Rocket Internet, Almanya merkezli online yemek sipariş servisi Volo'yu satın aldı

Rocket Internet, Almanya merkezli online yemek sipariş servisi Volo'yu satın aldı

2014 yılında internet alanındaki en hareketli sektörlerden bir tanesi hiç kuşkusuz online yemek sipariş servisleri oldu. Rocket Internet bu alanda oldukça agresifti, çeşitli yatırımlar ve satın almalar yaptı. Rocket'a katılan son şirket Almanya merkezli Volo.

Telefónica'nın Münih merkezli girişim hızlandırma programı Wayra'dan çıkan Volo, Ekim 2014'te kuruldu. Online yemek siparişi servisinede ilk olarak Berlin ve Frankurt ile başlamış ancak yakın zamandaki genişleme planları arasında Hamburg, Cologne ve Duesseldorf var. Şirket genişleme hedeflerini yalnızca yerel değil uluslarası ölçekte de belirlemiş ve dokuz ülkeye açılma planları yapmış. Bu ülkeler arasında İtalya, İspanya ve İsveç'in olduğu biliniyor.

Satın alma tutarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Rocket Internet son olarak bisikletle yemek sipariş hizmeti sunan Take Eat Easy'e DN Capital ve Piton Capital ile birlikte 6 milyon euro yatırım yapmıştı. 2015 yılından itibaren her yıl 10 girişimi bünyesini katıcağını açıklayan Rocket Internet'in yatırımlarına ve satın almalarına hız kesmeyeceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.