Özel tasarım tişört markası Kaft.com 1 milyon TL değerleme ile büyümesini sürdürüyor
Arama
E-Ticaret

Özel tasarım tişört markası Kaft.com 1 milyon TL değerleme ile büyümesini sürdürüyor

kaft tisortTürkiye e-ticaret sektöründe işlerin sanıldığı gibi kötü olmadığını dün yapmış olduğumuz Webrazzi E-ticaret’13 konferansında pekala görmüş olduk. Bu gerçeği destekleyen girişimlerden biri de aldığı yatırımla yoluna devam eden Kaft.com.

Kaft, farklı ve sanatsal bir iş çıkarmak için yola çıkan 3 arkadaşın (Özgür Zeytinci, Ali Emre Arpacı, Onur Dokuzkardeşler) 2 yıllık bir çalışmanın ardından hayata geçirdiği bir marka. 2009 Ağustos’unda Kaft.co altında açılan girişim, yaratıcı, özgün ve anlamlı tasarımlarını Kaft.com altında satışa sunarak büyümeye devam ediyor. kaft.com Kaft’ın kendi markası üzerinden yakaladığı özgün çıkış geçtiğimiz Kasım (2012) ayında yatırımcıların dikkatini çekmiş ve Maçkolik kurucu ortakları Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar toplam yüzde 25 hisse için 250 bin TL karşılığında Kaft.com’a ortak olmuş. Eşit payla Kaft.com’a ortak olan ikili 1 milyon TL değerlemeli e-ticaret sitelerine, bir yenisini daha eklemiş. Kaft tasarımları şu anda 2 farklı tekstil ürünü ve poster baskısıyla satışa sunuluyor. Fiyatlar diğer sıradan tasarımlı ürünlerden biraz yüksek olsa da Kaft.com‘da ürünlerin belli bir kalite kaygısı ve ücretsiz (hızlı) kargolama seçeneği ile sunulması bir artı olarak dikkat çekiyor. Yurtdışı siparişlerinde kargo ücreti istense de şimdiye kadar 26 farklı ülkeye satış yapılması sanırım yapılan işin kalitesini gösteriyor. Ülkemizde e-ticaret konusundaki gelişmeler her açılan e-ticaret girişiminin ayakta kalması şeklinde değil, özgün işlerin yatırım alması şeklinde gelişecek. Bununla beraber yatırım alan bazı girişimler de muhtemelen mücadeleden çekilerek diğerlerinin yolunu açacak. Kısacası e-ticarette işler sanıldığı kadar kolay değil. Bu gerçek anlaşıldıkça her şey daha iyi olacak. 😉

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. emre dedi ki:

  Çok düşük bir rakamdan fiyatlanmamış mı sizce de? Tek haneli kar marjı olan ve al-sat yapan firmalar saçma sapan rakamlardan değerlenirken kendi üretim yapan bu şirket çok daha fazla eder kesinlikle!

 2. ng dedi ki:

  Bu yatırım haberlerini Türkiye’de okumak çok keyifli ve sevindirici, Yatırımcıların ve girişimcilerin bir araya gelebileceği platformların biraz daha artmasını umuyorum..

 3. ucuzlukpazari dedi ki:

  Hocam çok güzel anlatmışınız elinize sağlık gerçektende işler hiçte sanıldığı gibi kolay değil malesef

 4. Mert Bulan dedi ki:

  Sorun bende mi bilmiyorum ama sayfada dolaşırken ürün görsellerinin yüklenmesi baya bir zaman alıyor.

 5. fatih dedi ki:

  site çok sade ve kullanışlı üretimini kendi yaptığı için sektörde bir adım önde başarılar yanlız marka ismi biraz tuhaf geldi bana

 6. Jobs turk dedi ki:

  Tasarımlarını beğenerek takip ettiğim bir girişim tebrikler…

 7. Burak Uysal dedi ki:

  Kesinlikle çok güzel proje ve ürün tanıtım, satış sitesi olmuş. Büyük şirketler ve yerel işletmeler için özel t-shirtler internetten de satılabileceğini kanıtlamıştır. Proje ismide hem kısa hemde sıradışı,marjinal olarak seçilmiş. Tebrik ederim çok güzel çalışma olmuş.

 8. ozkan dere dedi ki:

  eticaret te ne önemli sorusu bence mantıklı olan bu ve yolunda başarılar dilerim

 9. ZÜLEYHA dedi ki:

  Sonuçta bu da yurtdişinda olan Threadless firmasının bir kopyası olarak başlamış belli ki , özgün iş diyorsunuz da, Türkiye’de özgün iş yapıldığı nerede görülmüş???

  1. Ahmet dedi ki:

   T-shirt tasarlayıp satmak ne zamandan beri orjinal bir fikir oldu? Tasarlığı t-shirtler özgünse sattığı mecranın bir önemi yok.

 10. Alper dedi ki:

  Cidden helal olsun, ilk Galata’da bir butikte rastladığım Kaft’ın başarısını görmek diğer girişimcileri de ümitlendirmiştir bence.

Bir Yorum Yazın