Güney Afrikalı Koalay.com, kasko ve trafik sigortası işlemlerini internete çekmek istiyor
Finans

Güney Afrikalı Koalay.com, kasko ve trafik sigortası işlemlerini internete çekmek istiyor

Güney Afrika'da kurulan ve Avrupa'da 4 ülkeye açılan Auto & General, kasko ve trafik sigortası karşılaştırma sitesi Koalay.com ile Türkiye pazarında kendine yer açmak istiyor.

İngiltere, Avustralya, Fransa ve Hollanda'dan sonra Türkiye'nin potansiyeline inanan şirket, aldığımız bilgiye göre Güney Afrika'da telefon üzerinden sigorta satışı gerçekleştiren ilk şirket olma özelliğini taşıyor. Bu bilgiyi dünya çapında kullanmak istiyor ve Türkiye'de hem B2B ve B2C alanda faaliyet gösteriyor.

Bir dönem yayınlanan TV reklamlarıyla adını duymuş olabileceğiniz Koalay.com, sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini karşılaştıran bir sistem. Kullanıcılarına hızlı ve en uygun sigorta poliçesini sunmayı vaadediyor.

Koalay.com'da şu anda 12 sigorta şirketinden alınan teklifler müşterilere sunuluyor. Arka planda da 20'si çağrı merkezi çalışanı olmak üzere toplamda 80 kişilik bir ekip görev yapıyor.

Koalay Kasko Sigorta Karsilastirma

Asıl hedef fiziksel pazar engelini aşmak

Yakında sağlık sigortası, ev sigortası ve DASK gibi farklı sigorta çeşitlerini kapsam dahiline alacağını öğrendiğimiz Koalay.com, internetten hizmet sunan farklı rakiplerle (bankalar, acenteler, diğer karşılaştırma siteleri) pazar rekabetine girişmiş durumda. Ancak Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit, ülkemizde hala acenteler ve tanıdıklar vasıtasıyla ilerleyen bir sigorta/kasko pazarı olduğunu söylüyor ve asıl hedeflerinin Türkiye’deki sigorta satın alma alışkanlıklarını değiştirmek olduğunu paylaşıyor.

Daha önce de paylaştığımız gibi finansal hizmet karşılaştırması yapan girişimler ciddi yatırımlar almakta ve Türkiye bu alanda geriden gelen ancak potansiyeli yüksek bir ülke konumunda. Pazardaki dinamiklerin değişmesi tüm oyuncular için faydalı olacak fakat kimin internette bir adım önde olacağını önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (4)
  1. Mehmet Decan Mehmet Decan

    Geçtiğimiz ay deneme şansım oldu, henüz yeni açılmış bir site için oldukça iyi performans aldığımı söyleyebilirim, sadece kasko - trafik sigortası satın almak için değil, aracınız için en iyi kasko - trafik sigortası fiyatını bulmak için de kullanabilirsiniz...

  2. Ademoztas Ademoztas

    İlgilenirlerse kasko.tv satılık,

  3. Çok fazla alternatif var, sigortarobotu.com, sigortam.net, sigortayeri.com pazarda bu kadar büyük oyuncu varken, ciddi kapitali cebinde olmalı diye düşünüyorum. Bakalım neler olacak.

  4. Aykut Aykut

    Bir hata yapıp üye oldum bir E-ticaret sitesi her sabah 10 da arayıp sigorta yaptırmak istermisiniz der mi? Üstelik açmadığında günde 3 kere arayarak? Bu girişimin bu kafayla giderse Türkiye'de çok iş yapacaklarını sanmıyorum.