Giyim ve aksesuar sitelerini bir araya getiren StilGiyin.com aramayı öne çıkarıyor

Fırsat sitesi, özel alışveriş sitesi, butik siteleri derken giyim ve aksesuar kategorisinde onlarca site kuruldu.
Giyim ve aksesuar sitelerini bir araya getiren StilGiyin.com aramayı öne çıkarıyor

Fırsat sitesi, özel alışveriş sitesi, butik siteleri derken giyim ve aksesuar kategorisinde onlarca site kuruldu. Bu sitelerin kurulması sektördeki rekabeti arttırırken, yeni bir iş modeli olan 'aggregator' yani toplayıcı sitelerin önünü açtı. StilGiyin.com da bu kategorideki sitelerden biri.

StilGiyin.com, giyim ve aksesuar kategorisinde yer alan e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiriyor. Ancak rakiplerinden tek farkla. Arama motorunu daha fazla ön planda tutan site, kullanıcıların daha hızlı bir şekilde aradıkları ürüne ulaşabilmesini amaçlıyor.

Ana sayfanın ortasında bulunan arama çubuğuyla arama yapılarak, ürün markası, çeşidi veya rengi gibi birçok farklı kombinasyonları listelemek mümkün. Örneğin 'beyaz kazak' veya 'mavi gömlek' yazan bir kullanıcının karşısına sitenin anlaşma sağladığı e-ticaret sitelerinde bulunan ürünler geliyor. Arama sonuçları ekrana geldikten sonraysa fiyat, marka, indirim, renk ve dükkan gibi alt kategorilere ulaşmak mümkün.

Arama sonuçlarını site ekibi oluşturuyor

Her ne kadar arama motoru desek de indeksleme mantığı kullanılmıyor. Anlaşmalı e-ticaret siteleri StilGiyin.com ekibi tarafından taranıyor ve ürünlerin aranan kategori sonuçlarında çıkması sağlanıyor.

Şu anda StilGiyin.com'da 20 farklı e-ticaret sitesinde yer alan 60 bin ürün bulunuyor. Ancak StilGiyin.com Kurucu Ortağı Serra Alkoçlar'dan aldığımız bilgilere göre bu sayı çok kısa zaman içinde 30'u bulacak. Ürün sayısının ise yıl sonuna kadar 100 bine ulaşacağını da paylaşalım.

2 ayda 500 satış gerçekleştirdi

Gelelim StilGiyin.com'un ziyaretçi rakamlarına. 2012 yılı Eylül ayında açılan StilGiyin.com'un şu anda günlük ortalama bin tekil ziyaretçisi bulunuyor. Dolayısıyla aylık 30 bin tekil ziyaretçiden bahsetmek mümkün. Serra Alkoçlar ise bu rakamın reklam süreciyle birlikte günlük 50 bin ziyaretçiye ulaştırmayı planladıklarını ifade ediyor.

Aldığımız bilgiye göre bin markanın yer aldığı StilGiyin.com'un, şu ana kadar 500 satış seviyesine ulaşmış durumda olduğunu parantez içinde paylaşalım.

StilGiyin.com'un gelecek planlarındaysa çok hızlı büyümek ve sektörde farklılaşmak bulunuyor. Serra Alkoçlar, 'Türkiye’deki online alışveriş alanında kullanıcılarımıza zaman kazandırarak ve onlara ürünleri en iyi şekilde sunarak vazgeçilmez bir site, alışveriş için ilk ve hatta tek durak olmak istiyoruz" şeklinde konuşuyor.

Büyüyen e-ticaret toplayıcı siteleri de yanında götürecek mi?

Aggregator yani toplayıcı kategorisindeki sitelerin sayısı Türkiye hızla artmaya başladı. Bu yüzden bu sitelerin kendi kategorilerinde yavaş yavaş rekabet ortamına girdiğini söyleyelim. Bu rekabet ortamı farklı iş modellerinin hayata geçeceğini gösteriyor.

StilGiyin.com kendi kategorisi içinde arama motoruyla farklılaşıyor. Kullanıcıların istedikleri ürüne ulaşmasını sağlayacak bu özelliğin dikkat çekeceğini belirtelim. E-ticaret hacmi artarken toplayıcı siteleri de beraberinde götürüp, götüremeyeceğini gelecekte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.