Adrazzi: Webrazzi ekibinden yeni nesil doğal reklam platformu
Girişim

Adrazzi: Webrazzi ekibinden yeni nesil doğal reklam platformu

Yeni projemiz Adrazzi'yi Salı günü Mobil'15 konferansımızda açtık. İki gündür yayında olan Adrazzi, yeni nesil bir doğal reklam platformu.

Günümüzde dijital pazarlamanın yükselen trendi olan doğal reklamlar, yayınlandığı mecraların diliyle hazırlanan ve içerik sitelerinde doğal akışın içerisinde yer alarak okuyucuyu daha az rahatsız ediyor.

Aslında hepimizin Facebook ve Twitter'la aşina olduğumuz doğal reklam türünde hizmet sunan Adrazzi ile reklamlarınız kaliteli ve özgün içerikler sunan yayınlacılarda yer alacak.

Şu anda Webrazzi ve Sosyalmedya.co'da yer alan Adrazzi'nin yakın bir gelecekte Türkiye'nin diğer önde gelen mecralarında da yer almasını planlıyoruz. İsterseniz siz de yayıncı başvuru formumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

screens

Adrazzi'de yer alabilmek için 4 basit adımı tamamlamanız gerekiyor. Üyelik, kampanya oluşturma, ilk reklamı oluşturma ve ödeme adımlarının ardından reklamınız onaya düşüyor. Kısa sürede gerçekleşen onayın ardından da reklamınız yayına giriyor.

Format olarak sitenin tasarımına uygun olarak tasarlanan reklam alanı ve ilgi çekici reklam içeriği sayesinde, kampanya tıklama oranlarının normal banner alanlarına göre oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

adrazzi-webrazzi-ekran-goruntusu

Adrazzi reklamları şu anda Webrazzi ve Sosyalmedya.co'da üçüncü yazının altında ve makalelerin altındaki ilginizi çekebilecek haberler bölümünde yer alıyor.

Salı günü konferansta duyurulmasının ardından ilk reklamların hemen yayına girdiği Adrazzi'yi siz de hemen deneyebilirsiniz. Her türlü görüş, öneri ve geri bildirimlerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (19)
 1. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  Yayıncı kalitenizi yüksek, reklam fiyatlarını düşük tutmanız dilerim.

  Başarılar..

 2. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

  "yeni nesil" ve "doğal" sıfatları çok iddialı olmuş. Ama reklam vermeyi de düşünüyorum açıkçası.

 3. Kerem Çobanoğlu Kerem Çobanoğlu

  Yıllardır yaptığınız işlere yaklaşımınız,

  başından itibaren kurduğunuz hayaller,

  gerçekleştirmek için izlediğiniz yollar,

  sürekli öğrenerek gelişime devam etmeniz,

  ilk günden itibaren büyük düşünmeniz ve

  işlerinizi büyük bir titizlikle yapmanız,

  ve daha bir sürü sebeple;

  Webrazzi ilham aldığım, başarısından dersler çıkarabilmek ve

  öğretici olması adına üzerine en çok düşündüğüm, sevdiğim markalardan biri haline geldi.

  Başta müthiş donanımlı olduğuna tanık olduğum çekirdek kadro ve

  Arda Kutsal olmak üzere, katkı sağlayan herkese saygılarımla.

  Umarım Adrazzi de diğer işleriniz gibi güzel sonuçlar doğurur,

  hayırlı olsun.

  1. Kerem - güzel sözlerin için çok teşekkürler. Sevgiler.

 4. Kartal Kartal

  Haber sitelerini yayıncı agınıza katmanızı heyecanla bekliyoruz.

 5. Hakkı Hakkı

  "doğal reklam" modelinin CPM satıldığı nadir bir reklam platformu; adrazzi! CPC yada CPL satarsanız bu iş tutar.

  1. Doğal reklamı Facebook veya Twitter ile düşünürseniz burada estimated gösterim verilir veya bidding ile engagement karşılığında satın alma yapabilirsiniz.

   Ancak bu iki platformda da takip ettiğiniz kitleyle takip etme olasılığınız olan bir içerik gözünüzün önüne seriliyor. Biz de ise etkili bir yayında marka büyük bir görsel muhtemel logosu ve yaptığı iş ile görüntüleniyor. CPC ile modellendiğinde marka gösteriminden doğan hakkı yayın tarafının alamaması söz konusu veya yüksek tıklama başı ücretle reklamverenin çekinmesi olabilir.

   Bunun dışında bir diğer neden ise Türkiye reklam piyasasında günün sonunda bir şekilde reklamın kaç kişiye gösterildiği ilk soru olmasıdır.. Yani bir kesinlik isteniyor. İkinci soru ise CTR. Reklam içeriği doğru oluşturulduğu takdirde Adrazzi'de bununla ilgili bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz.

   Önümüzdeki dönemde farklı modeller ve ücretlendirme şekilleri sisteme eklenebilir özellikle bidding yapısına ihtiyaç bir süre sonra artacaktır. Ama biz en azından vaadettiğimiz şeyi sunmuş olacağımız için CPM'den gitmeyi tercih ettik. 2 gündür reklam verenlerimizin kampanya sonuçlarına baktığımızda da her hangi bir platform kampanyasına oranla çok daha yüksek CTR sonuçları gözlemliyoruz.

   Adrazzi sürekli geliştirilmeye ve yeni mecralar eklemeye devam edeceğiz. Umuyoruz ki Türkiye dijital reklam pazarı için faydalı bir ürün ortaya getirebilmişizdir. İlk izlenimlerin olumlu olması sevindirici, her türlü önerinizi bekliyoruz. Mesajlarınızı bizimle [email protected] adresinden paylaşabiliriniz.

   1. Metehan Metehan

    "Bunun dışında bir diğer neden ise Türkiye reklam piyasasında günün sonunda bir şekilde reklamın kaç kişiye gösterildiği ilk soru olmasıdır.. " Ben biraz bu düşünceye katılamadım açıkçası. Sonuçta her firmanın reklam verme amacı farklı olabilir ve günün sonunda o amaca ne kadar ulaşıp ulaşmadığı o günün konusunu belirleyecektir diye düşünüyorum.

 6. Volkan Volkan

  Öncesinde kişisel bağlantılar ile çıkılan haber görünümlü reklamlar şimdi direk olarak satın alınacak, iyi olmuş, artık dileyen herkes kendi projesini ülkemizin dijital ekosisteminin çok önemli bir noktasında bulunan bu platformlarda tanıtabilecek. Bence proje tam buradan doğdu :)

 7. Dave Westson Dave Westson

  what about pricing?

  We are preparing a new product and we focused turkey and germany.

  so, i wonder...

 8. 15 dakikadır reklamı arıyordum anasayfa da adblock programını kapatmayı unutmusum yeni gördüm :)

 9. Wolkanca Wolkanca

  çok güzel görünüyor.

  bizim şirketten verildi reklam ve oradan gördüm paneli ve reklamın görüntülenmesini hayırlı olsun.

 10. Su Kaçağı Su Kaçağı

  tesisat sektöründe çok ciddi reklamlar veriyorum, verim alırsam sizinle devam edebilirim deneyeceğim şimdiden hayırlı olsun

 11. CPM sayımı nasıl yapılıyor, anladığım kadarıyla reklamın gösterim sayısı sizin ana sayfa gösterim sayınıza eşit, çünkü ikinci sayfada reklam göremedim. Ayrıca ana sayfaya gelip sayfayı scroll yapmadan çıkan kişi reklamı göremeyebiliyor bu handikap.

  Bu arada bence asıl olması gereken mevcut içeriğinizle, advertorial tarzı tanıtım yazılarınızın adrazzi vasıtasıyla birbirinden ayrılması gerekir. Hatta reklamverenler kendi tanıtım içeriklerini de belirli kriterler çerçevesinde webrazzi içinde advertorial içerik olarak yayınlayabilmeli.

 12. Ek olarak webrazzinin günlük ve aylık ana sayfa gösterimleri de paylaşılırsa iyi olur. Reklam veren ne kadarlık bütçeyle ne kadar süreli yayın yaptırabileceğini tahmin edebilir bu veriyle.

 13. Şafak Çalışkan Şafak Çalışkan

  razzi ailesi büyüyor. başarılar arda abi. blogumda da yazdım

  http://safakcaliskan.com.tr/severek-takip-ettigim-webrazziden-yeni-bir-proje-adrazzi-reklam-platformu

 14. Başarılı bir çalışma olmuş, umarım yayıncılar için farklı bir kazan kapısı olur

 15. Yeni nesil demeyin yahu.

 16. Barış Yüce Barış Yüce

  Farklı bir reklam metodu olmuş. Bu tür çalışmaları biz de destekliyoruz.