SefaMerve.com Ecommerce Europe'a dahil oldu
E-Ticaret

SefaMerve.com Ecommerce Europe'a dahil oldu

Avrupa'da faaliyet gösteren, farklı e-ticaret şirketlerinin ve e-ticaret derneklerinin üye olduğu bir topluluk olan Ecommerce Europe'un yeni üyesi, 2012 yılında kurulan ve tesettür giyim kategorisi dikeyinde faaliyet gösteren SefaMerve.com oldu.

25 binden fazla e-ticaret şirketinin dahil olduğu ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde e-ticaret hacmini geliştirmeyi hedefleyen bir kuruluş olan Ecommerce Europe'a, Avrupa dışından dahil olan ilk ve şimdilik tek marka da edindiğimiz bilgilere göre SefaMerve.com oldu. Kurulmasından bu yana 3 yıl geçmesine rağmen şimdilerde 4,5 milyon üyeye ulaştığı bilgisini edindiğimiz SefaMerve'nin bundan sonraki adımlarda ise Türkiye sınırlarını aşıp, Avrupa'daki farklı ülkelere de ihracat yapmayı amaçladığını tahmin etmek güç değil.

SefaMerve'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Metin Okur'un paylaştığı bilgilere göre, şirket bundan böyle merkezi Brüksel'de bulunan Ecommerce Europe'un AB ülkeleri arasında ortak lojistik, ortak ödeme ve ortak regülasyonlar gibi konularda söz sahibi olacak ve Türkiye ile Avrupa pazarı arasında önemli bir köprü teşkil edecek. Bunun yanı sıra Avrupa pazarına, yurt dışında yaşan gurbetçilere de daha fazla açılmak istediğini tahmin ettiğimiz SefaMerve şu anda İngilizce, Fransızca, Almanca ve Felemenkçe olarak da yayın yapıyor.

Yorumlar (5)
 1. Faruk Canbaz Faruk Canbaz

  hem de bu isimle başarmışlar bunu, takdir edilesi

  1. Aliselcuk Aliselcuk

   isimde nasıl bir dezavantaj var, çok merak ettim

 2. Ahmet Duru Ahmet Duru

  PR haberleri sisirmeden artik yalana donusmeye basladi. Ecommerce europeun sitesinde current member 40 tane felan, assoc lari toplasan 100-200 eder. 25 bin eticaret sitesi felan yazilmis bultende. Bir de trendyol, markafonin uye sayilari 6m iken, sefamervenin 4,5 milyon uyesi de haberin basiyla uyumlu olmus. Biraz dogal olmali artik bu sektor, herkes herseyi sisirip durmamali.

  1. Bountuna Bountuna

   Trendyol official facebook page like sayısı 1,7 M. Bununla birlikte üye sayısı 6M olabilirken, Sefamerve official facebook page like sayısı 4,1M. Buna bakarak 4,5M kullanıcı sayısı olması muhtemel. Social baker Turkiye'de markaların sıramasında turk hava yollarından sonra 2. sıra yer alıyor. Sonuç olarak kullanıcı sayısı olabilir. http://www.ecommerce-europe.eu/about adresinde 25bin+ sayısı doğrulanabilir.

 3. Hanimoda Hanimoda

  Sefemervenin sosyal medya özellikle facebook yolunda izlediği stratejiyi öğrenmek isterdim. Güzel bir sosyal güç var ellerinde. Bu güç ile birlikte önümüzdeki yapılacak algoritma güncellemeleri ile daha fazla seoda başarı yakalacağını düşünüyorum. Başarılar diliyorum.