Boğaziçi Enterprize'ın şampiyonları Smart Mom ve MAKEY [Video Röportaj]

Boğaziçi Enterprize Girişimcilik Yarışması’nda finalist ve kazanan girişimlerin bugün açıklandığını paylaşmıştık. Biz de ödül törenindeydik ve 296 fikir arasından sıyrılan 3 girişimin kurucu ortaklarıyla kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Jüri kararıyla Smart Mom ikinci, MAKEY ise üçüncü oldu. İlk 3 girişim de Silikon Vadisi turu ve bir çok girişimcilik desteği ile ödüllendirilirken, birinci girişim 20 bin TL, ikinci girişim 15 bin TL, üçüncü girişim de 10 bin TL nakit ile ödüllendirildi.

  1. Smart Mom: Buzağılarda görülen ishal vb. hastalıkları engellemek için geliştirilen tam otomatik bir beslenme sistemi. Buzağıların ölüm oranını düşürmeyi hedefleyen proje, üzerinde RFID modülü takılı bulunan buzağıdan elde ettiği biyometrik parametreleri değerlendirerek en uygun mama karışımını hazırlıyor.
  2. MAKEY: Modüler ardışık küçük elektronik yapboz, mıknatıslar ile birleştirilebilen ve mühendis olmayan insanların da elektronik etkileşimleri kullanabilmesini sağlayan elektronik yapı bloğu kütüphanesi.
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.