, eğer sıkıntı bir bağlantıysa kaldırsınlar ki sizinde web site bağlantınız var !

 3. Cep Telefonu Teknik Servis Cep Telefonu Teknik Servis

  Ürünleri çok kaliteli fakat Türkiye'de aynı ürünleri 3 kat fiyat farklıyla satmak zorunda kalacaklar. Cin'de ucuzluklarından dolayı talep gören bir üründü fiyatı yüzünden umduklarını bulamayacaklardır.

 4. Özdemir Özdemir

  Şuan piyasada samsung lg ve htc varken artık biraz zor diye düşünüyorum

 5. Xiaomi Türkiye'de fiyatları uygun tutarsa çok çabuk gelişir.

 6. Xiaomi merak ettiğim ve almak istediğim markalar arasında yer alıyor. Açıkcası gelir gelmez incelemek için sabırsızlanıyorum.

 7. Şu yaptığınız haberlerde Türkçe dil bilgisi kurallarına ve yazım hatalarına biraz daha dikkat etseniz çok şey istemiş olmam herhalde. Haberi okumaya çalışırken ilk paragrafta beynim yandı.

 8. Mesut Mesut

  xiaomi Türkiyeye gelmiyor, hepsiburada da satılan ürünler paralel ithalat yolu ile gelen ürünler. firmanın kendisi ya da resmi distribütör satışı değil.