Yenitoptanci.com stoksuz satış desteğiyle e-ticareti hızlandırmak istiyor

Yenitoptanci.com stoksuz satış desteğiyle e-ticareti hızlandırmak istiyor

Geçen yıl Ocak ayında e-ticaret firmalarına toptan ürün tedarik etmek amacıyla kurulan YeniToptanci.com'u 2014 sonunda sizlere tanıtmıştık. Aldığımız yeni haberlerle şirketin yoluna devam ettiğini ve stoksuz satışı yeniliğiyle büyümesini hızlandırmaya başladığını öğrendik.

İthal ettiği aksesuar, elektronik, dekorasyon ağırlıklı ürünleri B2B modeliyle satışa sunan Yeni Toptancı, aldığımız rakamlara göre geçtiğimiz 6 ay içinde pasif bayi sayısını yaklaşık 700, aktif bayi (ayda en az bir defa sipariş veren) sayısını da 70 kadar artırmış.

Önceki 9 ayda ortalama 35 bin ürün satışı gerçekleştiren girişim, Ocak-Mart 2015 arasında ayda ortalama 41 bin ürün satışı gerçekleştirmiş. Bu dönemi e-ticaretin en yavaş dönemi olarak tanımlayan Yeni Toptancı'nın kurucusu Kerim Atayolu ürün çeşidini de yaklaşık yüzde 25 oranında artırdıklarını paylaştı.

Stoksuz satış(drop shipping) artık ücretsiz

Yeni Toptancı, Eylül 2014'e 100 civarı e-ticaret sitesine XML desteği sağlarken, Mart ortasında stoksuz satış (drop shipping) ücretinin kaldırılmasıyla birlikte XML desteği verdiği site sayısını yaklaşık yüzde 50 oranında artırmış. Yeni toptanci dropshipping Webrazzi okuru e-ticaret sitesi sahiplerinin stoksuz satış tarafında talepkâr olduğunu paylaşan Kerim Atayolu, bundan sonraki süreçlerde talep eden bayilerin müşterilerine, bayiler adına direkt gönderimi yapmaya başladıklarını söylüyor.

Toparlayacak olursak, lojistik ve kargo operasyonlarını üstlenerek e-ticaret girişimcilerinin işlerini kolaylaştıran Yeni Toptancı, şimdiye kadar gösterdiği ayakta kalma başarısını bundan sonra hızlı büyüme yolunda göstermek istiyor. Bunun için de altyapı ve pazarlama tarafında da yenilikler yapmayı planlıyor.

Yerli ve yabancı büyük e-ticaret sitelerine ürün tedariği çalışmalarının sağlıklı ilerlemesi halinde önümüzdeki dönemde daha güzel haberler paylaşabiliriz. Zira Yenitoptancı'nın başarısızlığı zincirleme şekilde diğer e-ticaret siteleri için de bir tehdit oluşturabilir.

Her zaman olduğu gibi bu alanda deneyimli okuyucularımızın yorumlarını bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.