WhatsApp sesli arama özelliği Android kullanıcılarına açıldı
Mobil

WhatsApp sesli arama özelliği Android kullanıcılarına açıldı

WhatsApp'ın uzunca bir süredir beklenen sesli arama özelliği bugünden itibaren Android kullanıcılara açılıyor. Farklı kaynaklardan gelen haberler WhatsApp uygulaması içinde kullanıcıların birbirleriyle sesli görüşme yapmasını sağlayan özelliğin ilk etapta Android cihazlarında devreye alındığını doğruluyor.

WhatsApp'ın Android'deki son sürümüne (bunun için linki takip ederek WhasApp resmi sitesinden uygulamayı indirebilirsiniz) sahip olan kullanıcılar, ekranlarında aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi, sohbet (chats) yanında Calls yani çağrılar seçeneğinin eklendiğini görüyorlar. Çağrılar sekmesine dokunduğunuzda rehberden aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli, böylelikle uygulama içinde istediğiniz kişiyle sesli görüşme yapıyorsunuz.

whatsapp telefon

WhatsApp'ın sesli aramalar alanına giriş yapmasıyla akla gelen ilk soru, cep telefonlarıyla yapılan standart çağrıların da yerini alıp alamayacağı. Zira The Economist dergisinin dikkat çektiği gibi, WhatsApp üzerinde bir günde gönderilen toplam mesaj sayısı, SMS'i geride bıraktı. Verilere göre, uygulamanın 700 milyon kullanıcısı, geçtiğimiz yıl WhatsApp üzerinden toplam 7 trilyon mesaj gönderdiler. Bu farkın zamanla açılması bekleniyor. the economist mesaj

WhatsApp sesli arama özelliğinin birkaç hafta içinde iOS'e geleceğini duyurmuştu. 

Yorumlar (4)
 1. Muktedir Muktedir

  Merhaba whatsaap la aradigimiz zaman ucretlimi yoksa bedavami bir haber verirseniz sevinirim

  1. internet üzerinden ücretsiz

  2. Teknoloji Teknoloji

   whatsapp sizin internetinizi kullanıyor. Yani Whatsapp üzerinden arama yapmanız için internet'e bağlı olmanız gerekiyor. Bunu da bir internet paketi alarak veya wifi ağına bağlanarak halletmeniz lazım. İnternetiniz varsa ücretsiz gibi geliyor fakat sonuçta bu internet paketine veya evdeki internet bağlantımıza bir ücret ödüyoruz.

 2. Aradığınız kişiye ulaşılamıyor ama watsap tan aradığınızda tel çalıyor nasıl oluyo anlamadım