Niş e-ticaret girişimi Iamnotbasic.com'a Maçkolik kurucularından yatırım geldi

Niş e-ticaret girişimi Iamnotbasic.com'a Maçkolik kurucularından yatırım geldi

Türkiye'de son dönemde görmeyi özlediğimiz dikey e-ticaret yatırımlarına bir yenisi eklendi. Kaliteli, sade ve uygun fiyatlı giysiler üretme hedefiyle kurulan Iamnotbasic.com'a Maçkolik'in kurucu ortakları Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar tarafından yatırım yapıldı.

Orkan Orgun ve Meriç Küçük tarafından yaklaşık 1 yıl önce kurulan Iamnotbasic, ilk etapta sadece düz (basic) tişörtler üretmekle işe başlayan oldukça niş bir e-ticaret girişimi. Ürünlerini özenli bir şekilde Türkiye'de üreten girişim bir tişörtün maliyetini şeffaf bir şekilde açıklıyor ve satılan her tişörtten Koruncuk Vakfı'na bağışta bulunuyor.

Iamnotbasic, kalite ve fiyat arasındaki dengeyi sosyal yardımlaşma hedefiyle birleştiren nadir girişimlerden biri. Girişimcilerinin tecrübesiyle 2015 yılında aylık yüzde 50 büyüme oranını tutturmayı da başarmış. Bu sayede yüzde 10 hisse karşılığında yaklaşık 2 milyon TL değerleme üzerinden bir anlaşma imzalanmış.

Ürün çeşitliliğini artırmak istiyor

Önümüzdeki dönemde ürün çeşitliliğini artırmayı ve bu alanda bilinen bir marka olmayı hedefleyen Iamnotbasic, sadece ürün üretiminde değil, e-ticaret tarafında da müşteri memnuniyetini önemsiyor. Ücretsiz kargo ve 90 gün içinde ücretsiz iade hizmeti sunuyor.

Iamnotbasic.com'dan alışveriş yapmak isteyen Webrazzi okurları WEBRAZZI20 koduyla yüzde 20 indirimden faydalanabilir. (İndirim kodu 5 Temmuz Pazar 24:00'a kadar geçerli.)

Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar'ın 2013 yılında özel tasarım tişört markası Kaft'a 1 milyon dolar değerlemeli yatırım yaptığını da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.