Yeni nesil kurye girişimi Shyp'a 50 milyon dolar yatırım

Yeni nesil kurye girişimi Shyp'a 50 milyon dolar yatırım

Shyp Yerel Kargolama2014 yazında Winklevoss Capital'in de aralarında bulunduğu yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım alan yeni nesil kurye girişimi Shyp.com, 50 milyon dolarlık yeni bir yatırıma imza atarak modelinin geçerliliğini doğrulamış oldu.

Yeni nesil bir kurye/kargolama girişimi olan Shyp, evinizdeki bir eşyayı paketleme zahmetine girmeden hemen kargoya vermenizi sağlıyor. Shyp uygulamasıyla göndermek istediğiniz eşyanın fotoğrafını çekip talep oluşturuyorsunuz ve Shype ekibi o ürünü evinizden alıp paketleyerek istediğiniz adrese ulaştırıyor.

Shyp'ın toplam yatırımı 62,2 milyon dolara çıkaran B Serisi yatırım, Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) öncülüğünde gerçekleşmiş ve girişim San Francisco, New York ve Maiami'den sonra Los Angeles için de test programını başlatmış.

2013 yılında kurulan girişim, aylık yüzde 20 büyüme oranına ulaşmış. NY ve Miami'de hizmet vermeye başladığından beri sevkiyat sayısını yüzde 500 oranında artırmış.

Başka alışverişlerinizden gelen kargoların iadesi için de yeni bir hizmet başlatan ve bir yardım kampanyası için 10 ton sevkiyat yapan Shype, talebe dayalı hizmetler içinde adından söz ettirmeyi hakediyor. Genel olarak beklenenden daha fazla rağbet gören yerel kargo girişimi bakalım dünyanın diğer yerlerinde ne kadar hızlı koplayalanacak.

Yeri gelmişken Uber'in de Hong Kong'da UberCargo hizmetini başlattığını hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.