YeniToptanci.com: E-ticaretçilere toptan ürün sunmak üzere kurulmuş bir B2B girişimi

YeniToptanci.com: E-ticaretçilere toptan ürün sunmak üzere kurulmuş bir B2B girişimi

E-ticaret dönüşümü hızlandıkça yeni B2B girişimleri görmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan YeniToptanci.com, yıllarca geleneksel ticaret tecrübesine sahip bir ailenin son temsilcisi tarafından kurulmuş ve kendi kategorisinde pazar lideri olmayı hedefliyor.

Yeni Toptancı, 2013 yılının Ocak ayında Kerim Atayolu tarafından kurulmuş ve e-ticaret firmalarına toptan ürün tedarik etmeyi amaçlayan ithalatçı bir şirket konumunda.

Satış yelpazesindeki (aksesuarlar, bakım ürünleri, ilginç ürünler vb.) ürünler için internet ortamında bayilik vermeye başlayan girişim, ilk yıldan sonra daha seçici davranmış ve bugün 400'den fazla aktif bayiye ürün gönderimi yapıyor.

yenitoptanci.com internetten toptanci ilginc urunler

Hazır e-ticaret altyapılarıyla uyumlu XML ve önemli iş ortakları

Bayi olarak kabul edilen iş ortakları, toptan satış fiyatlarını ve muhasebe-eticaret entegrasyonu sayesinde gerçek stokları anında görebiliyor. Kredi kartı ve havale/EFT ödeme sisteminin yanında Paypal entegrasyonu da sunuluyor ve bayiler siparişlerini kendileri depodan alabilecek şekilde ürünleri talep edebiliyor.

Hazır e-ticaret altyapılarına da XML desteği sunan girişimin referans listesinde ise Türkiye'nin en büyük e-ticaret siteleri yer alıyor.

Rakamlarla Yeni Toptancı

Farklı kanallar üzerinden siparişlere yanıt veren Yeni Toptancı, 2014 yılı içinde yaklaşık 280 bin ürün satışı yapmış. Bu da her ay yaklaşık olarak 35 bin ürün satışına denk düşüyor. 11 farklı kategoride binin üzerinde aktif ürün satışı, 100'ün üzerinde e-ticaret sitesine xml paylaşımı ve İstanbul Fatih’teki perakende mağazası Yeni Toptancı hakkında paylaşılabilecek bilgiler arasında.

İthalattan ihracat ve yerli üretim planı

YeniToptanci.com kurucusu Kerim Atayolu, şu anda ithal ürünler sattıklarını ve bunları Azerbaycan, Ukrayna ve Sırbistan’daki önde gelen e-ticaret sitelerine de gönderdiklerini paylaşıyor. Yerli üretim için de DecoTown markasıyla ev aksesuar-dekorasyon kategorisinde çalışmalar devam ediyormuş.

Hızlı teslimat ve maliyet yönetimi konusunda iddialı olan girişimin daha önce tanıttığımız Toptanpaneli.com gibi e-ticarete yeni oyuncular kazandırdığını görüyoruz. Bu alandaki e-ticaret girişimlerinin ne derece kalıcı olduğu ayrı bir tartışma konusu ancak e-dönüşüm çerçevesinde bu tür girişimlerin varlığını önemsediğimi söyleyebilirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.