Apple Maps, Türkiye'deki işletmeleri Yellow Pages Türkiye verileriyle gösterecek

Apple Maps, Türkiye'deki işletmeleri Yellow Pages Türkiye verileriyle gösterecek

Yellow PagesApple'ın geleneksel geliştirici konferansı WWDC 2015 yaklaşırken, Apple Maps tarafındaki gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Apple'ın Maps uygulaması için faydalandığı yeni içerik ortakları/kanalları ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Coherent Navigation'ı satın aldığı ortaya çıkan Apple'ın sitesinde yer alan listede yeni iş ortaklarını '2015' etiketiyle görmek mümkün.

Mart ayında Google'ın listesinden çıkarılan Yellow Pages, Apple'ın listesine giriş yaparken, Yellow Pages Türkiye'ye de ayrıca yer veriliyor.

Apple MapsÇin'in Yelp'i olarak adlandırılan Dianping, Wikipedia ve hemen hemen hepimizin bildiği Tripadvisor, Booking.com ve Yelp de Apple Maps'e 2015 itibariyle bilgi sağlayan kanallar arasında gösteriliyor.

Bu güncellemelerin Apple Maps'e ne derecede aktarıldığı ise henüz net değil. Dianping ve Wikipedia için bu veri işbirliğini görebiliyoruz ancak Yellow Pages Türkiye için yaptığım arama da henüz bu detayı göremedim. Bazı mekanlarda Yelp'den faydalanıldığı görülebiliyor.

Yeni Apple Maps WWDC 2015'te tanıtılacak mı bilmiyoruz ama siz yine de mekanınızın/işletmenizin Yellow Pages veritabanında olup olmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Tabii konıumunuzu Yellow Pages'e kaydetmeniz Apple Maps'e ekleneceğini garantisini vermiyor. Zira Yellow Pages Türkiye veritabanında şu anda 850 binden fazla firma kaydı bulunuyor ve Apple'ın bir filtreleme yapacağını pekala düşünebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.