ToptanPaneli.com: Ürün satışına odaklı e-ticaret siteleri için online toptancı

ToptanPaneli.com: Ürün satışına odaklı e-ticaret siteleri için online toptancı

E-ticarette rekabetin başladığı bir dönemdeyiz ve e-ticarete giriş yapmak için hesapladığınız 'karlılık eğrisi' eskisinden çok daha önemli. Bu durumda sattığınız ürünlerin kar payı ve tedarik tercihiniz önem taşıyor. ToptanPaneli.com da kar payı yüksek olan ucuz ürünler satan girişimcilerin güvenilir tedarikçisi olmak istiyor.

Toptanpaneli.com, Hattat Toptan Ticaret ve Batan Gemi'nin iştiraki olarak e-ticaret sitelerine farklı ve ucuz ürünler tedarik etmek üzere kurulmuş bir girişim.

toptanpaneli.com

Hattat Toptan Ticaret, Burak Sağlık ve Erhan Yaz tarafından kurulan, sektör öncüsü şirketler de dahil olmak üzere yaklaşık 30-35 internet sitesine 1 yıldır elektronik ürün ve telefon aksesuarı tedarik eden bir şirket.

Batan Gemi ise daha önce paylaştığımız gibi 'ucuz' ürünlerle yüksek cirolar yapmaya odaklanmış bir girişim. Ortaya çıkan iştirak yani toptanpaneli.com da bu iki şirketin operasyonel tecrübe, ithalat ve pazarlama gibi yeteneklerini e-ticaret girişimcilerine aktarma görevini üstleniyor.

Hedef 2 yılda 10 bin aktif bayiye ulaşmak

Toptan Paneli kendini "e-ticaret sitelerinin ne istediklerini çok iyi bilen, yenilikçi ve vizyon sahibi" olarak görüyor. Kurumsal firmalarla da çalışmış olan kurucular geçtiğimiz hafta içerisinde açılan yaklaşık 2.000 adet bayi başvurusu almış. Bu başvuruların önemli bir kısmı fiziksel kanallardan ve Anadolu’dan gelmiş. İnternet üzerindeki "agresif tanıtım çalışmaları" da bu ay içinde gerçekleşecekmiş.

Nihai hedef 2 yıl içerisinde 10 bin aktif bayi ile iş ortaklığı yapma ve 1.000 farklı ürün tedarik etmek üzerine. Toptan Paneli, kendi ithal ürünlerinin satışının yanında B2B modeli (işletmeden işletmeye) ile zengin ürün çeşidi olan üreticilerin ve ithalatçıların ürünlerinin satışının yapmayı planlıyor. Hiç şüphesiz bu yöntem bayii sayısının artması için bir koz sayılabilir.

Her kesimden ilgi görebilecek ve yüksek kar avantajı olan ürünlere odaklanan Toptan Paneli, müşterilerine ürün pazarlaması ve satışı konusunda destek de veriyor. Güvenilir bir toptancı olarak isim yapması durumunda Toptan Paneli'nin söz konususu ürün yelpazesinde e-ticarete adım atmış girişimciler için biçilmiş kaftan olacağını söyleyebiliriz. Özellikle Anadolu'dan gelen talepler bunun bir göstergesi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.