Yeni nesil kurye girişimi Shyp'a 50 milyon dolar yatırım
Mobil

Yeni nesil kurye girişimi Shyp'a 50 milyon dolar yatırım

Shyp Yerel Kargolama2014 yazında Winklevoss Capital'in de aralarında bulunduğu yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım alan yeni nesil kurye girişimi Shyp.com, 50 milyon dolarlık yeni bir yatırıma imza atarak modelinin geçerliliğini doğrulamış oldu.

Yeni nesil bir kurye/kargolama girişimi olan Shyp, evinizdeki bir eşyayı paketleme zahmetine girmeden hemen kargoya vermenizi sağlıyor. Shyp uygulamasıyla göndermek istediğiniz eşyanın fotoğrafını çekip talep oluşturuyorsunuz ve Shype ekibi o ürünü evinizden alıp paketleyerek istediğiniz adrese ulaştırıyor.

Shyp'ın toplam yatırımı 62,2 milyon dolara çıkaran B Serisi yatırım, Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) öncülüğünde gerçekleşmiş ve girişim San Francisco, New York ve Maiami'den sonra Los Angeles için de test programını başlatmış.

2013 yılında kurulan girişim, aylık yüzde 20 büyüme oranına ulaşmış. NY ve Miami'de hizmet vermeye başladığından beri sevkiyat sayısını yüzde 500 oranında artırmış.

Başka alışverişlerinizden gelen kargoların iadesi için de yeni bir hizmet başlatan ve bir yardım kampanyası için 10 ton sevkiyat yapan Shype, talebe dayalı hizmetler içinde adından söz ettirmeyi hakediyor. Genel olarak beklenenden daha fazla rağbet gören yerel kargo girişimi bakalım dünyanın diğer yerlerinde ne kadar hızlı koplayalanacak.

Yeri gelmişken Uber'in de Hong Kong'da UberCargo hizmetini başlattığını hatırlatalım.

Yorumlar (6)
 1. Arası yada yurt içini arıyorum paket var gelip alabilir misiniz diyorum yada web sitesinden kurye istiyorum adamlar geliyor kutusu yok diyorum biz hallederiz diyorlar kutuya koyup gönderiyorlar bunda ekstra bir şey yok bence.

  1. pazarlamanın önemi..

 2. Aynı hizmeti Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo da veriyor. Gir sitelerine yap.. Hatta sanırım MNG in app i de var.

  Bizim ülkede eticaret büyüklüğü, kargo sektör büyüklüğü ve mevcut yapısını düşünürsen zor iş. Büyük eticaret firmalarını zaten kafalayamazsın. Kargo firmaları kapılarında yatıo. Bu işin teknoloji tarafı basit ama business tarafı çok zor.

 3. Hala eksikleri var, zaman zaman da bizi çok kızdırıyorlar ama kargo ve kurye hizmetleri konusunda ortalamanın üzerinde bir ülkeyiz diye biliyorum...

 4. Shopen Shopen

  Bitaksi de Uber gibi Bigetir.com gibi birşey yapsa nasil olurdu ? Bence çok iyi olurdu, neden olmasın?

 5. Kaya Gülden Kaya Gülden

  Türkiyedeki kargo firmaları bu hizmeti veriyor ancak ben videoda küçük bir detay fark ettim. Uygulamaya eve gelecek olan kuryenin resmi geliyor. güvenlik açısından iyi bir özellik.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri