Kişisel bütçenizi tutabileceğiniz minimalist bir mobil uygulama: BUDGT
Arama
Uygulamalar

Kişisel bütçenizi tutabileceğiniz minimalist bir mobil uygulama: BUDGT

budgtŞimdi size tanıtacağımız uygulama BUDGT, aylık bütçenizi kontrol etmenizi sağlayan şık bir iPhone uygulaması.

BUDGT sayesinde telefonunuz üzerinden aylık gelir ve gider dengenizi takip etmeniz, nereye ne kadar harcadığınızı gözlemleyebilmek mümkün.

Uygulama çok sade bir tasarımla oluşturulmuş. Aylık sabit gelirler kaynaklarınızı ve tutarlarını girdikten sonra, harcamalarınızı girebiliyor, günlük ve aylık bazda harcamalarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

Minimalist bir uygulama olan BUDGT sayesinde harcama tutarlarınızı girerken, bir yandan bu harcamalarınızı hangi kategorilerde yaptığınızı giriyorsunuz. Uygulamada bazı hazır kategoriler var. Mesela harcamalarınızı yeme-içme, sağlık, kitap ya da benzer kategorilerde yaptığınızı girebiliyor, sonrasında bu aylık gelirinizin ne kadarlık kısmını bu giderleriniz için harcadığınızı gözlemleyebiliyorsunuz. Bu aşamada dilerseniz kendi kategorilerinizi de oluşturabiliyorsunuz.

BUDGT

Uygulamanın eksik yanları da elbette yok değil. Örneğin bir para birimi özelliği yok. Mesela rakamları sadece belirlediğiniz para birimi için giriyorsunuz. Yani, harcamaların Türk Lira’sı mı, yoksa Dolar ya da Euro cinsinden olup olmadığını belirlemek tamamen size kalmış. Tabii bu durum yurtdışı seyahatlerinizde harcadığınız parayı BUDGT için sürekli kullandığınız para birimine çevirmeniz anlamına geliyor. Para birimlerinin entegre edilmiş olması uygulama için daha şık olabilirdi.

Uygulamayı 0.99$ fiyat etiketi ile AppStore’dan indirebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Uğur Özkan dedi ki:

  Akbank tarafından geliştirilen CepBütçem uygulaması çok ama çok daha başarılı bir uygulama. Böyle bir uygulamaya para vermek yerine CepBütçem’i indirmek daha mantıklı, üstelik Akbank müşterisi olmanıza da gerek yok ve Android versiyonu da bulunuyor.

 2. hh dedi ki:

  yuh bir de paralıymış. bi güzelliği yokki bunun.
  inidirin google drive oradan bi excel açıp içine yazın, hem datanız taşınabilir olur her ortamdan görebilirsiniz istediğiniz kurları girebilir formülle hesaplarsınız, grafik de çizer.
  kredi kartı ile entegre olsa neyse

 3. hibe dedi ki:

  ücretsiz olsa neysede bu para vererek kullanmak şahsen 🙂

 4. Kys dedi ki:

  kullanılabilir ve daha kapsamlı ayrıca ücretsiz bir çok uygulama varken neden budgt haberi yapılır anlamam.. akbank cepbütçem bunun yanında lider durumda bence.

 5. Ahmet dedi ki:

  Bu yıl sadelik moda o yüzden tanıtıyorlar sanırım. Mailbox, haze tarzı sade yapılmış bir uygulama çok kapsamlı değil ama pratik.

Bir Yorum Yazın