Günlük 750 bin kullanıcıya ulaşan Slack'e 160 milyon dolar yatırım daha
Yatırım

Günlük 750 bin kullanıcıya ulaşan Slack'e 160 milyon dolar yatırım daha

En popüler takım içi etkileşim ve iletişim uygulamalarından olan Slack geçtiğimiz ay sizlere duyumlarını aktardığımız yatırım anlaşmasını resmen açıkladı. E serisinde 160 milyon dolar yatırım alan şirket, toplam değerlemesini de 2,8 milyar dolara çıkardı. Böylece Ekim 2014'teki 120 milyon dolarlık yatırımla 1,12 milyar dolar değerlemeye ulaştıran şirket, 6 içerisinde rakamı iki katından fazla artırmış oldu.

Flickr'ın ve Slack'in kurucu ortaklarından olan Stewart Butterfield henüz Ekim'deki aldıkları 120 milyon dolarlık yatırımı bile kullanmaya başlamadıklarını, ancak yatırım almak için çok doğru bir zaman olduğunu ve ileriye dönük planları için bu yatırımları kullanacaklarını aktarmış. Şubat ayında yıllık istatistiklerini yayınlayan şirket, Şubat 2015 itibariyle 500 bin olan günlük aktif kullanıcı sayısını 3 ay gibi kısa bir sürede 750 bine çıkarmayı başarmış. Şubat 2015'te 135 bin olan ücretli üye sayısıysa 200 bine yükselmiş

Bu son yatırımla birlikte, şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 340 milyon dolara yükseldi Servisin kullanıcıları arasında Adobe, New York Times, Blue Bottle Coffee, BuzzFeed, Live Nation, Expedia, HBO, PayPal  gibi dev şirketler yer alıyor.

Şu an için herşeyin yolunda gittiğini söyleyebileceğimiz Slack'te buna karşın yatırım tutarı ve değerleme büyüdükçe sorumluluk ve beklentiler de bir o kadar artıyor. Bu yatırım açıklanmadan önce Stewart Butterfield'ın yerine şirketin yeni bir CEO transfer edebileceği ve büyümesini yeni CEO ile birlikte devam ettirme söylentilerinin de olduğunu ekleyelim.

Yorumlar (7)
 1. İbrahim Kavaklı İbrahim Kavaklı

  Ekran görüntüsünü Wordpress admin paneline tek benzeten ben değilimdir herhalde :)

  1. Sensin.

 2. Değerli yorumcular ve Webrazzi editörleri; şu yatırım turları ve serileri nedir Allah aşkına? Biri açıklar mı hayrına? :) Yani nasıl oluyor, firma "Hadi bir tur açtım, şu tarihe kadar yatırım yapan yapsın" mı diyor? 1. tur 2. tur neye göre değişiyor, D serisi, E serisi ne oluyor? Bu işin kurallarını, jargonunu biri açıklarsa büyük sevaba girer :)

   1. Çok teşekkürler Sami Bey... Benim için faydalı bir paylaşım oldu, eminim benim durumumda olup, faydalanan başka insanlar da çıkacaktır...

 3. Reklav Reklav

  İlk gördüğümüzde bizde aynı yorumu yapmıştık :) Aynı wordpress admin paneli görüntüsü @İbrahimKavaklı

 4. Testostyrone Testostyrone

  Bu slack denen meretin ne gibi marifetleri var tam olarak bir inceleme varmı ? takım içi etkileşim derken sohbet harici neler yapılabilir ?

  mesela yukarıdaki resimde bir bugbot var nedir? nasıl kullanılır ? vsvsvs yani nedir bu slack'i normal chat programlarından ayrı kılan? kafamda deli sorular.