BatanGemi.com: Ucuz ürünlerle yüksek cirolar mümkün mü?
E-Ticaret

BatanGemi.com: Ucuz ürünlerle yüksek cirolar mümkün mü?

Ortalama sayılabilecek bir sermaye ile yola çıkarak, ağırlıklı olarak sadece çok ucuz ürünler satan bir e-ticaret sitesi yüksek cirolara ulaşabilir mi? Henüz 1 yaşını doldurmamış olan BatanGemi.com bunun mümkün olduğunun en güzel örneklerinden biri.

Bir yıla yakın bir çalışmanın ardından, Mart 2011’de beta olarak hayata geçen ve ilk siparişini 28 Mart’ta alan ve kendisini “günlük fırsat sitesi” olarak tanımlayan BatanGemi.com ciddi bir tanıtım bütçesi ayırmadan her ay cirosunu yaklaşık yüzde 15 civarında büyüten ve içinde bulunduğumuz Mart ayı sonunda aylık 600 bin TL’lik satışa ulaşmayı hedefleyen, Türk e-ticaret sektörü içindeki ilginç örneklerden biri.

Bir Taksitci Limited Şirketi iştiraki olan BatanGemi Mustafa Sevinç ve Mustafa Vardalı tarafından kuruldu. İsmini “batan geminin malları” deyiminden alan site şu anda operasyonlarını 450 metrekarelik bir alanda 17 kişilik ekibi il sürdürüyor.

 

Her ay yaklaşık yüzde 15’lik büyüme gösteren site bu ay sonuna kadar 600 bin TL’lik ciroya ulaşmayı hedefleyen sitenin kurucularından Mustafa Vardarlı’dan aldığım bilgiye göre  Aralık 2012’de hedefi ise 1,5 milyon TL’lik hacme ulaşmak. yüzde 15’lik büyüme hızı yavaşlasa bile devam ettiği taktirde bu hedefe ulaşmak matematiksel olarak oldukça mümkün görünüyor.

Sitenin en dikkat çeken özelliği satılan ürünlerin çok ucuz olması. Mustafa Vardarlı, bu fiyatların hiçbir aracı kullanmadan direkt üretici veya ithalatçıdan yüksek volümlü alımlar sayesinde mümkün olabildiğini söylüyor. Her ne kadar ürünlerin kar marjı çok yüksek olmasa da, sepet başına ürün adedinin hızla artması son 1 yıl boyunca site için en önemli gelişmelerden biri.

İlk başlarda sepet başına ürün ortalaması 1,9 iken, bu konunun hem karlılık, hem de lojistik aısından öneminin farkında olan kurucular bu oranı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmışlar. Bu çalışmalar sonucunda sepet başına ürün ortalaması önce 2,4’e yükselmiş, şu anda ise 2,7’ye ulaşmış. Bu konudaki devam eden son çalışmalar sonucunda ulaşılması hedeflenen ortalama ise 3,5.

 

Şu anda 25 farklı tedarikçi ile çalışan BatanGemi’nin bir sonraki en büyük adımı ise Eylül ayı gibi kendi ürün ithalatına başlayarak atacak. Bu da yeni operasyon maliyetleri ve şartları getirse de aracıların sayısını daha da azaltmak açısından çok önemli bir değişime neden olacak.

Neredeyse sadece çok ucuz (fırsatların yarısına yakını 10 TL altı) ürünlerin sunulduğu e-ticaret sitelerinin en önemli sorunu olan düşük kar marjı gerçekten de önemli bir konu. Ama doğru operasyon ve doğru bir strateji ile bu sorunu aşmak da mümkün. Sanıyorum ki BatanGemi’nin başarı hikayesi e-ticaret ile ilgilenen özellikle genç girişimciler için önemli bir örnek oluşturacaktır.

Yorumlar (59)
 1. Ertan Ertan

  E-ticaret icin senede 600k ciro demek, net cironun yaklasik 100k larda olmasi demek. Bu da biraz iyi trafigi olan bir sitenin google adsense gelirine denk gelir. Ustune isletim giderleri cok cok daha dusuk olur ve marketing butcesine ihtiyac duymaz.

  E-ticaret tamamen bir balona donusmus durumda.

  Orta uzun vadede kazanan daima servis, uyelik sunan siteler olacaktir. Bu seneden itibaren tum e-ticaret sitelerinde cok ciddi bir dusus yasayacagiz. Ozellikle degerlemeler konusunda..

 2. Yaşar Önal Yaşar Önal

  4-5 ay önce tanıştığım batan gemi, ilk önce ismi söylediğiniz deyişten gelmesini anladığımdan dolayı çok antipatik gelmişti. Yani kısmen itici bir isim gibiydi. Fakat siteye girdikten sonra fikirlerim biraz değişmeye başladı. Tasarımı ve ürünleri çok hoşuma gitmişti. Sonrasında yakından takip ettiğim batan gemi'den hiç alışveriş deneyimim olmadı. Fakat facebook sayfalarından okuduğum birkaç yorumda çok fazla memnun olamamış müşteri kitlesi olduğunu gördüm. Biraz daha geriletti bu yorumlar siteye karşı beni. Fakat şuanda webrazzi de bahsinin geçmesi doğru yolda olduklarının bir kanıtı gibi. Fakat yinede müşteri memnuniyeti ve operasyon kısımlarını gözden geçirmeleri ilerleyen dönemlerde sıkıntıdan kurtararak büyüme hedeflerinin tutmasını sağlayacak düşüncesindeyim. Başarılar diliyorum kendilerine.

 3. Doğan Kutbay Doğan Kutbay

  Siteyi incelediğimde gerçekten ben de çok şaşırmıştım. Fiyatları inanılmaz. Başta rastgele bir site sandım, ancak siparişi verdikten 3-4 dakika sonrasında beni direk arayıp sipariş onayı aldılar. Gerçekten etkileyici bir işe girmişler. Tebrik etmek lazım.

  1. Maurers Maurers

   Aynısını bende yaşadım ve gerçekten çok şaşırtıcı.. Bu şekilde bir sistemli çalışma ortamı kurmaları büyümelerinin şaşırtıcı olmamasının kanıtı.

 4. Yasin Canli Yasin Canli

  Merhaba, gerçekten reklamları piyasada o akdar dönmesede isim yapmış bir firma, şayet bende arkadaşımdan duymuştum. Hiç alışveriş yapmadım ama tasarımları hoşuma gidiyor. Ürünler bazen çok sıradan oluyor, ilginç ürünlerinde listelenmesi gerekli. 17 kişilik bir ekip olmaları beni şaşırttı, yapılan işe göre çok mu acaba diey düşündüm. Başarılarını devamını diliyorum.

  1. Kadir Kadir

   17 kişi abartılı olabilir zaten sitenin sahibi 2 çocuk

   1. Haşim Baş Haşim Baş

    ben de bir fırsat sitesi sahibiyim ve batangemi örnek aldığım tek sitedir. aylık 600 bin tl ciro için 17 kişi az bile buna emin olabilirsin. en az 4 kişi paketleme, 2 kişi faturalandırma, 4 çağrı merkezi, 2 yazılım ve grafik, müdür vs falan derken 17 kişi bile yetersiz olabiliyor. kaldı ki bunun saha ekibinden tut şoförüne kadar yolu var. neden bilmiyorum ama bu tarz siteler arasında tek hoşuma giden site batangemidir.

    Ve Kadir Bey bu nasıl bir tabirdir 2 çocuk ne demek ? Kıskanıyor musunuz ?

   2. Kadir Kadir

    Sevgili kardeşim,

    Bana göre 25 yaşın altındaki herkes çocuktur. Bu Mustafa Vardalı denilen şahıs kaç yaşında? https://twimg0-a.akamaihd.net/profile_images/1497674664/twii.jpg

    Ayrıca http://www.r10.net/alisveris-bolumu/983538-batangemi-com-guvenli-alisveris-2.html adresinde hiç olumlu yorumları yok. Bu yazının içeriğinin de gerçek verilere dayandığı tartışılır. Sözde ifadelere göre hazırlanmış.

 5. Barış Ünver Barış Ünver

  Yazıyı okudum, siteyi inceledim. Kusura bakmasınlar, tarihin en bilinen satış kurnazlığıyla bir "fırsat sitesi" kurmuşlar :).

  Tekniği herkes bilir: epey yüksek bir fiyattan büyük indirim yapmak. Siteye bakınca da bu görülüyor: Dışarıda aynı fiyatlara (hatta bazen daha ucuza) bulunabilecek ürünler, sanki gerçekten %40, %50 hatta %90 indirimlerle satılıyormuş gibi görünüyor. Örneğin MySo markalı ayak ısıtıcı, kendi sitesinde 50 liradan satış yapıyorken BatanGemi'de "69.00TL"nin üstü çizilmiş, "36.90TL"ye satılıyor. Veya bir "kitap arası okuma lambası", herhangi bir "ucuzluk dükkanı"nda 5-10 liraya satılıyorken BatanGemi'de 25TL'den %68 indirimle (!) 8 liraya satılıyor.

  Bilinçli tüketici bu tekniği çoğunlukla yemez ama bilinçsiz tüketici "Vay, %80 indirim varmış, hemen alayım" der. Mart ayı sonuna kadar toplam 600 bin liralık satış hedefi de, e-ticarette bilinçsiz tüketicilerin gücünü gösteriyor olması açısından ilginç bir veridir.

  "Fırsat sitesi" kavramının seviyesi ne zaman "çarşı esnafı" seviyesine gelecek diye merak ediyordum, bunu da görmüş oldum.

  1. Mustafa Mustafa

   Kesinlikle katılıyorum, müşteriler daima kandırılıyor bu balon indirimlerle! google da eğer en üstte çıkarsanız sitenizden alışveriş yapılma oranı çok yüksek olmakta!

   gittigidiyorda bu tarz ürün satan bir çok dükkan ve şahıs var girip bir kaç tanesini incelerseniz eğer: aynı ürünü biri 40tl den satmış, birisi 5tl den! ama sonuçta ikiside satabildiğine göre karşımızda ciddi bir bilinçsiz müşteri kitlesi var demektir!

 6. Xrxdude Xrxdude

  17 kişilik kadronun ortalama brut maaşı SSK si falan kisi bası 2 bin desen 400 bin tl üzeri yıllık personel masrafı çıkar. Sonrasında lojistik, idari, elektrik, internet masrafları falan neredeyse yilik cironun tamamı masraflara gidiyor. Ürünler bedavayami mal ediliyor. Bu tip is modelleri gerçekçi değil senede 10 milyon altı cirolarda.

  1. Aylık 600 bin tl ciro zaten hemen hemen 10 milyon tl yapıyor. Ayrıca asgeri ücretle çalışan bir personelin maliyeti bir şirkete 1050 TL civarında. yemek falan dahil olduğunda 1200 tl oluyor. verdiğin rakamlar biraz abartılı sanki.

  2. Murat Özcan Murat Özcan

   şikayetvar.com batan gemi şiakyetleri ile doldu ne telefonlara cevap veren var nede mail ilşe cevap veriyorlar resmen dolandırıyorlar

   1. Kusura bakmayınız ama ben yorumunuza katılmıyorum..

    Batangemi.com dan Power Bank Harici Batarya 8400 mAh 44.90 tl ye aldım.

    Aynı ürünü başka mağazalarda 80 90 tl ye satıldığını gördüm.

    Ayrıca satın almış olduğum ürün ertesi gün paketlenmiş olarak adresime teslim edildi..

    Ürün siprişinden 1-2 saat sonra teyit için firmadan aradılar ve siparişimle ilgilendiler..

    Bu yapılanlar dolandırıcılıksa beni dolandırdıkları için firmayı tebrik ederim :)

    Farkında değiliz ama öyle firmalar var ki 199 tl ye sipariş verilen s4 cep telefonu yerine utanmadan ve sıkılmadan (çok afedersiniz ama)

    Bildiğimiz hıyarı paketleyip gönderiyorlar..

    Acaba hangisi dolandırıcılık..?

    Saygılarımla

  3. dostum ne 2000 tl si çok fazla rakam vermişsin, iş görüşmesine gittim bu arkadaşlara 1000 tl fiyat verdi meyve suyumu içip kaçarak uzaklaştım, ben evde çalışma ile o 1000 tl yi 3'e katlıyorum :) verirsen vasıfsıza 600 tl maaş, vasıflıya da 1000 tl yaparsın tabi o ciroyu...

 7. Caner T. Caner T.

  Siteyi uzun süredir takip ediyorum ve bir kaç alışveriş deneyimim oldu. Bazı konularda ufak sorunlar yasasamda genel anlamda cok başarılı bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Şikayetler illaki olacaktır. Mantıklı düşündüğümüzde bugün sektörde hareketli olan bütün sitelerin binlerce şikayet konusu mevcut. Neyse. Umarım hedeflerini tuttururlar.

 8. Tarık Tarık

  bu sitenin spam mail gönderdiğini birçok kişiden duydum ve tanık oldum.

  1. Numan Torun Numan Torun

   Merhaba Tarık,

   BatanGemi.com tarafından herhangi bir izinsiz gönderim yapılması mümkün değildir.

   Sadece periyodik olarak günlük bülten gönderimleri yapılmakta olup, dilediğiniz zaman bülten aboneliğinizi sonlandırabileceğinizi hatırlatırız.

   Teşekkürler.

   Numan

   1. Baran Baran

    Numan Bey,

    Ben bizzat batangeminin spam maillerini aldım, hatta itusozlukde de belirttim bunu görebilirsiniz. daha önceleri bültenden çıkmak imkansızdı ve telefonlara çıkmıyordunuz. şuan bu düzelmiş.

    fakat yine de spam yapmadık diyemezsiniz.

 9. Bu arkadaşlar aynı zamanda onlarca kişiyi mağdur eden basteklifi.com'un da sahipleriydi. Şahsen bu sitelerinden de alışveriş yaptım fakat memnun olmadım. Gecikmeli gönderildi ürün. 20 gün'ün üzerinde. Her neyse. Zaten detaylı inceleyen arkadaşlar fiyatlardaki aldatmacayıda hemen farkedebilirler. Piyasanın %50 %60 %80 altına ürün verdikleri vs. yalan ki bir önceki yorumda da arkadaş örneklerle açıklamış. Bulaşmayın derim....

  1. Numan Torun Numan Torun

   Merhaba Ali,

   Geçmişteki projelerimizden Basteklifi.com'da herhangi bir müşteri mağduriyeti yaşanmamıştır. İlgili proje hedeflenen kar oranını elde edemediğinden dolayı sonlandırılmıştır.

   Bilgilerinize sunarız.

   Teşekkürler.

   Numan.

   1. Hakan Özaltay Hakan Özaltay

    Numan bey,

    r10'daki konuda yetkilileriniz basteklifi.com'dan için, yaşanan mağduriyetleri giderdik demişti.

    Sanırım birbirinizden haberiniz yok.

 10. Utku Algedik Utku Algedik

  Bu fiyatlarla hedeflenen ciroyu sağlayabilmek çok büyük başarı olur hakkaten. Bu kadar kısa sürede bu başarıya ulaşan batangemi ekibine tebrikler.

 11. 1 ayda 600 bin tl ciro güzel rakam. Bizede nasip olur İnşallah. Dışardan bakıldığında çok basit bir site gibi görünüyor ama bulunduğumuz sektörde bu şekil ciddi cirolar yapan çok site var aslında bence. Düşünsenize eğer yıl sonu hedefleri tutarsa aylık 1,5 milyar ciro demek. Yıllık 18 milyar tl yapar bu. Bu ülkede eticaret yapılabilecek en mantıklı iş olduğunun en güzel kanıtı. Allah yolunuzu açık etsin.

  1. ayrıca siteyi detaylıca inceledim. tasarım ve sunum muhteşem olmuş. yanlız ufak ürün resimleri büyük haliyle yükleniyor. buda sitenin geç açılmasına neden oluyor. bazı yerlerde de 1-2 css hatası tespit ettim. bunların dışında herşey güzel görünüyor.

  2. Visitor Visitor

   Haberi bir daha ve anlamak için okuyun lütfen.

  3. İsmail Erdem İsmail Erdem

   yazıyı iyi okumanızı tavsiye ederim.

   yıllık 1 milyar ciroyu doğan online yapamıyor.

  4. Yıllık 600 bin tl diyor sanırım.

   Yalnız ne siteymiş arkadaş, facebook bile bu kadar analiz edilmemiştir webrazzi yorumlarında:)

   1. Evet yanlış yazmışım pardon. yazdıktan sonra farkettim bende :)

 12. Mehmet Tunç Mehmet Tunç

  Tasarımı başarılı buldum.Sitenin işleyişide baya yenilikçi.Ürün kalitesi konusunda net birşey söylemek güç ürün almadığım için.ama site genel hatlarıyla iyi.Zamanla ciddi bir potansiyele ulaşabilir.Başarılar.

 13. Emir Turacık Emir Turacık

  Açıldığı günden itibaren takip ettiğim bir site çeşitli alışverişlerimde oldu. Gerçekten kısa sürede büyük yol kat ettiler ve büyümeyede devam ediyorlar. Şikayetlerden bahsedilmiş fakat şikayet sitelerine girecek olursanız en çok şikayet rakamlarının şuan piyasa devlerine yapıldığını göreceksinizdir. Sonuçta herkezi memnun etmek imkansız. 2013 yılından itibaren rahat bir şekilde ayda 1 milyon üzerinde ciro yapacaklarına inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  1. Serpil Karaoğlu Serpil Karaoğlu

   Site ortaklarından M.Vardalı'nın Cetech/Ringofon firmalarındayken ALTINDA çalışmış ve hala günlük hayatında sürekli olarak görüşen biri olarak yorum yazmanız gerçekten komik olmuş.

   1. Emir Turacık Emir Turacık

    Batangemi ve benzer siteler adımı aratırlarsa bir çok alışverişimi göreceklerdir. Sahibini tanıyor olmam bu siteden alışveriş yapamayacağım anlamına gelmez. Sahte bir kimlik ile bu yorumu yazdığınız fazlasıyla anlaşılıyor. Öncelikle sizden daha cesur davranarak kendi kimliğinizi ortaya koymanızı rica ediyorum. Şunu da söylemek istiyorum size, ben sadece mutlu olduğum işi yapıyorum. Sizler gibi alt üst rütbe konuları, daha önce çalıştığım hiç bir iş ortamında olmadı. Bizi iyi tanıdığınıza göre kurucusu olduğum 4 şirketimde de bu yapıyı iyi koruduğumu bilmeniz gerekiyor.

 14. Orhan Orhan

  Bende bu sitedeki fiyatların biraz şişirme olup sonradan %80 - %90 gibi indirimliymiş gibi gösterildiğini biliyorum. Ancak yorumlarda bazı arkadaşlar 600 bin TL cirosunun yıllık olduğunu anlamış ancak mart ayında ciro aylık 600 bin TL olması hedefleniyor diyor yazıda.

 15. Samet Samet

  İsim güzel, rakamlar e ticaret sektörüne göre güzel rakamlar. Dürüst şekilde çalışılıyorsa, ürün teslimatında müşteriyi sıkıntıya sokmuyorlarsa Allah daha çok versin..

 16. Nihat İpekçi Nihat İpekçi

  İnternet üzerinden bir çok farklı siteden (en 20) ürün satın almışımdır. İnternet üzerinden çamaşır makinası bile satın almış adamımdır. Onlarca siteden alışveriş yapmama rağmen,tek memmnun kalmdığım e-ticaret sitesidir. Malın 1 ay sonra geldiği, bir ay sonra gelin malın eksik geldiği, gelmeyen malların ücretinin iade edilmediği, telefonlara bakılmadığı bana kötü alışveriş deneyimi yaşatan bir e-ticaret sitesidir.

  Batangemi, basteklifi gibi yakında, ismi ile musamma olacak bir girişimdir.

  Bakın buraya yazıyorum, gün geldiğinde ben size demiştim olacak.

 17. R. Tamer Şengöz R. Tamer Şengöz

  Açıldığı ilk günden bu yana takip ediyorum. Üzerinde o kadar çok büyük emek var ki, o yüzden bu rakamlar hiç şaşırtıcı değil. Bu noktaya gelmesinde kesinlikle ve kesinlikle, şirket CEO'su M. Vardalı'nın doğru zamanda, doğru hamlelerinin çok büyük önemi var. Şikayetler konusuna gelirsek, müşteriyi %100 memnun etmek hiçbir zaman mümkün olmuyor. Yüzbinlerce müşteri arasından da sıkıntı yaşayanlar tabii ki olmuştur ve olacaktır da. Önemli olan, bu sıkıntıları kısa sürede çözebilmektir. Hedeflerine doğru, emin adımlarla yürüdüklerini düşünüyorum.

  Başarılar

  1. yanılıyorsunuz. alışveriş yaptım ve gerçekten 45 günde ürünüm geldi. şimdi memnun olmamakla halı değil miyim?

 18. Tygtyg Tygtyg

  bitenekadar.com ile aynı tarzda çoğu ürünleri aynı ancak fiyat olarak bitenekadar daha uygun

 19. Mert Devran Mert Devran

  Bu ve bunun gibi zilyon tane site olmasina ragmen, sanki digerlerinden cok buyuk bir fark yaratiyormus gibi süslü bir sunum olmuş. Guzel reklam olmus gercekten. Elinize sağlik... Yatirimcilara duyurulur :))

  1. Fırat Esmer Fırat Esmer

   Kısa, açıklayıcı bir yorum. Ne güzel.

 20. Tunç Yalçın Tunç Yalçın

  www.dealextreme.com ya da dx.com. biraz bekleyerek tümünü yarı fiyatına alın, kullanın. Site de öyle yapıyor sanırım...

 21. Hasan Hasan

  Eski sitelerinden kalan çok bi itibar eksikliği var ama bişey yazmızada gerek yok burada yazıyor herşey

  http://www.sikayetvar.com/firma/detay/batangemicom

  1. Serhat Serhat

   Biraz abartıyorsunuz sanki.

   Şikayet her site için var.

   http://www.sikayetvar.com/firma/detay/267

   http://www.sikayetvar.com/firma/detay/9876

   http://www.sikayetvar.com/firma/detay/14581

   batangemi.com a gelince. özellikle tasarımı çok başarılı buldum. umarım bizler için iyi bir örnek olur.

   1. abartı yok. 45 günde ürün tedariki, iade etmeme var.

 22. Ahmet Ahmet

  Şikayet var sitesinde "Tam 4 aydır da paramı alamıyorum.", "2 aydır ürünüm gelmedi" şeklinde şikayetler var, facebook sayfası da aynı şekilde şikayet dolu.

  @Serhat sikayetvar.com'daki başka hiçbir firma için "siparişimi göndermediler" ya da "paramı göndermediler" tarzı şikayet yoktur.

  İnsanları internet üzerinden alışveriş yaparken paranoyaklaştırmaya hakkınız yok, Türk e-ticaretine balta vurmaya hiç mi hiç hakkınız yok.

  Bu portreye rağmen çok kaliteli bir iş yapılıyormuş gibi lanse edilmesine gönül razı olmaz, asla firmayı kötülemek gibi bir derdim yok.

  vesselam.

  1. Murat Özcan Murat Özcan

   bunları nasıl şikayet edebilirim internet sayfalarını kapattırmak istiyorum daha çok vatandaş mağdur olmasın

 23. Ziyaretçi Ziyaretçi

  Çok uzun zamandır internet dünyasıyla ilgili olan, yıllardır değişik sitelerden azımsanmayacak kadar çok alışveriş yapmış biri olarak Batangemi hakkında yorum yapmadan geçemeyeceğim. Firmanın arka plan yapısı ve cirosu/kazancı gibi konularda söylenenler mantıklı olabilir, ahkam kesmeyeceğim. Ancak, bir kez kendim, iki kez de çevremden bu siteden ürün satın alanlar oldu. Uluslararası platformlarda tanıtımı yapılan ürünlerin bizzat o reklamlarını kullanıp, ürünlerin son derece kötü (olabilecek en hafif deyimi kullanmaya çalışıyorum) taklitlerini satmak bence sahtekarlık sınırına yaklaşan bir davranış biçimi. Gönderilen tüm ürünler, tanıtımların kötü Çin malı taklitleri. ("Çin malı"nı deyim olarak kullanıyorum, ne kadar kötü olduklarını anlatabilmek için.) Ürün iade konusunda da gerçekten günler, saatler harcıyorsunuz. (Son birkaç ay içinde sistem düzelmişse söyleyeceğim yok.)

  Eğer ürünü gönderikleri şekliyle tanıtırlarsa söyleyecek hiçbir şeyim yok; görürsünüz ve alıp almamaya karar verirsiniz. Ama burada bir kandırma durumu sözkonusu.

  Burada asıl mesele şu; Türkiye'de geniş bir çevre internet alışverişine yeni yeni alışmaya başlarken, bu örnekler e-ticaret sektörünün genel anlamda zarar görmesine sebep oluyor. Burada biraz süslü anlatılmış bir firmanın ortaya çıkardığı güven kaybının bedelini hepimiz ödüyoruz, umarım herkes farkındadır.

  (Rakip firma ya da benzeri bir oluşum içinde değilim, sadece buradan alışveriş yaptığında kendini alenen kandırılmış hissetmiş müşterilerden biriyim.)

 24. Murat Özcan Murat Özcan

  ben 6 martta sipariş verdim şu anda sipariş verdiğim ürünler stokto olduğu bahisle halen satılmakta olduğu halde siparişim tedarik sürecinde olduğu belirtiliyor telefona cevap veren yok maillere cevap veren yok yakında gümler bu site

 25. Birçok yerde şikayetiniz var.Bu firma gerçekten batmış :)

 26. Şikayet siteleri ya da site ilgili yazılan şikayetleri incelerseniz bu getirinin sebepleri hakkında fikir sahibi olursunuz. Bir site ismi ile bu kadar mı özdeş olur.

  1. Thebalci Thebalci

   www.pinigo.com dan sonra bu tür sitelerin hepsinin pabucu dama atıldı. Adamlar bu siteleirn veridikleri ürünleri bedavaya veriyor

 27. Taylan Kızılkaya Taylan Kızılkaya

  Batangemi.com’dan kesinlikle ürün sipariş etmeyiniz. Kapıda ödeme veya Kredi kartıyla tek çekim ödeme yapmayınız.

  - Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerinizde ürünlerinizi bozuk gönderip kargo ücretini dahi size ödetiyorlar.

  - Kredi kartı ile tek çekim yaptığınızda ürünü göndermeyip dolandırıyorlar.

  Bu şekilde tuzağa düşen pek çok insan var. İşin ilginç yanı ise http://www.r10.net gibi güvenilir bir sitede http://www.batangemi.com ‘un reklamı yapılıyor.

  Batangemi.com Yorumları Okuyun;

  http://www.sikayetvar.com/firma/detay/batangemicom/s/

  Ben 38 TL’lik sipariş verdim. 1 hafta boyunca hiç ses çıkmadı. Ne ürünüm kargoya verildi ne de bir işlem yapıldı. Bu sivri zekalı dolandırıcılar 0262 643 99 27 nolu telefonu operatörle kısır döngüye bağlamışlar. Ulaşamıyorsunuz. Yardım masasına mesaj yazdığınız da bir süre sonra sizi oyalamak için 0532 743 42 30 – 0530 976 56 32 nolu telefonlardan onlar sizi arıyorlar. Söyledikleri şeyler birbirini tutmuyor, tamamen sizi oyalama ve “Artık Lanet Olsun, Ürün istemiyorum.” dedirtme amacı güdüyorlar.

  Bunlar şeytanın sol bacağı. Dolandırılan bir müşteriyi tam 4 ay oyalamışlar ve dahası yüzlerce kişiyi aynı şekilde dolandırmışlar. sikayetvar.com’da Batangemi.com için 272 şikayet bulunuyor. Çoğu da ürünün gönderilmediğinden şikayetçi. Diğer kalanlar ise ürünün bozuk gönderildiği ve kargo ücretini müşteri ödediği halde tekrar müşteriye ödetildiğinden şikayetçi.

  Siz de dolandırılmak istemiyorsanız bu siteden alışveriş yapmayın. Dolandırılan kişilerin de Savcılığa Şikayette bulunmalarını Türkiye Cumhuriyeti adına rica ediyorum. Bizleri dolandıran bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmazsak bu dolandırıcılar faaliyetlerine devam ederler.

  Dolandırıcı grubundan biri telefonla beni arayıp “Özür dileriz. Çok hata yaptık. Bir daha hata yapmayacağız. Lütfen bizi affedin. Size bir ürün daha gönderelim. Memnun kalırsınız.” diyerek samimiyetsizce yalvarıp yakarıyor. Bu da Batangemi.com’un kullandığı oyalama yöntemlerinden biri.

  Ben suç duyurusunda bulundum. Hakla, Hukukla, Kanunla bunların tüylerini yolacağım inşallah. Hodri Meydan.

  1. Ercan Geçim Ercan Geçim

   Aynı durum bende de söz konusu. mayıs başında verdiğim siparişi 1,5 haftada göndermediler. iptal edip, para iadesi yapmalarını istediğimden beridir 1 ay geçti ancak hala para iadesini yapmadılar. 1,5 milyonluk hacme paralarımızı iade etmeyerek ulaşacaklar sanıyorum. iade edecekleri tutar sadece 43,80tl idi...

 28. Osman Cizmeci Osman Cizmeci

  batan geminin malları nı alan müsteriler hicbir üründen memnun değilmiş ürünler ayıplı cıktığını söylüyolar lütfen bu konuda acıklama yapabilirlermi

 29. Mustafa Mustafa

  böyle bir sitenin insanları kandıran bir e ticaret sektörünün reklamını yapmasını yadırgadım internet üzerinde yüzlerce şikayeti olan bir siteyi tanıtıyorsunuz önce siteyi araştırıp sonra yayına almanız daha iyi olurdu

  bende batangemicom mağduru oldum reklamlarında gözüken süpürgenin siparişini verdim ama kargoya bile verilmedi bende iptal ettim sonra sitelerinden süpürge satışını kaldırdılar 2 ayı geçti hala para iadesi yapmadılar ne telefona çıkan var nede sonuçlandıran böyle sitelerin şöyle ciro yapacak şöyle büyüyecek diye reklamını yapıpı başka insanların kandırılmalarına ön ayak olmayın mobelde kalırsınız. tüketici haklarının cevabını bekliyorum sonra hukuk yoluna başvuracam bu siteyle ilgili alacağımdan çok harcasamda en azından pisikolojimi düzelir

 30. Okan Cerit Okan Cerit

  BATANGEMİ, 9 Mayıs'tan itibaren ürün bekliyorum :) sürekli aynı şeyi söyliyorlar arıyorum farklı yerelere yönlendiriyorlar. Oradan alış veriş yapıcak arkadaşların dikkatine, YAPMAYIN. SAKIN. Ürününüz gelmez.

  1. merhaba tüm yorumları okudum siteyi inceledim ve sonuç şu :

   her zaman doğru iş ve yeni girişimcilik projelerini desteklemişimdir

   batan gemide bu örneklerden biridir

   tebrik etmek lazım aylık 600 bin lik rakam kolay elde edilemez

   saygılar

 31. Kenan Alpogan Kenan Alpogan

  Cironun 600 bin lira olduğuna kimse inandıramaz beni...Bu işi yapmış biri olarak kesinlikle inanmam ben böyle birşeye...Hemde 17 kişi çalıştıracaklar...Bu kişilerin maaşlarını bile ödeyemezler düzenli...Hesap var kitap var ortada...Buyrun beraber hesaplayalım..Nasıl oluyormuş 600 bin ? Allah'dan yeni Türk Ticaret Kanunu geliyor...Böyle önüne gelen mantar gibi bu tarz siteler açıp sektöre zarar veremeyecek...En az 50 bin TL yatırım bedeli,merkez ofis şartı, bu ofisin en az 5 yıllığına kiralandığına dair belge, vergi makbuzu,yazar fatura kasası falan gerekecek...İş zorlaşacak yani...Bu da kaliteyi arttıracak...