YeniToptanci.com: E-ticaretçilere toptan ürün sunmak üzere kurulmuş bir B2B girişimi
E-Ticaret

YeniToptanci.com: E-ticaretçilere toptan ürün sunmak üzere kurulmuş bir B2B girişimi

E-ticaret dönüşümü hızlandıkça yeni B2B girişimleri görmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan YeniToptanci.com, yıllarca geleneksel ticaret tecrübesine sahip bir ailenin son temsilcisi tarafından kurulmuş ve kendi kategorisinde pazar lideri olmayı hedefliyor.

Yeni Toptancı, 2013 yılının Ocak ayında Kerim Atayolu tarafından kurulmuş ve e-ticaret firmalarına toptan ürün tedarik etmeyi amaçlayan ithalatçı bir şirket konumunda.

Satış yelpazesindeki (aksesuarlar, bakım ürünleri, ilginç ürünler vb.) ürünler için internet ortamında bayilik vermeye başlayan girişim, ilk yıldan sonra daha seçici davranmış ve bugün 400'den fazla aktif bayiye ürün gönderimi yapıyor.

yenitoptanci.com internetten toptanci ilginc urunler

Hazır e-ticaret altyapılarıyla uyumlu XML ve önemli iş ortakları

Bayi olarak kabul edilen iş ortakları, toptan satış fiyatlarını ve muhasebe-eticaret entegrasyonu sayesinde gerçek stokları anında görebiliyor. Kredi kartı ve havale/EFT ödeme sisteminin yanında Paypal entegrasyonu da sunuluyor ve bayiler siparişlerini kendileri depodan alabilecek şekilde ürünleri talep edebiliyor.

Hazır e-ticaret altyapılarına da XML desteği sunan girişimin referans listesinde ise Türkiye'nin en büyük e-ticaret siteleri yer alıyor.

Rakamlarla Yeni Toptancı

Farklı kanallar üzerinden siparişlere yanıt veren Yeni Toptancı, 2014 yılı içinde yaklaşık 280 bin ürün satışı yapmış. Bu da her ay yaklaşık olarak 35 bin ürün satışına denk düşüyor. 11 farklı kategoride binin üzerinde aktif ürün satışı, 100'ün üzerinde e-ticaret sitesine xml paylaşımı ve İstanbul Fatih’teki perakende mağazası Yeni Toptancı hakkında paylaşılabilecek bilgiler arasında.

İthalattan ihracat ve yerli üretim planı

YeniToptanci.com kurucusu Kerim Atayolu, şu anda ithal ürünler sattıklarını ve bunları Azerbaycan, Ukrayna ve Sırbistan’daki önde gelen e-ticaret sitelerine de gönderdiklerini paylaşıyor. Yerli üretim için de DecoTown markasıyla ev aksesuar-dekorasyon kategorisinde çalışmalar devam ediyormuş.

Hızlı teslimat ve maliyet yönetimi konusunda iddialı olan girişimin daha önce tanıttığımız Toptanpaneli.com gibi e-ticarete yeni oyuncular kazandırdığını görüyoruz. Bu alandaki e-ticaret girişimlerinin ne derece kalıcı olduğu ayrı bir tartışma konusu ancak e-dönüşüm çerçevesinde bu tür girişimlerin varlığını önemsediğimi söyleyebilirim.

Yorumlar (12)
 1. çok basit ürünler satılıyor toptan da olsa çinin en düşük kaliteleri bence

 2. Ahmet Kara Ahmet Kara

  Beni en çok footer'da yazan "Bu sitede yer alan tüm ürün ve görsellerin izinsiz kullanımı ve paylaşımı kesinlikle yasaktır..." cümle kıl etti. Sanki tüm foto ve görseller kendilerine aitmiş gibi. Halbuki ben bir tane bile kendi çekimleri foto görmedim.

  1. aslında haklısınız, şu web sitesinde o kadar çok cevap verilecek ama cevap verilmesi gerek olmayan o kadar çok gereksiz konular varki.. inanın hiç tartışmaya açıkçası değmez. bizim klasik insanlarımız yazarlar, çünkü öğrenmişler altına "copyright v.s.vs.vs" neyse kısacası tartışmaya değmez. sizler böyle şeylere takılmayın dostlar...

 3. Aynı işi yapan ve aynı ürünleri satan şu an onlarca toptan sitesi sayabilirim. Bunlar yenitoptanci.com dan daha önce başlamış ve daha büyükler. Bu sitenin webrazzi de haber olmasını gerektirecek bir ekstra özelliği yada iş modeli yok .

 4. :) fiyatlar sadece üyelere gösteriliyormuş ama taksit tabına basarsanız fiyatları görebilirsiniz

 5. Biraz çakma gibi duruyor. İnsanı kıllandırıyor.

 6. Ismail Sait Alpagu Ismail Sait Alpagu

  Piyasada bulunan birden fazla toptan urun satisi yapan B2B sitelerinin arasinda urunlerinin arkasinda duran cesitliligi ve farkli urun gruplari ile ayrilan bir site.

  Evet piyasada ayni urunleri bulabilirsiniz ama fiyat ve hizmet olarak karsilastirdiginizda yenitoptanci digerlerinden farkli muhtemelen bu yuzden webrazzi yayinlamayi uygun buldu.

  Yerli uretim konusunda simdiden basarilar dilerim. Umarim dusunceleri hizli gercek olur.

 7. Talha Can Talha Can

  Piyasadaki en güvenilir tedarikçi bence, her siparişim tam zamanında geliyor, kendilerine özel ürünleri zaten başka yerde bulmak da zor

 8. Ali Emre Yildirim Ali Emre Yildirim

  Buradan 50 liralık sipariş verdim paypal üzerinden ödeme yaptım ve siparişim gelmedi. Kaç kere mail attım şikayet yolladım geri dönülmedi. Tam olarak dolandırıldım. Ne yapacağım hakkında bir bilgim yok. Bence güvenip hiçbir şey sipariş vs etmeyin.

  1. Ali Emre Yildirim Ali Emre Yildirim

   geri dönüldü param iade edildi.

 9. Tahsin Tahsin

  Hayatımda gördüğüm en baştan savma iş yapan ,bilgisiz,küstah ve kalitesiz toptancı sitesidir kendisi.verdiğim her siparişte acaba yolladılar mı yollayacaklar mı endişesi duyduğum,fatura kesmeyen ! iletişimde neredeyse adamı dövecek gibi davranan personeli ile sınıfında bence en sonlarda.paranız ile rezil olmak isterseniz hiç durmayın derim.kaba davranan müşteri hizmetleri ve günlerce gitmeyen kargoları seviyorsanız hiç durmayın girin derim. www.yenitoptanci.com sitesi hertürlü rezilliği kaliteli bir şekilde yaşamanız için tasarlanmış.ben yandım siz yanmayın

  1. yıllardır çalışıyoruz ve onlarca firmaya hizmet veriyorlar. çatır çatır faturamıda alıyorum. müşteri hizmetleri senin nasıl davrandığınla orantılı olabilir.