Türkiye'de geliştirilen iOS uygulaması Typorama, ABD'de listeleri zorluyor

Türkiye'de geliştirilen iOS uygulaması Typorama, ABD'de listeleri zorluyor

Bugüne kadar geliştirdiği ya da parçası olduğu mobil uygulamaların başarısıyla dikkat çeken Apperto ekibi, son olarak Typorama isimli bir iOS uygulaması yayınladı.

PicLab'tan farklı olarak bu sefer tamamen yerli yazılım geliştiricilerin (Sarp Erdağ ve Çağatay Kaptanoğlu) imzasını taşıyan uygulama, bundan yaklaşık olarak 1 ay önce yayına girmiş.

30 Nisan'da Apple tarafından 129 ülkede 'featured app' ilan edilen Typorama, ekipten aldığımız bilgiye göre şu an ABD'de genel sıralamada 44, 'photo and video' kategorisindeyse yedinci sıraya kadar yükselmiş.

Bu arada uygulamanın 1,99 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu ve yukarıdaki bu rakamların ücretli uygulamalar için olan listelere ait olduğunu söyleyelim.

Typorama bir başka deyişle şu an ABD'de Angry Birds veya NBA 2K15'ten daha popüler durumda. Bunun dışında hemen belirtelim; rakamlar biz haberi yayına hazırlarken bu şekildeydi, siz bu satırları okuyorken Typorama'nın daha da yukarılara tırmanmış olması muhtemel. :)

typorama-app-screen

Herhangi bir üyelik mekanizmasına sahip olmayan Typorama'da ister Pixabay üzerinde yapabileceğiniz arama sonrası beğendiğiniz görsellerin isterseniz de bizzat kendi çektiğiniz fotoğrafların üzerine çok çeşitli boyut ve seçeneklerle yazılar ekleyebiliyorsunuz.

Yazı ekleme dışında çerçeve belirleme, grafik ekleme ve filtre uygulama gibi özellikleri de bünyesinde barındıran Typorama'da işleminiz sonrasında oluşan yeni görseli Instagram, Facebook, WhatsApp, Twitter ve Pinterest'te paylaşabilmeniz ya da albümünüze kaydetmeniz mümkün.

Bu arada geliştirici ekipten aldığımız bilgiye göre şu an uygulamanın hedef pazarları arasında Türkiye yer almıyor ancak kısa bir süre içinde Typorama'ya Türkçe karakterlerin tamamını destekleyen iyileştirmeler gibi bir takım özellikler eklenmiş olacak.

Dilerseniz Typorama uygulamasını App Store üzerinden hemen şimdi iPhone veya iPad'inize indirebilirsiniz. Uygulamayla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.