Adrazzi'yi kullanmanız için 5 neden

Bu yazıda Webrazzi ekibi tarafından geliştirilen adrazzi'yi kullanmanız için sizlere 5 tane neden sıralayacağız.
Adrazzi'yi kullanmanız için 5 neden

adrazzi-thumbnail

Yaklaşık olarak 1 ay önce lansmanını yaptığımız yeni nesil reklam platformumuz adrazzi'den haberdarsınızdır diye tahmin ediyoruz. Yine de adrazzi'yi bir cümleyle açıklamak gerekirse; 'Webrazzi ve sosyalmedya.co mecralarına doğal reklam verebileceğiniz, kullanımı kolay bir doğal reklam servisi' diyebiliriz.

Bu yazıda Webrazzi ekibi tarafından geliştirilen adrazzi'yi kullanmanız için sizlere 5 tane neden sıralayacağız. Daha sonraki yazılarımızdaysa gerçek örnekler üzerinden adrazzi'de reklam vermenin ipuçları, daha yüksek tıklanma oranlarına ulaşma yolları ve doğal reklamın avantajları gibi konuları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Adrazzi'yi Twitter'da @adrazzi üzerinden takip edebilirsiniz.

1- Adrazzi bir 'doğal reklam' platformudur

nativeadvertisingOnline reklamcılığın yeni bir türü (trendi) olan doğal reklamcılıkta reklamveren; müşterilerine mecranın varolan içerik akışı içinde ulaşarak hem onları 'daha az' rahatsız ediyor hem de reklamdan ziyade bilgi verici özelliğiyle öne çıkan bir içerik sunmuş oluyor.

Böylelikle internet kullanıcılarının gözünün alıştığı geleneksel reklam modellerinden farklı olarak; kullanıcılar içeriği daha çok sahipleniyor ve daha çok paylaşma ihtiyacı hissediyor. Bunun dışında doğal reklamda geleneksel online reklamcılığa göre daha yüksek tıklanma değerlerinin elde edildiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tamamen doğal reklam üzerine kurulu olan adrazzi'yle reklamlarınız; Webrazzi.com ile sosyalmedya.co ana sayfalarında, mecraların kendi içerik formatlarında ve kullanıcının hali hazırdaki okuma alışkanlıklarına uygun olarak yayınlanır.

Adrazzi'de reklamların nasıl ve nerelerde göründüğüyle ilgili detaylı bilgiye adrazzi.com'dan ulaşabilirsiniz.

2- Türkiye'de teknoloji ve internete yön veren mecralara erişebilirsiniz

Adrazzi'de şu an iki farklı mecraya reklam verebiliyorsunuz: Webrazzi ve sosyalmedya.co.

Markanızı, girişiminizi ya da kampanyanızı; internet ve teknoloji dünyasında karar vericilerin yakından takip ettiği bu iki mecranın okuyucularıyla buluşturarak ilk elden hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Bu noktada Webrazzi'nin internet girişimciliği, yeni ekonomi, e-ticaret ve teknoloji; sosyalmedya.co'nun ise online reklamcılık, sosyal medyadijital trendler ve internet ile teknoloji dünyalarına dair ipuçları gibi konularda öne çıktıklarını söyleyebiliriz.

Hemen belirtelim; adrazzi'de aynı kampanya altında dilerseniz bu mecralardan birinde, dilerseniz de ikisinde birden reklam yayınlamanız mümkün.

3- Aynı anda birden çok mecrada yer alabilirsiniz

Yukarıda da belirttiğimiz gibi adrazzi üzerinde oluşturduğunuz kampanyalar; seçiminize göre ya 2 farklı mecrada ya da mecralardan birinde yayınlanır. Bunun haricinde yalnızca bir kere reklam başlığı, alt yazı metni ve görsel belirlediğiniz adrazzi'de reklamlarınız akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde de potansiyel müşterilerinize ulaşır.

Yani adrazzi ile tek seferde hem birden çok mecra, hem de birden çok platformda doğal reklam yayını yapabilirsiniz.

4- Kendi bütçenizi belirleyebilir, kampanyanızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz

Adrazzi'de CPM, yani 1000 gösterim üzerinden ücretlendirilirsiniz. Bu rakamlar doğrultusunda adrazzi'de kampanya oluşturmak için tek yapmanız gereken şey toplamda minimum 100 TL'yi geçmek kaydıyla dilerseniz 1 dilerseniz de 2 mecrayı kullanarak CPM adetlerini belirlemeniz. Bütçenizi ve mecra bazlı gösterim sayılarınızı belirledikten sonra ilk reklamlarınızı oluşturarak ödeme adımına geçebilirsiniz.

Adrazzi'de CPM rakamlarını belirleyip ödemenizi yaptıktan sonra kampanya altında dilediğiniz kadar reklam oluşturarak farklı metin ve görsel kombinasyonlarını deneyebilirsiniz.

Adrazzi reklamveren panelinden bir ekran görüntüsü Adrazzi reklamveren panelinden bir ekran görüntüsü

5- Kampanyanızla ilgili detaylı rapor ve istatistiklere gerçek zamanlı olarak ulaşabilirsiniz

Adrazzi'de kampanyanız yayına başladıktan sonra gerçek zamanlı olarak gösterim, tıklama, CTR ve mobil kırılım gibi rakamları dilediğiniz zaman kontrol edebilir, grafiklerle takip edebilirsiniz.

Dilerseniz zaman bazlı filtreleme de yapabileceğiniz adrazzi'de; kampanyanız altında reklamların ve mecraların performansını takip edip bütçenizden optimum seviyede CTR verimi alabilmeniz de mümkün.

Adrazzi ile ilgili sizlere bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.