Boyner’den kişiselleştirilmiş alışveriş asistanı: Hopi
Arama
E-Ticaret

Boyner’den kişiselleştirilmiş alışveriş asistanı: Hopi

hopi-boynerBoyner Grup, kişiselleştirilmiş kampanya ve teklifleri sunmayı amaçladığı mobil uygulaması Hopi‘nin tanıtımını gerçekleştirdi ve uygulamalar AppStore ve Google Play’de yerini aldı. Otuzdan fazla üye markayla birlikte lanse edilen Hopi uygulaması, fiziksel lokasyonlarda da ön plana çıkartılıyor.

Hopi uygulaması, kullanıcılarının tercihleri, beklentileri ve alışkanlıklarına uygun kampanya ve teklifler sunmayı hedefliyor. Bununla birlikte kullanıcılar “Paracık” adı verilen ödül sistemiyle ücretsiz olarak alışveriş yapabiliyor ve uygulamayı indiren ilk 1 milyon kişiye de 25 TL değerinde 25 Paracık ödülü veriliyor. Uygulamaya, üye markaların sadakat kartları da eklenebiliyor ve bunların dijital olarak kullanılması da mümkün kılınıyor.

Hopi uygulamasına baktığımızda temelinde hem müşteri sadakatini sağlamak var hem de markaların müşterilere dilediği zaman ulaşabilme kolaylığı sunması bulunuyor. Bildiğiniz gibi 1 Mayıs tarihinden itibaren devreye alınacak olan İzinli Pazarlama Yasası, müşterilere gidecek olan SMS ve elektronik postaların önü tıkanmaya başlayacak. Ancak şirketlerin bu tarz uygulama çatıları altında kampanyalar sunması ve bildirimler göndermesi gibi süreçler markalar için önemli birer avantaj olmaya devam edecek.

Hopi‘yi ve özelliklerini anlatan detaylı videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (21)
 1. Güven dedi ki:

  Dün reklamlarda gördükten sonra uygulamayı indirdim. Ne var ne yok diye bakarken uygulamanın işlevini çözmeye çalıştım. ”Sadelik” kuralına bağlı kalmışlar ama biraz fazla bağlı kalmışlar 🙂

 2. Muzaffer dedi ki:

  Uygulamayı çaıştırabilen var mı?

 3. A-li Osman dedi ki:

  Bir kampanya yapacaksın insanlara kırk dereden su getirtmenin alemi yok, biz Türkleri tanımadığı buradan belli boynerin, biz açıklıktan yanayız, açıktan ver indirimi, sana bana ayrı indirim olmaz bizde, hak geçer sonra 🙂 ki sanırsın maliyetine satacak malı.. bunun amacı olsa olsa ağbabalarından bitcoint para için bir tiyo almıştır, buda onun önünde ki 5 yıllık bir planı kapsar.

 4. Beren dedi ki:

  Bugün görüp indirdim fakat hiçbir şey anlamadım uygulamadan sonrada sildim. Uygulamanın amacını reklam filmi anlatıyor fakat uygulamanın kendisinden birşey anlayamadım malesef.

 5. hakan yalçın dedi ki:

  Hopi ile ilk alışverişimi bugün istinye park boyner mağazasından yaptım 75 tl lik jack jones t shirt ü 55 tl ye aldım qr kod okuttuk hepsi bu.. birde alışveriş sonunda küçük bir kağıda adımı soyadımı yazıp imzaladım buda puan içinmiş, kullandım ya orada… acelem vardı detayları soramadım

  Bütün boyner mağazasını, çalışanları vs hopi tshirt leri giymişler, tüm konsept hopi üzerine vsvs… Bugün yaptğım alışverişden de puan kazandım

 6. uygunuks dedi ki:

  Milyonluk uygulama sms onayını geçemiyor… Sildim..

 7. ecan1453 dedi ki:

  Reklamı sık sık çıkmaya başladı indirip denemeyi düşünüyorum.

 8. herokuada dedi ki:

  hic olmamıs, bu kadar basit ve hicbir ozelligi olmayan seyi niye yaparlar anlamam, milyon tane kopyası var

 9. Kenan dedi ki:

  3 gün TV’de reklamı döndükten sonra google adwords yapmayı akıl etmişler. Düne kadar hopi aratınca başka wikipedia sayfaları, hopiler kızılderili halkı ile ilgili sayfalar çıkıyordu 🙂

  Tv ve dijital neden senkron gitmeli güzel bir deneyim olmuştur. Burada ajans mı önermedi, marka mı kabul etmedi onu da bilmek gerekir.

 10. ali cenk dedi ki:

  siteden harcanamayan puanlar veriyorlar. saçma bir mobil uygulama her girişte şifre gönderiyor. görende bankacılık uygulamasına giriliyor zannedecek. reklam güzel, fikir ve ses getirme amacı güzel, proje ekibi berbat, uygulama rezil, alt yapı sıfır, sistemde deli gibi açıklar var. anlaşılan üst yönetimin yanlarında ki şakşakcı kadrosundan kurtulup, iş yapan üreten bir ekibe ihtiyaçları var.

 11. A-li Osman dedi ki:

  evet ne yapmak istediği ortaya çıktı boynerin, Boyner, çıkardığı ‘Hopi’yle Türkiye’de 34 yıl süren uğraşlar sonucunda hayata geçirilen kişisel verilerin korunmasını da içeren Elektronik Ticaret Yasası’nı daha yürürlüğe girmeden bozguna uğrattı. Yarın uygulamaya girecek yeni kanunla birlikte tüketicilere izinsiz reklam, cep telefonu mesajı veya elektronik posta gönderimi yasaklanıyor. Tam da bu kanunun yürürlüğe gireceği günlerde Boyner, Hopi’siyle yasanın arkasından dolanıp milyon dolarlık data vurgunu yapıyor. Hopi, ’25 TL paracık’ ve indirimli alışveriş vaadiyle 1 milyona yakın kişisel datayı kayda aldı. ‘300 TL’lik gözlük 10 TL’ gibi çılgın vaatlerin ve ‘paracık’ kazanmanın zamanla sınırlı tutulmasının etkisiyle 20 sayfalık üyelik sözleşmesi okunmadan mobil uygulama cep telefonlarına indirildi. Oysa, tüketiciler uygulamayı indirerek farkında olmadan istemediği hukuki yükümlülüğe de imza atmış oluyor.

  1. aynursevim1962 dedi ki:

   Çok yerinde bir yorum. Gizlilik sözleşmesinde Turkcell dahil tüm program ortaklarına bu bilgileri verebileceğini falan yazıyor.

  2. ali dedi ki:

   Tevrikediyorum bukadar guzel anlatilirdi.

 12. aynursevim1962 dedi ki:

  Bende indirdim. Güzel fakat gizlilik sözleşmesinde bilgilerimi program ortaklarına verebileceği yazıyordu. Bu hoşuma gitmedi. 25 TL veriyor ama bilgilerimi onlarla paylaşarak çok daha fazlasını kazanabilir ama ben 25 TL birçok firmaya bilgilerimi vermiş oldum sanırım. Değer mi anlayamadım

 13. recepkorkmaz dedi ki:

  Bugün gittim, önceden alt limitsiz olan 25 TL, şimdi 75 e 25 olmuş. Kasada bekle, sonra elemandan red cevabı al filan tam bir fiyasko. Üstelik uygulamada böyle bir bildirim de yok. Rezillik boynere çok yakıştı.

 14. harun dedi ki:

  O ben numarami girmedim indirdim ve bi arastirim dedim sonra girerim numarami aktif ederim dedim iyikide yapmamisim bilgilerim paylasamaz artik ☺

 15. Burak dedi ki:

  Paracık, çıracık diyerek engeli fırsata çevirmeye çalışan, ama şimdilik başarılı olamayan ve başarılı olamayacak gibi gözüken Boyner app’i. 800 lira alışveriş yapacakmışsın da paracıkların 8 kat değer görecekmiş falan filan. Zaten indirim yapıldığında veya hediye çeki verildiğinde aynı mantığa geliyor.

 16. alican dedi ki:

  ya bırakın bir takım işsizin artık kim yönetiyorsa projeyi dünyanın pop up reklam firmalarına basmışlar her yerde cıkıor direk indirme sayfası gelıyor virüs gibi lanet bişi

 17. Ahmet dedi ki:

  Boyner milyon dolarlarla yapa yapa bunu mu yaptı. Kim aklına girdiyse fena kandırmış. Konsept Türkiyeye uymayan bir konsept, çokda tutmadı zaten, paracık dağıtacam diye ve reklamlarla hızlı bir giriş yaptı, milletin bilgilerine ulaştı, Şişirme fiyatlara paracıkla yalancıktan indirim yaptı sonra balon söndü. Türkiyede herkes kralı baştan çıplak görür. Bence bu paraya bilişim sektöründe çok daha faklı şeyler yapabilirdi. Şimdi elimdeki projeye 1 milyon dolar bulsam boynerin bu projesi havada kalır ama yok işte.

 18. Dikkat dedi ki:

  Kişisel bilgileriniz güvende olmayabilir…. Dikkat etmenizi öneririm. 25 TL için tüm bilgilerinizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz…

Bir Yorum Yazın