ToptanPaneli.com: Ürün satışına odaklı e-ticaret siteleri için online toptancı
E-Ticaret

ToptanPaneli.com: Ürün satışına odaklı e-ticaret siteleri için online toptancı

E-ticarette rekabetin başladığı bir dönemdeyiz ve e-ticarete giriş yapmak için hesapladığınız 'karlılık eğrisi' eskisinden çok daha önemli. Bu durumda sattığınız ürünlerin kar payı ve tedarik tercihiniz önem taşıyor. ToptanPaneli.com da kar payı yüksek olan ucuz ürünler satan girişimcilerin güvenilir tedarikçisi olmak istiyor.

Toptanpaneli.com, Hattat Toptan Ticaret ve Batan Gemi'nin iştiraki olarak e-ticaret sitelerine farklı ve ucuz ürünler tedarik etmek üzere kurulmuş bir girişim.

toptanpaneli.com

Hattat Toptan Ticaret, Burak Sağlık ve Erhan Yaz tarafından kurulan, sektör öncüsü şirketler de dahil olmak üzere yaklaşık 30-35 internet sitesine 1 yıldır elektronik ürün ve telefon aksesuarı tedarik eden bir şirket.

Batan Gemi ise daha önce paylaştığımız gibi 'ucuz' ürünlerle yüksek cirolar yapmaya odaklanmış bir girişim. Ortaya çıkan iştirak yani toptanpaneli.com da bu iki şirketin operasyonel tecrübe, ithalat ve pazarlama gibi yeteneklerini e-ticaret girişimcilerine aktarma görevini üstleniyor.

Hedef 2 yılda 10 bin aktif bayiye ulaşmak

Toptan Paneli kendini "e-ticaret sitelerinin ne istediklerini çok iyi bilen, yenilikçi ve vizyon sahibi" olarak görüyor. Kurumsal firmalarla da çalışmış olan kurucular geçtiğimiz hafta içerisinde açılan yaklaşık 2.000 adet bayi başvurusu almış. Bu başvuruların önemli bir kısmı fiziksel kanallardan ve Anadolu’dan gelmiş. İnternet üzerindeki "agresif tanıtım çalışmaları" da bu ay içinde gerçekleşecekmiş.

Nihai hedef 2 yıl içerisinde 10 bin aktif bayi ile iş ortaklığı yapma ve 1.000 farklı ürün tedarik etmek üzerine. Toptan Paneli, kendi ithal ürünlerinin satışının yanında B2B modeli (işletmeden işletmeye) ile zengin ürün çeşidi olan üreticilerin ve ithalatçıların ürünlerinin satışının yapmayı planlıyor. Hiç şüphesiz bu yöntem bayii sayısının artması için bir koz sayılabilir.

Her kesimden ilgi görebilecek ve yüksek kar avantajı olan ürünlere odaklanan Toptan Paneli, müşterilerine ürün pazarlaması ve satışı konusunda destek de veriyor. Güvenilir bir toptancı olarak isim yapması durumunda Toptan Paneli'nin söz konususu ürün yelpazesinde e-ticarete adım atmış girişimciler için biçilmiş kaftan olacağını söyleyebiliriz. Özellikle Anadolu'dan gelen talepler bunun bir göstergesi.

Yorumlar (42)
 1. Şenol Şenol

  Batan Gemi bundan önce şimdi adını hatırlamadığım kuruşlu açık arttırma sitesi kurmuş, tüm kullanıcılarını mağdur ederek ortadan kaybolmuştu.

  Daha sonra Batan Gemi'yi yayına soktular ve yine müşterilerini mağdur etmekten başka bir şey yapmadılar.

  Şikayet Var üzerinde haklarındaki şikayetleri okuyabilirsiniz. Buradan alışveriş yapıp da daha sonra telefon veya mail ile kendilerine ulaşan en son 1764 yılının Ocak ayında görüldü, ondan da bir daha haber alınamadı.

  1. Mustafa Vardalı Mustafa Vardalı

   Merhaba,

   Öncelikle sizden isminizi gizlemeden yorum yapmanızı rica ediyoruz.

   Her şirkette olacağı gibi bizimde eticaretteki ilk deneyimimiz başarılı olmadı. Bu gayet kabul edilebilir bir durum. Aynı dönem benzer kategıride hizmet sunan tüm muadil siteler gibi bizde projemizi sonlandırdık. Fakat baltalama amaçlı yazdığınız bu yorumdaki gibi ortadan kaybolma gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmadı.

   BatanGemi.com ise 550.000'i aşkın "Aktif" üyesine hizmet sunan 2 yıllık bir girişimdir. Yüksek hacimde faaliyet gösteren her projenin bu gibi durumlarla karşılaşabilir. Önemli olan bu oluşan şikayetin arkasında durmak ve bunu gidermektir. Biz de bunu gayet başarılı bir şekilde yaptığımızı düşünüyoruz. Bunu anlayabilmeniz için böyle bir girişime sahip olmanız ve kimliğinizi gizlemeden bu tür bloglarda yer almanız gerekiyor öncelikle!

   Sevgiler...

   1. Hakan Çaba Hakan Çaba

    Kurumsal bir şirket bu tarz yorumlar yapmaz tehdit etseydin bari arkadaşım

   2. Şenol Şenol

    Hiç bir girişim hakkında kötü yorum yapmadım. Bu yorumum da kötü değil aslında, deneyimlerim ve okuduklarımdan oluşuyor. Programlama ve tasarım deneyiminize diyecek söz yok ama ticaret farklı bir kulvar.

    Açıkçası bu yorumu da insanların zaten pamuk ipliğine bağlı internetten alışverişe olan güvenlerini yok ettiğiniz için yaptım. Cv'mi de döksem, vesikalık fotoğrafımı da paylaşsam maalesef bu durum değişmeyecek. Google hep orada.

   3. Magdur Magdur

    Isminizi soylediginiz takdirde sitenize botnet ve hacking saldirilari olacagi su goturmez bir gercektir.

   4. Murat Murat

    www.batangemi.com dan benimde ağzım yandı. ürünü 3 ay sonra gönderdiler. destek paneline artık küfür ediyordum. o kadar kızdırdılar. kargoya verildi diyorlar. o zaman kargo no sunu verin diyorum susuyorlar. öyle çileden çıktımki anlatamam. yani kesinlikle uzak duracağım bir sitedir.

  2. Hicri 1764 mu? Miladi mi?

  3. Selim Selim

   http://www.batangemi.com/feed.html

   eğer doğruysa adamlar dakikada 2 satış yapıyor neredeyse.

  4. Yorumla Yorumla

   Mustafa Bey,

   Kimse yoğurdum ekşi demez. Sizin burada daha somut delillerle konuşmanız gerekiyor. Örneğin 10 şikayetin 8'inde kusurlarımızı kapattık, müşterimizi memnun ettik. 2'sinde bizden kaynaklanan bir durum olmadığını belirttik ama yine de müşterimizi mağdur etmedik. Bunları diyebiliyor musunuz?

   Her şirkette olabilir, insanları mağdur edebilir şirketler,çok büyük paralar olduğundan dolayı yönetimi zor vs.. bunlar bahane olamayacak kadar yersiz söylemler.

   Siz "esnaf" olarak diyebiliyor musunuz ki bütün müşterilerimizi memnun edeceğiz? Bundan öncekileri etmeyenler bundan sonrakileri de etmeyeceklerdir!

   Neden bu kadar farklı yerde bu kadar çok şikayet var sizin hakkınızda ?

   İnsanlar tarikat kurup sizi batırmak istiyorlar da ondan mıdır acaba ?

  5. Mustafa Vardalı Mustafa Vardalı

   Tekrar Merhaba,

   Kötü yorum olarak adlandırmıyorum zaten. Biraz negatif tarafları ele alarak alaycı bir yorum yaptığınızı kabul etmelisiniz.

   Hiç bir zaman "biz harikayız biz süperiz" diye bir iddiamızda olmadı.

   Geçen yılın verileri ile hala bugünü değerlendiriyorsunuz. Geçen yıla oranla %90'ın altına düşen bir şikayet oranı var ve bu her geçen gün daha da iyileşiyor. Gönderi yoğunluğumuza oranla hatalı gönderim vb. bir çok konuda hatalar olabiliyor. Bizim için önemli olan; her şikayetin arkasındayız ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

   Teşekkürler.

   1. Şafak Şafak

    Arkadaşlar herkez keseden sallıyor

    öncelikle batangemi mustafa beyler daha öncesinde tedarik konusunda çalışıyorduk

    gayet duyarlı ve çaba gösteren bir işletmeci bunu söyliyeyim

    Evet madur olan insanlar olabilir

    batangemi ilk deneyiminde hatalarda yapmış olabilir fakat malesef son kullanıcı hep kendi tarafından yorum yapıyor

    ok para verip bir ürün alıyor ve bu ürünüde doğru dürüst gelmesini bekliyor %100 haklı fakat bağazı sorunlarda da e-ticaret yapan firmayı düşünmesi gerekiyor

    mesela

    son kullanıcılar siz kargo firmalarının nasıl ürün taşıdıgını biliyormusunuz ?

    kargodan kaynaklı kaçbin ürünün kırılıp heba ve zarar oldugunu ?

    ürünü kargoya verirsiniz arkanızı dönersiniz adamlar fırlatıp atar ürünü ürün hasrlıdır son kullanıcıya gider son kullanıcı ürünü kontrol etmeden alır sonra bakarki ürün hasarlı hemen firmayı arar hasarlı ürün göndermişsiniz değiştirin tabi firmalar bu ürünü bedava alıyor ya sen birkere ürünü alırken kapıda kargo görevlisinin yanında kontrol et hasarlı ise alma tutanak tutturki gönderen firma hasar bedelini kargo firmasından alsın birçok son kullanıcı bunu yapmıyor %90 ı diyebiliriz sonra ürün hasarlı değiştirin veya paramı iade edin diyor tamamda ürünü gönderen firmayada yazık günah değilmi zaten rekabet dolayısıyla komik kar marjları ile ürünler satılıyor tümü firmaya zarar

    ürün bedeli 30 tl (örnek)

    kargo gitti 5 tl

    hasarlı ürün dedi geri gönderdi tutanak tutmadı !

    geri dönüş 5 tl

    bidaha ürünü gönderdi 5 tl

    yeni ürün bedeli yine 30 tl

    30+5+5+5+30 =75 tl

    üründen normal şartlarda edilecek kar 4-5 tl

    toplam zarar 70 tl

    günde 15- 20 kargonuz bu şekilde gidip gelse ayda muazzzam bir zarar büççesi çıkar bunu son kullanıcı düşünmüyor düşünmek zorunda değil diyeceksiniz bende size ozman son kullanıcı da kendi üstüne düşen görevi yapmak zorunda derim arkadaşlar e ticaretin %40 lık bölümü kargo ve lojistik oluşturur stok yok niye satıyor diyorsunuz her site farklı firmalardan tedarik yapar ve kendi internet sitesine 10-20 değil yüzlerce ürün ekler bu ürünlerin hepsini stoklu tutamaz tutmuş olsa türkiyede e-ticart sitesi sayısı 20 yi geçmez çünki herkezin gücü yetmez o kadar ürünü stok tutmaya bunun içinde tedarik yapan firmadan kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor ve bunu %100 dogru yapan e-ticaret siteside yok olmasıda çok zor

    yani diyecegim o ki son kullanıcılarda internet alışverişlerinde bizraz duyarlılık gösterirse maduriyetler oldukça azalır

   2. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

    Öncelikle amacım batangemi ya da toptanpaneli ile ilgili yorum yapmak değil, sadece e-ticaret ile ilgili az bilinen bir kaç konuya değinmek.

    Şafak isimli kullanıcının yorumlarına katılmamak elde değil.

    İster adı "e" olsun ister "m" olsun, ne olursa olsun. Sonuçta ticaret yapıyoruz. Ve ticaretin değişmez kurallarından biri de müşterinin her zaman haklı olduğu gerçeğidir.

    Ancak, e-ticaret yapan firmalar zaman zaman öyle absürd olaylar ve ilginç müşteriler ile karşı karşıya kalabiliyor ki, haksız yere müşteriye karşı suçlu duruma düşülüyor.

    Türkiye'de işini layıkıyla yapan bir kargo firması ne yazık ki yok. Neredeyse ürünlerden daha pahalı kargo kolileri içerisinde, özenle sarıp sarmalanıp müşterilere gönderilen siparişler, dikkatsiz ve kaba kargo firmaları ile çalışanları tarafından resmen heba ediliyor.

    Kargosunu kontrol etmeden teslim alan müşteri de başlıyor e-ticaret firmasına saydırmaya.

    Her şeye rağmen, değişim isteyen müşteriyi mağdur etmemek adına, sorunlu ürünü geri dahi istemeden yenisini gönderiyorsunuz ve ertesi gün bir mail geliyor;

    "Merhaba, kargo elime ulaştı ancak teslim almadım, çünkü vazgeçtim. Lütfen paramı geri iade edin, ayrıca değişim için kartımdan 2. kez çekim yapmışsınız onu da iade edin!"

    Şimdi öncelikle, dürüst hiç bir firma müşterisine bilerek ve isteyerek kırık, çıkık, bozuk ürünü göndermez. Ayrıca, kargonuzu kontrol etmeden teslim almış olmanız firmanın sorumluluğu altında değildir.

    Buna rağmen, firma sizi mağdur etmemek adına isteğiniz doğrultusunda aynı üründen ücretsiz ve sağlam bir tane daha elinize ulaştırmışken size, siparişinizi iptal etmek en hafif tabirle şımarıklıktır.

    Tüm bunların ötesinde kartınızdan ikinci bir kez daha çekim yapıldığını iddaa etmek ise hepten dolandırıcılığa girer. Müşteriye sorduk "Ekstrenizde ne yazıyor?" diye, aldığımız cevap "sitenizin ismi yazıyor" oldu ve yalanı ortaya çıktı. Sitemizin ismi yazamaz çünkü ödeme altyapımızı PayU'dan alıyoruz. Ekstrede "PayU Ödeme Hizmetleri" yazar.

    Bu müşterinin almış olduğu ürünün tutarı 15 TL idi. Üründen elde edilecek kar da 2-3 TL civarındaydı.

    Firmaya oluşan zarar ise;

    - Kırılan ürünün maliyeti,

    - 2 defa kargo ücreti,

    - Müşterinin firmayı dolandırmaya çalışması sebebiyle gönderilen 13 mail için harcanan zaman vs. vs.

    - İnsanlıktan soğuma.

    Bu ve benzeri olaylar her gün karşımıza çıkan şeyler. Yerin dibine sokulan e-ticaret sitelerini bir de bu açıdan gözlemlemenizi tavsiye ederim.

 2. Serdar Serdar

  Sitedeki tüm linler neredeyse çalışmıyor Hakkımızda,İletişim,Site Haritası,Yeni Başvuru,Giriş yap,Hesabım,Siparişlerim,Dökümanlar,XML Ayarları,Ürünlerim,Sipariş İşlemleri,Konsinye ürünler

  1. Burak Sağlık Burak Sağlık

   Doğru söylüyorsunuz. Sitede bir çok link çalışmıyordu. Siteyi açtığımız zaman sadece alış veriş yapılabiliyordu. 1 hafta içerisinde eksikliklerin büyük kısmı tamamlandı.

   Önümüzdeki 1 hafta içerisinde geride kalan ufak tefek eksiklikleri tamamlamayı hedefliyoruz.

 3. Sinan Demir Sinan Demir

  bende küçük çaplı fırsat sitesi sahibiyim. bi kaç çeşit ürünümü batan geminin tedarik ettiği yerlerden alıyoruz. sektörde çok güçlü olduklarını duyuyorum hep tedarikçilerinden

  Allah yolunuzu açık etsin. bayi başvurumuzu yaptık bakalım.

 4. Çağın Çağın

  Böyle bir girişime ihtiyaç vardı. Sitede bazı yerler eksik olsada fena görünmüyor.

 5. Hülya Hülya

  Bu dönem için akıllıca yapılmış bir yatırım. Başarılı olacaklarını düşünüyorum. Akıllı insanlar vesselam :)

 6. Üye oldum fiyatları inceledim öyle yüksek kar marjlarını geçtim internette perakende olarak bile daha ucuza satan siteler var ki bu sitenin olayı toptancılık sözde.

  Ayrıca xml sayfasına giriyoruz 404 hatası, iade şartlarına girmeye çalışıyorsunuz link verilmemiş, ürünü sepete ekliyorsunuz kargo fiyatı yazmıyor, alıcı ödemeli olduğunu satış sözleşmesinden okuyoruz orada en uygun fiyata göndereceğiz yazıyor, site çok amatörce hazırlanmış ve çokça eksiği var.

 7. Metin Demir Metin Demir

  batangemi mi???!! biraz inceledim de şikayet var da yüzlerce şikayeti bulunuyor hepsine basma kalıp aynı cevabı yazmışlar. bir çok sitede de dolandırıcılık yapıyor yazılmış. seviyesiz ve lakayt müşteri temsilcisi deniyor http://www.kadinlarkulubu.com/tuketici-sikayetleri/566873-batangemicom-magdurlari-buraya.html hatta mağdurlar kulübü dahi varmış:) ekşisözlükte'de ellerinde olmayan ürünleri sattığı yaziyor ve 6 ay ürünü bekliyormuşsunuz gelen üründe bozuk oluyormuş. neticede bu firma ile iştiraki olan ile benim işim olmaz. Saygılar.

  1. Murat Murat

   imzamı atıyorum. bizzat yaşadım!

 8. Webmaster Webmaster

  Webrazzi öneriyorsa vardır bir bildigi :) bir iki gün içinde deneyeceğim.

 9. Hakan Çaba Hakan Çaba

  Webrazzi ne zamandır en az % 60'ı çalışmayan sitelerin tanıtımını yapmaya başladı ?

  1. Yorumla Yorumla

   Biz buna paranın kaldırma kuvveti diyoruz.

   1. Kazımkazım Kazımkazım

    bu tarz bir firmanın sırf para için burdan backlink alması yakışmadı webrazzi ye,daha fazla hak eden firmalar ile dolu piyasa.

    1. Webrazzi'nin içerik kısımında hiçbir şekilde ücretli olarak yer alamazsınız. Hele backlink satmak/satın almak gibi kolpa işlerle hiç işimiz olmaz :)

   2. Murat Murat

    Olmuş işte :)

 10. Bi Dost Bi Dost

  Yıllardır internet, yazılım ve e-ticaret camiasının içinde yer alan biri olarak; Türk internet ekosisteminde, adını duyduğunuzda kaçmanız gereken 2 firma vardır diyebilirim. Bunlardan biri; Türkticaret, diğeri ise Batangemi.

  Şahsen bu zamana kadar, sitelerinden herhangi bir alışverişim olmadı, yapmayı da düşünmüyorum. Bildiğim, tanıdığım insanların bu siteyle yaşamış oldukları maceralar var.

  Kimseyi karalamak, işine çomak sokmak gibi bir niyetim de yok. Ancak;

  Bu kadar insan yanılıyor olamaz!

  - http://batangemicomdolandiricilik.blogspot.com/

  - http://www.sikayetvar.com/firma/detay/batangemicom/s/

  - http://www.kadinlarkulubu.com/tuketici-sikayetleri/566873-batangemicom-magdurlari-buraya.html

  - http://beta.eksisozluk.com/batangemi-com--3252603

  - http://www.tuketicihaklari.biz/kategori/internet/e-ticaret/batangemi-com/

  - http://www.alosikayet.com/medya/internet-sitesi/2012/02/19/batangemi-com-siparisimi-teslim-etmiyor.html

  ve kopyalamaya üşendiğim çok daha fazla link..

  Bu ve benzer alışveriş siteleri nedeniyle, insanlar e-ticaretten soğuyor. Adwords'te şurda burda yüzlerce lira reklam harcaması yaparak bu insanlara kötü tecrübelerini unutturmaya, yeniden e-ticaret ekosistemine dahil etmeye çalışıyoruz. Yazık değil mi bizlere?

  Ayrıca, mustafa vardalı isim belirtmeden yapılan yorumlara da takmış durumda. Geçmişte bazı kişilerle, yaşamış olduğu diyologları internet üzerinden takip etme fırsatım olmuştu. (şu an bulamadım, bulan biri adresi paylaşırsa sevinirim) İsimden öte, adreste istiyordu. Evinden almak için sanırım kaleci volkan gibi. Ben ve benim gibi bir çok kişi, bu ve benzeri yaklaşımlarınızdan ötürü sizinle muhattap olmamak adına, rumuz kullanarak fikirlerini belirtiyor.

  Her neyse, umarım, adı geçen diğer ortaklar, daha duyarlı, daha profesyonel, daha aklı başında insanlardır.

  Yolunuz açık olsun diyelim. Her şeye rağmen, dileğimiz, insanları mutlu ederek başarılı olmanız.

  1. Erdem Erdem

   size kesinlikle katılıyorum bir çok şikayeti r10'da da mevcuttur.

  2. Yorum Cu Yorum Cu

   yorumları okuduktan sonra uzak durulması gerektiğini anladım

 11. Mehmet Mehmet

  Detaylara takilmayin. Site ve tasarim guzel. Urun cesitliligide gelirse cok guzel olur. XML destegi varmi ?

  1. Burak Sağlık Burak Sağlık

   Teşekkür ederiz. XML desteği aktif olarak bulunmaktadır.

   1. Xml desteği verdiğiniz site hangisidir.

 12. Berkan Yılmaz Berkan Yılmaz

  Biz 1 haftadır bu site ile çalışmaya başladık. Şu ana kadar son derece memnunum. Son derece profosyonel, sıcakkanlı ve yardımcılar. Sektördeki tecrübelerini aktarmaktan çekinmiyorlar. Daha da başarılı olacaklarını düşünüyorum.

  1. Bende bunun ve @Mehmet'in yorumunun yanli yorumlar oldugunu, hatta kimin tarafindan yazildigini az cok bildigimi düsünüyorum.

 13. Gökhan Uygun Gökhan Uygun

  Batangemi rakiplerimizden olmasına rağmen toptanpanelinden bir iki ürün tedarik ediyoruz. Ürünleri çok hızlı sekilde temin edip teslim ediyorlar. İade ve degisim konularında hiçbir sorun yasamıyoruz . Yazılım tarafında eksiklerini hizlica tamamlıyorlar . Bu tür firmaların sayısının çok daha fazla artması ürün çeşitliliği konusunda fayda sağlayacaktır

 14. Gökhan Uygun Gökhan Uygun

  Konuyla ilgili [email protected] a yazabilirsiniz.

 15. Merhaba

  Webrazzi gibi bir sitede böyle bir sitenin tanıtılmasına

  şaşırdım bir ara bir yerden gelen maille üye oldum. Baktım hiç biri uygun değil. bugün telefonuma bonsai ürün gelmiş merak ettim 5 Tl. Hani bunu toptan diyerek milleti kandırmanın anlamı yok.Toptan fiyatı benim bildiğim ucuz olur. Bitenekadar gibi sitelerde bakın 3 lira civarlarında :) böyle birşeyin cep telefonuna mesaj atılacak kadar kampanya yapılmasına şaşırdım.

  Kar değil zarar.

  Kim 3 liraya almak varken sizin tavsiye edilen 7.5 lira satış fiyatınızdan alır.

 16. Panduf | Ev içi çizme, babet, terlik, ev botu üretimi yapmaktayız. Ürün kalitemiz Türkiye'de ki en iyi kaliteye sahiptir. XML entegrasyonumuz faaliyete geçmiştir. Adınıza gönderi yapıyoruz. Bayilik için ücret talep etmiyoruz. Ayrıntılı bilgi için arayınız. www.chirpystore.com | Ferit KIRAN

 17. Mustafa K Mustafa K

  toptan ve eticaret sitelerine ürün tedarik eden firmalardan yeni biri olan tikucuz.com isteyen arkadaşlar görüşüp tanışabilirler.

  http://toptan.tikucuz.com/

 18. Evox (@evox10) Evox (@evox10)

  Webrazzi bu tarz firmaları ve bunun benzeri firmaları buradan yayınlayarak güvenilirliğini zedeliyosun bence yayınlamayın gerçekten kurumsal firmaları yayınlayın basitte kaçmayın şu anda bu gibi bunun gibi firmalardan insanlar sıkıntı yaşıyorlar şikayet sayfalarını inceleyin bence.

 19. Alışveriş Siteleri Nasıl Ürün Tedarik Eder Alışveriş Siteleri Nasıl Ürün Tedarik Eder

  Paylaştığınız bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.Sayenizde bilgi sahibi oldum.Yeni haberler,ilginç bilgiler,şaşırtıcı videolar,istediğiniz her konuyu bulabileceğiniz bu siteye de girmenizi öneriyorum..

 20. Mehmet Burkay Mehmet Burkay

  Madem 10 bin bayiyi hedefliyorlar neden site kapalı? Bir de paralı içerik satmışsınız. Google'a bildirim yaptım. Parayla linkleme yapıp kendinizi küçük düşürdünüz.