StilGiyin, StyleBuys.com markasıyla Hindistan'a açıldı
E-Ticaret

StilGiyin, StyleBuys.com markasıyla Hindistan'a açıldı

2012 yılı sonunda Türkiye'de faaliyetlere başlayan moda ve aksesuar dikeyinde toplayıcı (aggregator) sitesi Stilgiyin.com, uluslararası açılımına Hindistan ile devam ediyor. StyleBuys.com markasıyla Hindistan'da faaliyete başlayan Stilgiyin, ülkenin hızlı büyüyen e-ticaret pazarının yüksek potansiyelini avantaja çevirmek istiyor.

1,2 milyarlık nüfusunun yaklaşık yüzde 20'sinin online olduğu öngörülen Hindistan'ın e-ticaret pazarının büyüme potansiyeli, özellikle geçtiğimiz yıl toplam yaklaşık 2 milyar dolar yatırım alan Flipkart'ın başarısıyla daha sık gündeme gelmeye başlamıştı. 2018 yılında 40 milyar dolar büyüklüğü aşması beklenen e-ticaret pazarındaki bu hareketliliği avantaja çevirmek isteyen StilGiyin.com'un Webrazzi'ye verdiği bilgiye göre, StyleBuys.com'un trafiği kısa sürede günlük ortalama on binler seviyesine ulaşmış. Pazarda önemli işbirlikleriyle ilerlemek isteyen StilBuys.com, Jabong, Myntra ve Amazon gibi büyük şirketlerle Hindistan pazarına özel anlaşmalar yapmış ve bu iş birliklerinin sayısını arttırmaya devam ediyor.

Türkiye'de iki yılı geride bırakan StilGiyin.com'un kendi verilerine göre, sitenin bugünkü ortalama aylık ziyaretçi sayısı 2 milyon. Serra Alkoçlar ve Andrew Pickin'in ortak girişimi olan StilGiyin.com, önümüzdeki bir yıl içinde ekibini büyütmeyi ve Orta Doğu, Avustralya, Kanada ve İngiltere gibi büyük pazarlara açılmayı planlıyor.

StilGiyin bundan yaklaşık bir yıl önce FinDeModa.de markasıyla Almanya pazarında faaliyet göstermeye başlamıştı.

Yorumlar (5)
  1. Ozgur Ozgur

    Tebrik ederim.. Türkiye pazarı belli. İş çıkmıyor görüldüğü üzere. Amerikalı yatırımcıların da gözde ülkesi Hindistan. Son zamanlardaki yatırımları aşikâr.. Başarılar..

  2. Zafer Zafer

    Belki saçmalama diyeceksiniz ama şahsen hakkımızda bölümünde en azından Türk firması olduğundan bahsedebilirdiniz. Nasıl stil giyin' de "Ekim 2011'de kurulan StilGiyin Türkiye'nin önde gelen online satış sitelerini bir çati altında toplayan bir arama motorudur." diyorsanız y.disina actiginiz sitede de bu tarz bir cümle kullanabilirdiniz. Ters tepki yapar diye korkmayin bukadar... Neyse başarılar....

  3. Trendim.com a da el atsınlar

  4. tebrik ederim. türkiyeden yurtdışına açılan girişimler açıkçası bizi çok gurulandırıyor. başarılar dilerim

  5. Vitrin gez mi bunlara benziyor bunlarmı vitringeze benziyor iki firmada aynı gibi vitringez madem bu siteye benziyor neden geçen yıl girişimlerden bi çok ödül aldı.Girişim yapılmayanı yaparak farklı bir hizmet sunmak değil midir yoksa ülkemizde girişim kopyacılıkmı ?