Yenitoptanci.com stoksuz satış desteğiyle e-ticareti hızlandırmak istiyor
E-Ticaret

Yenitoptanci.com stoksuz satış desteğiyle e-ticareti hızlandırmak istiyor

Geçen yıl Ocak ayında e-ticaret firmalarına toptan ürün tedarik etmek amacıyla kurulan YeniToptanci.com'u 2014 sonunda sizlere tanıtmıştık. Aldığımız yeni haberlerle şirketin yoluna devam ettiğini ve stoksuz satışı yeniliğiyle büyümesini hızlandırmaya başladığını öğrendik.

İthal ettiği aksesuar, elektronik, dekorasyon ağırlıklı ürünleri B2B modeliyle satışa sunan Yeni Toptancı, aldığımız rakamlara göre geçtiğimiz 6 ay içinde pasif bayi sayısını yaklaşık 700, aktif bayi (ayda en az bir defa sipariş veren) sayısını da 70 kadar artırmış.

Önceki 9 ayda ortalama 35 bin ürün satışı gerçekleştiren girişim, Ocak-Mart 2015 arasında ayda ortalama 41 bin ürün satışı gerçekleştirmiş. Bu dönemi e-ticaretin en yavaş dönemi olarak tanımlayan Yeni Toptancı'nın kurucusu Kerim Atayolu ürün çeşidini de yaklaşık yüzde 25 oranında artırdıklarını paylaştı.

Stoksuz satış(drop shipping) artık ücretsiz

Yeni Toptancı, Eylül 2014'e 100 civarı e-ticaret sitesine XML desteği sağlarken, Mart ortasında stoksuz satış (drop shipping) ücretinin kaldırılmasıyla birlikte XML desteği verdiği site sayısını yaklaşık yüzde 50 oranında artırmış. Yeni toptanci dropshipping Webrazzi okuru e-ticaret sitesi sahiplerinin stoksuz satış tarafında talepkâr olduğunu paylaşan Kerim Atayolu, bundan sonraki süreçlerde talep eden bayilerin müşterilerine, bayiler adına direkt gönderimi yapmaya başladıklarını söylüyor.

Toparlayacak olursak, lojistik ve kargo operasyonlarını üstlenerek e-ticaret girişimcilerinin işlerini kolaylaştıran Yeni Toptancı, şimdiye kadar gösterdiği ayakta kalma başarısını bundan sonra hızlı büyüme yolunda göstermek istiyor. Bunun için de altyapı ve pazarlama tarafında da yenilikler yapmayı planlıyor.

Yerli ve yabancı büyük e-ticaret sitelerine ürün tedariği çalışmalarının sağlıklı ilerlemesi halinde önümüzdeki dönemde daha güzel haberler paylaşabiliriz. Zira Yenitoptancı'nın başarısızlığı zincirleme şekilde diğer e-ticaret siteleri için de bir tehdit oluşturabilir.

Her zaman olduğu gibi bu alanda deneyimli okuyucularımızın yorumlarını bekliyoruz.

Yorumlar (25)
 1. Siteleri çok yavaş açılıyor.

 2. Bahtiyar Güdürü Bahtiyar Güdürü

  Başarılı girişimcilerin en önemli ortak özelliği şark kurnazlığı yapmamak ve işine hakim olmaktan geçer.Yenitoptanci.com ailesine başarılarının sürekli artarak devam etmesini temenni ederim, yolun açık olsun Kerim Atayol

 3. Atasan ile 3 yıldır çalışıyoruz dropship yapılanmasından sonra işlerimiz kolaylaştı Günlük paketi sistematik olarak adımıza Gönderiyorlar iç anadolu bölgesine kargonun gelmesi 2+ gün buluyordu bunu çözmemiz gerekiyordu atasan anadolu firmalarınında e-ticarette istanbuldaki firmalarla rekabet etmemizi sağladı diyebiliriz teşekürler başarılarınızın devamını diler darısı farklı sektörlerdeki e-tedarikçilerin başına :)

  1. ben kaç tane sipariş verdimse hiç birini teslim edemediler desem yeridir 2 ürün teslim oldu 1 si kargolama çok kötü diye iade geldi diğeri bana diye başkasına gönderildi kargoya vermedikleri ürünü vermiş gibi gösterip başka kargo takip kodu girdiler daha neler neler telefonda ben yokum dedirtip maillere cevap vermezler

 4. Kendilerinden XML almış sitelerde çalışmış biri olarak siparişlerini web sitesi üzerinden (B2B) alırlarsa, hattaa yapabiliyorlarsa çalıştıkları sitelere web service ile data gönderip gelen siparişleri web servis ile alabiliyorlarsa daha iyi olabilir. Genelde operasyonunu kolaylaştırabilen tedarikçileri daha çok severiz :) 3 ürün satıp 10 ürünlük efor sarfetmek cazip gelmiyor.

  Tedarikçiler sitelere listelerini ne kadar düzgün gönderirlerse (stok kodu yapısı, varyant yapısı, ürün isimleri, özellikleri vs) o kadar çok ürünleri dikkate alınır ve satışları da bir o kadar da fazla olur.

  Bu yazdıklarım bütün tedarikçiler için geçerlidir

 5. 1 milyoncu ürünleri.... Zamanında fırsat sitelerinden bunları almayan kaldı mı?

 6. "Zira Yenitoptancı’nın başarısızlığı zincirleme şekilde diğer e-ticaret siteleri için de bir tehdit oluşturabilir"

  Bu ne kadar kötü bir cümle. Sanki adamlar başarısız olmuş. Yazık! Siteyi haber yapıp negatif kelimeler kurmak pek kötü olmuş.

 7. Gökhan Sezer Gökhan Sezer

  E-Ticaret yapmak isteyen fakat üretici olmadığı için elinde ürünü olmayan yüzlerce girişimci var. Bu nedenle B2B yapılanması sektör için çok değerli. Operasyonu ve bilgi akışını geliştirebilirlerse büyümeleri devam edecektir.

 8. Berkin Berkin

  güzel haber. incir.com onlinemagaza, sermayesizticaret ve gizliortak.com gibi dropshipping seçeneklerini inceledim hatta bazılarını kullandım. kullananlarla da konuştum. En düzgünü gizliortak gibi görünüyordu o da bana göre boş çıktı. Girişimciye verdikleri alış fiyatları hep yüksek yani rekabetçi değil. Internette alabileceğiniz fiyatın üzerinde fiyatlarla onlardan alıp satmaya çalışıyorsunuz. satış için uğraştığımıza harcadığınız reklam ve zamana değmiyor ve onlara bağımlısınız fiyatlarla oynarken size hiç sormuyorlar. Bu alternatif daha uygun gibi görünüyor. Eğer ürün seçeneğini de arttırırlarsa ve memnun girişimciler duyar tanışırsam firma kurup çalışmayı düşünebilirim. Veya yayıncı olup affiliate çalışacağız. Başka türlü eticaretten kazanmak zor. Diğer sözde dropshipping firmaları mağazalarına ne diyecek merak ediyorum. Hem paket satıp hem girişimcinin satışından iyi oranda paralar kazanmaya çalışırlarsa bindikleri dalı keserler diye düşünüyorum.

 9. Yenitoptancı ile yine Webrazzi aracılığı ile tanışmıştık ...1 aydır kendileriyle çalışıyoruz....Ve şuana kadar yaşadığım tek bir problem olmadı...Siparişler kesinlikle gününde kargoya veriliyor % 99 aynı gün kargoya teslim ediliyor siparişleriniz...ayrıca kargo ücreti 3,99 çok ama çok makul bir ücret..biz dropshipping hizmetini gayet başarılı yürüttüklerini düşünüyoruz...kendileriyle uzun süreli çalışacağız...stoksuz e-ticaret yapmak isteyen yeni girişimcilere tavsiye ederiz.

  1. Muhammet Arman Muhammet Arman

   siteniz neydi acaba ??

 10. Cihan Kayacı Cihan Kayacı

  dropshipping.yenitoptanci.com ile bir süredir çalışıyoruz gayet memnunuz fiyatlar konusunda güncelleme yapmalarını rica edeceğiz xml sürekli güncellenmeside olumlu ama şımarmamanızı tavsiye ediyorum başarılar

  1. Starbim Starbim

   sitenizin ismi nedir

 11. Kürşat Kürşat

  “Zira Yenitoptancı’nın başarısızlığı zincirleme şekilde diğer e-ticaret siteleri için de bir tehdit oluşturabilir” derken ? Bazen Kedi ciğer ilişkisi aklıma geliyor... Sayın yazarımız başarı dürüstlükten geçer. Müşteri malı iade ettiğinde ürünü şartsız kabul eden kaç tane firma var? yada Adresinde bulunmayıp geri dönen malı tekrar cebinden para verip gönderen kaç firma var ? E ticaret yapan kişiler şu olayı yanlış düşünüyor. Bir toptancıya bel bağlayıp geçineceklerini sanıyor. oldu başka ? yorumlarda 3 tane ürün için 10 ürün performanstan bahsedilmiş sitenin yavaş olduğundan bahsedilmiş. onlara bir önerim var internet explorer kullanmasınlar :) ve mümkünse internet paketlerini yükseltsinler. ben onu bunu bilmem ama yaklaşık 1 senede 2500 kargo gönderdim bunların %30 u yenitoptancı mallarıdır. geri dönüş %2 pek de hatırı sayılır bir rakam değil istatistik se alın size rakam. Beyaz eşyada %4 kazanç Oto aksesurlarında %6 bebek ürünlerinde %9 ama yeni toptancıda %16 biliyorum bu yorumdan sonra belkide yeni toptancıya başvuru yapan olacak bu da bizi etkileyecek sonuçta rekabet ettiğimiz insan sayısı artacak belkide. ama şunu da unutmamak lazım bu işi layıkıyla yapan tek firma diyebilirim. Kazancı da kar ı da helal olsun. Tek hileleri dürüst olmaları. o yüzden boş boş yorumlarla birbirimizi kandırmayalım. E ticaret yapan kişi az para ile çok kazanç sağlamak için bu işi yapar.Varsa cebinde paran git toplu ürün alıp ara toptancılık yap tabi rekabetten pazar bulabilirsen.... nokta.

 12. Arkadaşı tanımıyorum ama açık söyleyeyim, bu benim işim olsa bu yazıyı negatif PR kategorisine koyardım. İş batsın diye elinizden geleni yapmışsınız. Demek ki webrazzi'de olumlu haber olmak için sadece başarılı olmak yetmiyor. Bir de webrazzi'ye reklam filan vermek gerekiyor.

 13. Ecvet Inan Ecvet Inan

  Yaklasik 5 ile 6 ay oldu calisiyorum fiyatlar gayet iyi hizmet. Iletisim konusunda gayet iyi yenitoptancı Ailesine basarılar

 14. Gizliortak Mağduru Gizliortak Mağduru

  Yeniroptancıyı bilmiyorum ama bu tür dropshipping çöÜmleri son dönemde arttı. Artması umarım sektörü geliştirir. Incir, online mağaza, bir dönem sermayesizticaret diye bişey vardı bilmiyorum devam ediyor mu. Yalnız bunlardan birini veya bir benzerini kullanmak isteyen varsa gizliortak.com diye bir firma daha var. gizliortak hakkında uyarayım asla bulaşmayın.. kesinlikle uzak durun derim. Eğer bol bol yalan vaat dinlemek istemiyorsanız, enayi yerine konmak boşa zaman ve para harcamak istemiyorsanız tabi. Gizliortak.com diye arayınca yorum ve şikayet de bulunmuyor pek. Kullanmış biri olarak benden söylemesi. Ürünlerinizin alış fiyatı sürekli değişiyor. Kafalarına göre oynuyorlar. Piyasadaki satış fiyatının 2 katına sizin alışınız varsa şaşırmayın :) çalışmayan site işlevleri, yavaş açılan bir site, aşırı yavaş bir panel. Zaten yüksek ve kafalarına göre değiştirdikleri fiyatlardan dolayı; cebinize girecek para eticaret becerinize değil Şansa ve aşamadın insafına kalmış. Bilmiyorum yenitoptancı iyi bir çözüm olabilir mi tabi..

  1. Gizliortak Com Şikayet Gizliortak Com Şikayet

   gizliortak.com a hiç bulaşmayın. satıştan alacağınız kar payını kendi istedikleri gibi ayarlıyorlar.

   ve satış yapınca bakiyenizde yazan rakamı bile sonradan değiştirdikleri olabiliyor. ürünleri satışi fiyatını belirleyebiliyorsunuz ama alış fiyatınız adamların elinde. teknik destek oyalıyor, boyuna yalan söylüyor. kanser olursun hocam hiç girme, eticareti kendin yap.

  2. ıncır com eylul 2016 da battı ve batırdı

 15. Tolgatakmaz Tolgatakmaz

  çok ilginç bir sistemleri var

  toptan olarak kdv dahil 7,50 liraya sattıkları ürünleri

  kendi perakende satış sitelerinde 6,93 e satabiliyorlar

  hatta sitedeki tüm ürünlerin en düşük fiyatı kendi perakende siteleri

  böyle bir ortamda nasıl ürün alınıp satış yapılacak

 16. Dropturkiye Dropturkiye

  Ücretsiz dropshipping hizmeti vermekteyiz, ağırlıklı ürün grubumuz evcil hayvan ürünleridir kedi, köpek mama yem aksesuarlarıdır.

  http://www.dropturkiye.com

 17. Enginsatana Enginsatana

  Merhaba,

  Çok açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuş. Ben dropship'in çok gelişeceğine inanıyorum ancak Kargo firmalarının bu noktada daha yenilikçi çözümler sunması gerektiğini düşünüyorum. Ticaretin yoğun olarak yapıldığı bölgeler ile üretim yapılan bölgeler arasında ciddi operasyonel sıkıntılar var. Tüketici büyük şehirlerdeyken üretici'nin Anadolu'da olması teslimat süreleri başta olmak üzere bir çok kalite problemini de yanında getiriyor.

  Bizler dropship yapısına destek olacak bulut üzerinden bir ERP sistemi kurmak üzereyiz. İlk etapta XML desteği veriyoruz.

  Daha detaylı bilgi için...

  http://www.dopigo.com/dopiblog/xml-entegrasyonu-nedir

 18. Ahmet Aydın Ahmet Aydın

  Hepsiburadan.com aracılığı le yenitoptancı.com firmasından sipariş verdiğim ürün 1.kullanımda bozuldu ve kesinlikle sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar..Bu şikayetimi her platformada anlatacağım.

  1. hepsiburada.com alışverişlerinde senin muhattabın hepsiburada oraya ürün değişimi veya para iadesi diyorsun işleme başlıyorlar, firma ile bir alakan yokki senin. biraz çamur at izi kalsın olmuş.

 19. Gökhan Şeker Gökhan Şeker

  Yaklaşık 5 dk öncesinden internet sitelerinde bulunan telefon numaralarından kendilerinden kısa bilgi almak istediğimde web sitelerine yönlendirme yapıyorlar ancak ne yazik ki internet siteleri hem yavaş hemde eksik bilgi mevcut. Bayan sizinle ilgilenemeyeceğim başka müşteriler bekliyor onlarla ilgilenmem gerekiyor diye telefonu kapattı. Sonuç olarak bir yatırım yapmak istiyoruz. Ürünleri düzenli olarak tedarik edebileceğimiz bir dürüst firma arıyoruz. Ama bu şekilde yaparak hiçbir şekilde yükselemezler. Destek konusunda üzülerek söylemeliyim ki 1 yıldızı dahi hak etmeyen bir personelleri var. Bu personel sıkıntısını çözmedikleri süre içerisinde çok müşteri ve bayi kaybederler.

  Saygılarımla