PayU havale ile gerçek zamanlı ödeme çözümü sunmaya başladı

PayU havale ile gerçek zamanlı ödeme çözümü sunmaya başladı

payu-logo

Webrazzi E-Ticaret 2014 raporuna göre, Türkiye'de online alışverişlerde kredi kartından sonra en çok tercih edilen ödeme yöntemi yüzde 15'lik oranla havale (eft). Buna karşılık havale  söz konusu olduğunda manuel iş yükünün çokluğu işletmelerin bu ödeme yöntemine çekinceli yaklaşmasına neden olabiliyor.

Bu sorunu adresleyen Türkiye'nin önde gelen ödeme sistemleri sağlayıcılarından PayU, havale ile yapılan işlemlere yönelik çözümü PayU Havale'yi tanıttı.

PayU'nun havale ile yapılan ödemeleri sistemine dahil eden çözümü, iş yerlerinin gerçek zamanlı olarak bilgilendirilmesini amaçlıyor. Zira PayU Havale çözümü kullanan işletmeler, farklı bankalardan gelen ödemeleri PayU Yönetim Paneli’nden gelen IPN bildirimlerle (veya API yardımı ile kendi uygulamaları üzerinden) takip edebiliyor.

Bu sayede işletmelerin hesapları tek tek kontrol etme gerekliliğini ortadan kaldırılıyor. Bununla birlikte havale işlemlerinde iptal, iade ve parçalı iade gibi fonksiyonlar da yine Yönetim Paneli'yle zahmetsizce kontrol edilebiliyor.

payu-havale-ile-odeme

Ödeme çözümünde kendisine ait farklı banka hesaplarını kullanan PayU'nun havale ile gerçek zamanlı ödeme çözümü, işletmeler için sağladığı kolaylıkla birlikte, kredi kartı kullanmayan müşterilerin hedeflenmesine yardımcı olabilecek nitelikte.

Zira PayU Türkiye Genel Müdürü Yunus Emre Güzer açıklamasında "İnternet üzerinden ödemelerde kredi kartı kullanımı içerisinde sıkışıp kaldık. Kredi kartını internet üzerinden alışverişlerde bir kez kullanan 10 milyon kişiye karşılık, sadece 3 milyon kart yüksek frekansta internet üzerinden alışverişlerde kullanılıyor. Bu da ödeme sistemleri olarak halihazırda kullanılan ödeme metodlarını iyileştirmemiz ve ekosisteme yeni alışveriş yapan kullanıcılar çekmemiz gerektiğini anlatıyor bizlere..." diyor. Bunda haksız da sayılmaz.

PayU Havale ürünüyle ilgili daha fazla detay için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.