Uber, Bodrum'da da hizmet vermeye başlıyor
Girişim

Uber, Bodrum'da da hizmet vermeye başlıyor

Uber tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'deki büyümesini de sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta UberTekne servisini İstanbul'daki kullanıcılarıyla buluşturan şirket, bugün de otomobil çağırma servisi Türkiye'nin en popüler tatil kentlerinden olan Bodrum'da da kullanıma açıldığını duyurdu.  Bodrum'daki kullanıcılar UberGO ve UberXL araçlarını çağırabiliyorlar.

Bu açılımla birlikte Uber, Türkiye'ye giriş yaptığı birinci yılın sonunda İstanbul'dan sonra ikinci bir yerleşim yerinde de hizmet vermeye başlamış oldu. Uber'in yakında İzmir ve Ankara gibi Türkiye'nin diğer büyük şehirlerinde de faaliyete başlaması beklenebilir.

Uber'in Bodrum'daki örnek ücretlendirmesi aşağıdaki gibi:

uberGO   uberXL
Türkbükü – Yalıkavak Marina 36 – 46 ₺   56 – 66 ₺
Bodrum Marina – Yalıkavak Marina 44 – 54 ₺   66 – 76 ₺
Bitez Aktur – Bodrum Marina 26 – 36 ₺   41 – 51 ₺
Gümüşlük – Turgutreis Marina 20 – 30 ₺   33 – 43 ₺
Bodrum / Bitez / Gümbet – Havalimanı 85 ₺   100 ₺
Yalıkavak – Havalimanı 95 ₺   135 ₺
Türkbükü – Havalimanı 90 ₺   120 ₺

Ana görsel: Lilyana Vynogradova / Shutterstock.com

Yorumlar (6)
 1. Cenk Senko Cenk Senko

  Biraz daha yaygınlaşsın da inşaallah acilen bu hırsızlığa son verir ülkem. Taksiciler haberdar olduktan sonra görürüm ben bu Uberi.

 2. Deniz Merhan Deniz Merhan

  bodrum yarımada bu konuda uygun aslında, ulaşım sadece dolmuşla iadre ediliyor ve pahalıdır! ayrıca bodrum turgutreis ana yolu güzel! türkbükü mevkinden biraz daha zor..

 3. Alper Bayazit Alper Bayazit

  oldu ozaman butun serviscilik yapanlar sedan alsin taksicilik yapsin ole sacma sey olur mu ticari plaka ayri normal plakaj ayri zaten uber abd deki olamaz bizde ubergo yu turex le anlasma yapmis yakinda burdada yasak gelir

 4. Türkiye ve bir çok Avrupa ülkesinde yaptığı kulisler ile istediğini yapabileceğini düşünen Uber'in Türkiye de yaptığı kulis çalışmaları da başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin detaylı açıklamasına göz atabilirsiniz: http://www.tursab.org.tr/tr/tursabdan-haberler/hukukyonetmelik/iptal-edilen-ukome-luks-otomobil-karari_13019.html

 5. Mehmet Senguc Mehmet Senguc

  Herkes burda Ubere karşı yazıyor, Uber'den iş teklifi gelse takla atarak giderler :)

 6. Marinalarda tatil düşünenler için güzel fırsat, en azından benim için...