Dyson 360 Eye, kadınların temizlik tutkusunu akıllı telefonlarına taşıyabilir mi?

Dyson 360 Eye, kadınların temizlik tutkusunu akıllı telefonlarına taşıyabilir mi?

Annenizin elektrikli süpürgeyle başlayan ve ortamı yeterince çamaşır suyu kokusu kapladığında sona eren temizlik seanslarını kayıt altına alabilirsiniz. Uzunca süredir konuşulan akıllı temizlik robotları bu kez gerçekten geliyor.

Dyson akıllı telefonunuzla kontrol edilebilen yeni temizlik robotunu tanıttı. Bir önceki gün Tokyo'da lansmanı yapılan Dyson 360 Eye adındaki yeni nesil elektrikli süpürge, etrafını 360 derece "görebilme" özelliğine sahip.

Dyson'ın piyasadaki 2 boyutlu rakiplerinden farklı olarak 3 boyutlu görmesini sağlayan 360 derece kamera sistemi, ürünün çok daha gelişmiş bir biçimde konumunu belirlemesine ve nereye gideceğine karar vermesine yardımcı oluyor.

Dyson Link Android ve iOS mobil uygulamasıyla telefonunuza bağlanan robotun temizlik seanslarını zamanlayabiliyor, çalışmasını durdurabiliyor ya da uzaktan işlemini takip edebiliyorsunuz.

Bütün yüzeylerde çalışan robotun pil ömrü 30 dakika ve pili zayıfladığını kendi kendine şarj yuvasına dönüyor. Fiyatı açıklanmayan ürünün ilk olarak Japonya'da 2015 Sonbahar'ında piyasaya sunulması planlanıyor. Dyson,  ilk temizlik robotunu 2001 yılında tanıtmış ancak ürünün minimum 3 bin dolarlık fiyatı piyasaya çıkma kararının ertelenmesine neden olmuştu.

Dyson 360 Eye, şirketin ilk temizlik robotu olsa da, şirket bu alandaki tek oyuncu olmayacak. Hoover, iRobot, Samsung, Neato ve Vileda da akıllı temizlik robotlarını piyasaya sunması beklenen diğer şirketler.

Temizlik robotları "köşe-bucak" temizlik seven Türk kadını için de yeni bir çağ başlatabilir. Nesilden nesile aktarılan temizlik tutkusu da, birçok tutkumuz gibi günün sonunda akıllı telefonlara bağlanacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.