Bisikletle yemek siparişi teslim eden Take Eat Easy, 6 milyon euro yatırım aldı
Arama
E-Ticaret

Bisikletle yemek siparişi teslim eden Take Eat Easy, 6 milyon euro yatırım aldı

Take Eat Easy

İnternetten yemek siparişi alanında faaliyet gösteren girişimler bu yıl oldukça popüler oldu. Belçika merkezli girişim Take Eat Easy de bu yatırım hareketliliğinden pay aldığını ve Avrupa’daki kapsamını büyüteceğini açıkladı.

Kendini ‘yiyecek siparişini yeniden icat eden’ girişim olarak tanımlayan Take Eat Easy, A serisi yatırım turunda DN Capital, Piton Capital ve tabi ki Rocket Internet‘ten 6 milyon euro yatırım aldı. Bu yatırım girişimin Brüksel ve Paris pazarındaki gücünü artırması yeni büyük şehirlere açılması için kullanılacak.

Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık içindeki büyük şehirlere adım atmayı girişim, bu alanda Avrupa’nın en büyüğü olmak gibi büyük bir hedefe sahip olduğunu da açıklıyor.

Bisikletle hızlı ve çevreci teslimat

2013 Eylül’ünde Brüksel’de 4 ortak tarafından kurulan girişimin bisikletle hızlı teslimat yapmak gibi farklı bir özelliği var. Hizmet verdiği ülkeler itibariyle (Belçika, Hollanda, Paris) bisikletli ulaşım kolaylığınını kendi lehine kullanan girişim, siparişlerin konumunu gösterme avantajı da sunuyor.

Take Eat Easy, siparişleri 20 dakika gibi bir sürede teslim edildiği paylaşıyor. Paris’te Kasım 2014’ten bu yana restoran sayısını 30’dan 150’ye çıkaran girişim her hafta binlerce sipariş teslim ettiğini belirtiyor. Fransa’ya Ekim 2014’te açılan girişimin bu ülkede ulaştığı toplam restoran sayısıysa 250’yi buluyor.

bisikletli kurye teslimat

Delivery Hero başta olmak üzere, YemekSepeti ve diğer rakipler düşünüldüğünde Take Eat Easy’nin Avrupa liderliğine ulaşması zor ama sunduğu bisiklet ulaşımının izin verdiği ülkelerde iddialı olacağını söyleyebiliriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Hamdi dedi ki:

  Takdir ettim.Çevreci girişim!

 2. Ozi dedi ki:

  Böyle bir girişimle bizim yatırımcılara gitsen, farkınız ne sorusuna “bisikletle teslim ediyoruz” cevabını versen, direkt kovarlar

  1. onurakkus dedi ki:

   Bence o noktaya kadar bile gelemezsin, görüşmeye bile çağırmazlar…

  2. Melih Oylum dedi ki:

   Türkiyede bisikletle ulaşımı gözümün önüne getirdim de, bu girişim burası için zaten hayal.

 3. AHMET dedi ki:

  Yemek Sipariş Siteleri son yıllarda çok konuşuluyor türkiyede buna benzer bir sürü girişim oldu ama malesef yatırım alamadıkları için tekel olarak yemeksepeti’ne mahkum bırakıldık şimdi tekrardan yeni girişimler var bu alanda türkiye’de örneğin yemekmotoru.com ve bolbol tabiki genelde sitelerin tutunabilmesi için yatırım alması gerekiyor yatırım alması içinde diğerlerinden bir farkı olması gerekiyor bu durumu iyi analiz edenlerlerden Yemekmotoru sistemini konum servisli olarak hazırlamış ve üye olmadan sms onayı ile sipariş verme imkanı sunmuş iyi bir farklılık ama bakalım bu farklılıklar yemekmotoru’nu nereye taşıyacak takipcisi olup bekleyip göreceğiz

 4. aktifsepet dedi ki:

  çorumda açılmıştı paketservis.com.tr adı altında arkadaşlar bisikletle sipariş dağıtıyolardı ama yanlış yerde yaptılar ..yazılımda güzeldi.

Bir Yorum Yazın