Boyner’in alışveriş uygulaması Hopi, ilk 14 gününde 1 milyon kez indirildi
Arama
E-Ticaret

Boyner’in alışveriş uygulaması Hopi, ilk 14 gününde 1 milyon kez indirildi

hopi-boynerBoyner Grup’un iddialı bir pazarlama ve reklam kampanyasıyla, bundan yaklaşık iki hafta önce yayınladığı alışveriş uygulaması Hopi, 1 milyon kez indirilme eşiğini geçti. Uygulamayı indiren ilk bir milyon kişiye 25 lira değerinde 25 Paracık (Hopi’nin ödül para birimi) hediye eden Hopi kullanıcıları, hediye edilen toplam 25 milyon liranın yüzde 20’sini ilk 14 günde kullandı, Boyner Grup verilerine göre. Kullanıcıların en çok tercih ettiği alışveriş kategorisi ise giyimdi. Onu kozmetik ve turizm sektörleri izledi.

Boyner Grup tarafından yapılan açıklamada Hopi Genel Müdürü Onur Erbay, 1 milyon indirilme sayısının 14 gün gibi kısa sürede gerçekleşmesinin kendilerini de biraz şaşırttığını söylüyor. Erbay, Hopi ile yıl sonuna kadar 5 milyon indirilme sayısına ulaşmayı hedeflerini de paylaşıyor.

İndirilme sayısı ilk aşamada Hopi‘nin pazarlama kampanyasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardığının göstergesi. Bu farklı ve çok daha fazla sayıda markanın platforma taşınmasını sağlayabilir ancak uygulamanın müşteri bağlılığını sağlayıp sağlayamayacağını anlamak için biraz daha beklemek gerekebilir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (20)
 1. Aylin Gürel dedi ki:

  Kusura bakmayın ama bunu burada bir başarıymış gibi yazdığınız zaman çok komi oluyor.
  Bütün ekranlarda, orada burada görüyoruz, reklama parayı basmışlar, 1 milyon kişi indirmiş çok mu? Bence bunca güce rağmen 1m kişi indiriyorsa ortada bir başarısızlık var demektir.

  Webrazzi artık 10-15 şirket etrafında dönen bir platform haline gelmiş maalesef.

 2. Astropay Kart dedi ki:

  Reklam işte herşeyin başı reklam kim reklamını iyi yapıyorsa o kazanıyor.

 3. Akın dedi ki:

  Pazarlama ve reklama 5 milyon yatırırsan tabiki bir milyon kişi indirir. Kişi başı maliyeti bize söylesinler o zaman başarıyı alkışlayalım. Birde indirip kaç kişi kaldırdı o bilgide çok önemli. Ben kaldırdım uygulamayı, çünkü tam bir havuç uygulaması. Anlayan anladı.

  1. Buradaki 1 m rakamı indirdiği gibi silenleri kapsamıyor ancak dediğiniz gibi kişi başı maliyet çok fazla

 4. Ömer dedi ki:

  TV’de sabah akşam reklam döndürüp bir de üzerine 25 TL puan verince Onur Bey neye şaşırmış gerçekten merak konusu.

 5. Furkan Tur dedi ki:

  Sözde alt limitsiz 25 TL hediye ediyorlardı 2 günde sözünden döndüler güvenilir bir firma olmadıklarını en başından ortaya koydular uyguulama da bir kampanya uygulamasından çok kendi bünyelerinden kampanyaların yer aldığı bir uygulama olmuş

 6. Al-i Osman dedi ki:

  O kadar reklama rağmen birde üzerine paracık vadedip hala stratejisi 1 milyon kişi ise Onur beyin bence bu kadar şaşırması reklam kokan harekettir. reklamları bir iki dakika ara ile tekrar yayınlama sağlıyorlarsa, buna yatırılan parayı az çok arkadaşlar bilir.. bu sayede onur bey düz mantık çalışmış yani; ”Reklamı çekip ajansa verip+olacakları görmek= Onur beyin şaşırması” 🙂 burada olasılık,istatistik,matematik yok, burada sadece kadere iman var, eh o da güzeldir 🙂

 7. Enver Gökmen dedi ki:

  Evet reklam ve sermaye gücüyle inatla birşeyleri tutturmak başarı ise başarıdır. Uygulama pazarlaması bence oldukça başarısız reklamları oldukça kötü ama her kanalda defalarca dönüp 25 lira da yükleyince inidirilmesi normal. Reklamları kötü çünkü bizim değerlerimize uymuyor. 25 paracık için kılıktan kılığa girilmiş, binbir dans ediliyor. takla atılıyor. Küçük düşücü bir reklam. Paracık paracık diye bağırıyor. bu kadar para para diye bağırmak gerçekten doğru mu? bu kadar gözüne sokmak etik mi? finansla ilgili bir iş yapmıyorsanız bence çok yanlış bir yöntem.

  Ama uygulamadaki temel mantık .%20 indirim diyebiliriz. katlanma tamamen kandırmaca. ne kadar yüksek harcarsan o kadar indirim diyor gerçekte. Yani 500 liralık üründe 100 lira 100 liralıkda 20 lira esnaf ile pazarlık mantığı var. Çok sık alışveriş yapanlar için iyi ama gerçekte uygulamanın bir amacı olduğunu veya ihtiyacı karşıladığını düşünmüyorum. Bu da zamanla çöp uygulamaya dönmesine neden olacaktır.

  1. Uygulamanın asıl amacı sadık müşteri yaratmak ve onların başka mağazalara gitmesini engellemek. Reklamlar bence gayet başarılı, daha iyisi de olabilirdi ama güçlü bir giriş ve akılda kalıcılık için iyi. Paracık paracık diye bağırması çok fazla verdiklerini, bonkör davrandıkları mesajını içeriyor

 8. Ali dedi ki:

  Bu haber için Webrazzi’ye kaç Hopi verdi acaba….

 9. Orkun dedi ki:

  1 milyon kişi uygulamamızı indirince 25 lira vereceğiz deyip gece gündüz reklam yayını yaparken kendilerine iş yapan şirketlerin 1.000 liralık faturalarını bile ödemeler durduruldu deyip ödemeyen bir şirketler grubundan sözediyoruz. Bir zamanlar iş ahlakı denen bir şey varmış, şimdi yerinde yeller esiyor.

 10. Mehmet dedi ki:

  Bu uygulama Türkiye’den neden çok az sayıda başarılı firma çıktığının örneği. Anlamsız bir şekilde tüm firmalar AVM’sinden holdingine, restoran grubundan inşaat firmasına CRM amaçlı uygulama yaratma peşindeler. Bu işleri biraz bırakıp katma değer yaratan işlere odaklanmak lazım.

  Boyner elindeki gücü kullanıp diğerlerinden farklı bir şey yapmaya çalışıyor, bir bakıyorsunuz içi bomboş, uygulama çok sıradan. Yarın Doğuş kendi uygulamasını açacak. Oradan da farklı bir konu beklemiyorum.

  Yıllardır Koç grubu Paro uygulamasını kullanıyor onun da verirmi ortada. Mee too mee too nereye kadar

 11. Banu K. dedi ki:

  Hatırlar mısınız Boyner 2009 civarı Akbank ile ortak Fish card kredi kartını çıkarmıştı, onu da güzel reklamlarla tanıtmışlardı, sürekli çekilişle birşeyler verecekti falan. ilk başta biraz bedava alışveriş filan oldu sonra kart bir işe yaramamaya başladı, şimdi hala var mı bilmem. o açıdan hopi bana fish cardı hatırlattı.
  Boyner marketing’i iyi bilir, adam güzel bir fikir bulmuş aplikasyon yapmış güzel, reklamları bence fecahat, kadın kılığına girmesi filan hoşuma gitmedi, ama akılda kaldı mı, evet kaldı, tamam parayı bastırdı şu bu ama sonuçta indirtti mi, indirtti. kurcalattı mı, evet. sonra tabi pazarlamacıyız, havuç olduğunu anladık, o ayrı, ama avm ve alışveriş canavarı kitle için cazip de olabilir. altını biraz daha doldurursa yürür.
  son ayların en başarılı lansmanı bence.

 12. Muhammet dedi ki:

  Reklam gayet başarılı gözüküyor ancak sanki uygulamanın kalitesinden çok reklamın kalitesine önem verilmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Ve de buna benzer bir uygulama daha önce geliştirilmişti sanki Kampanya Kedisi Tekir olsa gerek.

 13. Colontox Damla dedi ki:

  Bir sektöre girdiğinizde, sektör özellikle satışla ilgili ise reklam bütçesi ayırmak zorundasınız.

 14. Colontox dedi ki:

  Alışverişlerimi devamlı boynerden yapıyorum bu uygulamadan heberim yoktu teşekkür ederim.

 15. Astropay dedi ki:

  Güzel bir reklam ile yapılamayacak hiçbir şey yok

 16. Yaptıkları reklam ile uçuşa geçtiler resmen etrafımda hopiyi kullanmayan kalmadı 😀

 17. Reklam gayet başarılı gözüküyor ancak sanki uygulamanın kalitesinden çok reklamın kalitesine önem verilmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Ve de buna benzer bir uygulama daha önce geliştirilmişti sanki Kampanya Kedisi Tekir olsa gerek..

 18. boyner ykm ve bir kaç marka dışında pek bir yerde kullanılmıyor, sanırım entegrasyonu da çok zormuş.

Bir Yorum Yazın