DJI Phantom 3 drone, 4K video kayıt özelliği ve iyileştirilmiş GPS ile satışa sunuluyor
Teknoloji

DJI Phantom 3 drone, 4K video kayıt özelliği ve iyileştirilmiş GPS ile satışa sunuluyor

Son kullanıcıya ulaşan drone'lar arasında en popüler markalardan olan DJI'ın son modeli Phantom 3 dün tanıtıldı.

Phantom 3 Professional ve Phantom 3 Advanced isimli iki yeni modelle kullanıcılara sunulacak yeni drone'lar hem video kayıt özellikleri hem de üzerlerinde barındırdıkları teknolojiler bakımından daha gelişmiş görünüyor. İki modelde de stabilizatör (dengeleyeci) standart olarak geliyor.

Phantom 3'ün "Advanced" ve "Professional" modellerini birbirinden ayıran ise kamera özellikleri. Professional ismi modelde 4K(30fps)/12-megapixel kamera yer alırken Advanced modelinde 1080p(up to 60fps)/12-megapixel özelliklerine sahip kamera yer alıyor. Phantom 3'ün kamerasız olarak satılacak, üçüncü parti kameraların (GoPro gibi) takılabileceği versiyonu da ileride üretilebilir.

dji-vision-phantom-3-advanced-professional

Kameranın yanı sıra Phantom üzerindeki GPS sistemi GLONASS destekli yapılmış. Yeni modeller ayrıca akıllı telefon veya tabletinize yaklaşık 1,6 km menzil içerisinde anlık olarak 720p HD formatında 23 dakika görüntü yollayabilecek. Phantom 3, Youtube üzerinde direk canlı yayın d yapabilecek.

Gelecek haftalarda satışa çıkacak olan Phantom 3'ün "Professional" kodlu modelinin Amerika'da yaklaşık olarak 1.260 dolar, "Advanced" ismi modelinin ise yaklaşık 1000 dolarlık satış etiketine sahip olması bekleniyor.

Yorumlar (8)
 1. Kiralikdrone.com Kiralikdrone.com

  Dronelar yakin bir gelecekte hayatimizin bir parcasi olacak gibi gorunuyor. (Tasimacilik, eglence, arastirma, v.s.)

 2. Hakan Şimşek Hakan Şimşek

  bir firmada buldum fakat henüz fiyat girilmemiş heyecanla bekliyoruz .

  http://www.gokamera.com/Dji-Phantom-3-Professional-4K-Kamerali_674.html

  1. Platin Sistem Platin Sistem

   Drone kiralama ve satış için [email protected]om'dan mail atabilir ya da 0212 222 62 84 adresimizden bize ulaşabilirsiniz Hakan Bey.

 3. Cengiz Selami Cengiz Selami

  Phantom 3 advanced yerine daha çok pro modeli satılıyor muş, advanced'in üretimi durdurulmuş diyorlar doğru mu? havadayiz.com firmasına yazdım ama daha cevap vermediler.

 4. Flycamteam Flycamteam

  Drone kiralama konusunda uzman kadro ve ekipmanı ile Flycamteam firmamızı incelemenizi öneririz. Görüntü kalitesi ve fiyatlar konusunda piyasada yeni olduğumuzdan uygun bir fiyat alabilirsiniz.

 5. Artemisbet Artemisbet

  Drone haberlerini son zamanlarda çok duyuyoruz. İleride ülkemizde de hızla yayılması kesin.

 6. Blackjack Blackjack

  Droneları çok seviyorum da ancak havaalanlarında uçurulması gerçekten ciddi tehlikeler doğurabiliyor.

 7. Tallfly Tallfly

  TallFly olarak envanterimizde DJI Phantom 3 serisinden 2 adet cihaza sahibiz ve oldukça memnunuz. Genel olarak DJI ürünleri tercih etmekteyiz, Inspire serisinden cihazlar da envanterimizde mevcut.