300 bin kullanıcıyı geçtiğini söyleyen Scorp, Android uygulamasını yayınladı
Mobil

300 bin kullanıcıyı geçtiğini söyleyen Scorp, Android uygulamasını yayınladı

Türkiye'de gençler arasında son dönemin en popüler uygulamalarından biri haline gelen Scorp, artık Android'de. Bugüne kadar yalnızca iOS uygulamasıyla 300 bin kullanıcıyı geride bıraktığını söyleyen Scorp, Android açılımıyla bu büyümesine daha hızlı devam edebilir. Zira uygulamanın geçtiğimiz Mayıs ayında bizimle paylaşılan kullanıcı sayısı 180 bindi.

Kullanıcı sayısındaki artışla birlikte video içeriklerin de sayısını arttıran Scorp'un güncel istatistiklerine göre, günde yüklenen ortalama video sayısı 25-30 bine çıkmış.

Scorp ile ilgili bir diğer önemli güncelleme ise Türkiye ve ABD konumlarının ayrılması, ekip bu sayede yaz sonunda ABD pazarına "tam gaz" giriş yapmayı planlıyor. Kullanıcı yaş ortlaması 21 olan Scorp'un, iyi bir tanıtım ve iş planıyla, bu pazarda da genç kullanıcı kitlesi arasında benzer bir başarı yakalaması kuvvetle muhtemel.

Scorp Android uygulamasını indirmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. 1- Bugüne kadar Android uygulaması olmayan bir uygulama "Türkiye'nin en popüler uygulamalarından biri" olabilir mi? Hiç mi matematiğiniz yok?

  2- Çıkan Android uygulaması da bir şeye benzemiyor zaten, video yükleme uygulamasında video yükleme özelliği yok, ŞAKA GİBİ

  1. Sayyid Kar Sayyid Kar

   arkadaşım webrazi nerden para kazanıyor sanıyorsun bunlar reklam haberleri.

 2. Mert Meriç Mert Meriç

  video ekleme özelliği olmadan koymaları bi acayip olmuş

 3. Muazzam bir güruh yaratılmış. Ekşi Sözlük'teki mobil konsept eksikliği ve vine'daki "salt mizah yaratma" olgusu burada kırılmış durumda. Belli bir headline altında dijital etkinlikler dahi düzenleyebiliyoruz.

 4. Yukarda yorum yazan çok bilmiş arkadaşlar beğenmemişler bide karalamışlar. Uygulama sahipleri ile uzaktan yakından alakam yok, Türkiye'de yapılıp dünyaca ünlü olacak bir uygulama varsa o scorp olacaktır. İOS uygulaması çok başarılı. Tabiki android konusunda yorum yapamicam.

  1. Gökhan Gökhan

   Yapma o zaman mudur bncede android de vidyo yüklenmemesi saçma olmus

 5. Bir kerede şu Windows Phone tellere sahip çıkın uygulama yapın eğer Wİndows Phone sevilmiyorsa bunun en büyük nedeni uygulama geliştiricileri destek vermiyor varsa yoksa ios ve android yeter artık

  1. Osman selam,

   Bende bir uygulama geliştiricisiyim. Kişisel projelerimde (çok istesemde bütün platformlara hitap etmeyi) ve çalıştığım yerlerde de windows phone desteklenmiyor çünkü piyasanın %3 olduğu için kullanıcı başına geri dönüşüm oranı çok düşük. Maliyetini bile kurtarmıyor. Ancak uygulamanız wrap edilmiş bir web uygulaması ise diğer platformlara kolayca aktarabiliyorsunuz ama o zamanda performans bariyeri var.

   Windows phone 10 ile birlikte android ve ios uygulamalarını kolayca aktarabileceğimizi açıkladılar. Belki o zaman bir gelişme olabilir bu konularda.

 6. Ali Haydar Ali Haydar

  Bir uygulama android de geç çıkıyorsa bunun sebepleri vardır. Özellikle böyle geniş kitlelere hitap edecek uygulamaları öncelikle iphone da çıkartmak mantıklı görünüyor. Sebebi ise TEST! Android için bir uygulama hazırladınız (heleki bu bir sosyal medya uygulaması ise) 1000 lerce telefonda test etmeniz gerekiyor. Farklı ekran çözünürlükleri farklı android versiyonları vs.. tonla işiniz gücünüz var. Oysaki iphone öylemi 4-5-6 test et bitti gitti..

 7. Scrop bence gerçekten en başarılı uygulamalardan birisi

  1. Aynen. android video çekme özelliği olsa muhteşem olacak.