Giyim ve aksesuar sitelerini bir araya getiren StilGiyin.com aramayı öne çıkarıyor
E-Ticaret

Giyim ve aksesuar sitelerini bir araya getiren StilGiyin.com aramayı öne çıkarıyor

 • Fırsat sitesi, özel alışveriş sitesi, butik siteleri derken giyim ve aksesuar kategorisinde onlarca site kuruldu.

Fırsat sitesi, özel alışveriş sitesi, butik siteleri derken giyim ve aksesuar kategorisinde onlarca site kuruldu. Bu sitelerin kurulması sektördeki rekabeti arttırırken, yeni bir iş modeli olan 'aggregator' yani toplayıcı sitelerin önünü açtı. StilGiyin.com da bu kategorideki sitelerden biri.

StilGiyin.com, giyim ve aksesuar kategorisinde yer alan e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiriyor. Ancak rakiplerinden tek farkla. Arama motorunu daha fazla ön planda tutan site, kullanıcıların daha hızlı bir şekilde aradıkları ürüne ulaşabilmesini amaçlıyor.

Ana sayfanın ortasında bulunan arama çubuğuyla arama yapılarak, ürün markası, çeşidi veya rengi gibi birçok farklı kombinasyonları listelemek mümkün. Örneğin 'beyaz kazak' veya 'mavi gömlek' yazan bir kullanıcının karşısına sitenin anlaşma sağladığı e-ticaret sitelerinde bulunan ürünler geliyor. Arama sonuçları ekrana geldikten sonraysa fiyat, marka, indirim, renk ve dükkan gibi alt kategorilere ulaşmak mümkün.

Arama sonuçlarını site ekibi oluşturuyor

Her ne kadar arama motoru desek de indeksleme mantığı kullanılmıyor. Anlaşmalı e-ticaret siteleri StilGiyin.com ekibi tarafından taranıyor ve ürünlerin aranan kategori sonuçlarında çıkması sağlanıyor.

Şu anda StilGiyin.com'da 20 farklı e-ticaret sitesinde yer alan 60 bin ürün bulunuyor. Ancak StilGiyin.com Kurucu Ortağı Serra Alkoçlar'dan aldığımız bilgilere göre bu sayı çok kısa zaman içinde 30'u bulacak. Ürün sayısının ise yıl sonuna kadar 100 bine ulaşacağını da paylaşalım.

2 ayda 500 satış gerçekleştirdi

Gelelim StilGiyin.com'un ziyaretçi rakamlarına. 2012 yılı Eylül ayında açılan StilGiyin.com'un şu anda günlük ortalama bin tekil ziyaretçisi bulunuyor. Dolayısıyla aylık 30 bin tekil ziyaretçiden bahsetmek mümkün. Serra Alkoçlar ise bu rakamın reklam süreciyle birlikte günlük 50 bin ziyaretçiye ulaştırmayı planladıklarını ifade ediyor.

Aldığımız bilgiye göre bin markanın yer aldığı StilGiyin.com'un, şu ana kadar 500 satış seviyesine ulaşmış durumda olduğunu parantez içinde paylaşalım.

StilGiyin.com'un gelecek planlarındaysa çok hızlı büyümek ve sektörde farklılaşmak bulunuyor. Serra Alkoçlar, 'Türkiye’deki online alışveriş alanında kullanıcılarımıza zaman kazandırarak ve onlara ürünleri en iyi şekilde sunarak vazgeçilmez bir site, alışveriş için ilk ve hatta tek durak olmak istiyoruz" şeklinde konuşuyor.

Büyüyen e-ticaret toplayıcı siteleri de yanında götürecek mi?

Aggregator yani toplayıcı kategorisindeki sitelerin sayısı Türkiye hızla artmaya başladı. Bu yüzden bu sitelerin kendi kategorilerinde yavaş yavaş rekabet ortamına girdiğini söyleyelim. Bu rekabet ortamı farklı iş modellerinin hayata geçeceğini gösteriyor.

StilGiyin.com kendi kategorisi içinde arama motoruyla farklılaşıyor. Kullanıcıların istedikleri ürüne ulaşmasını sağlayacak bu özelliğin dikkat çekeceğini belirtelim. E-ticaret hacmi artarken toplayıcı siteleri de beraberinde götürüp, götüremeyeceğini gelecekte göreceğiz.

Yorumlar (10)
 1. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

  hayırlı olsun rekabet güzeldir...

 2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Ürünleri çok küçük resimlerde görüyorum. detay görebilmek için mutlaka yönlendirme yapılan siteye gitmem gerek. burada bir şeyler yapılabilir.

  ayrıca resimleri kendi sunucularında tutuyorsunuz. direk orjinal siteden çekebilirsiniz. hem daha az maliyetli hem de daha kaliteli fotoğraflar sunarsınız.

  500 satış eğer 1 ayda ise daha almanız gereken çok yol var demektir. Rekabet için bunu en az 5k-10k ya çıkartmalısınız.

  stilsos, modasor, stilgiyin .. rekabet güzeldir :) logonuzdaki stil yazı fontu fazla ince ve siteye biraz dha hareket lazım. google olmaya çalışmanıza gerekn yok bence. giyimle ilgili bir site şıkır şıkır da olabilir.. başarılar

 3. Esin Gürçay Esin Gürçay

  Tam da e-ticaret sitelerinin arasında kaybolmuşken anahtar kelimelerle ürün arayabilmek internetten alışverişi gerçekten çok keyifli hale getirdi.

  Başarılar!

 4. Marka model, tam olarak ne istediğinizi biliyorsaniz ilgili firmanin sanal alışveriş sitesine gidersiniz (varsa), alışverinizi yaparsınız.

  Ancak aradığınız, akliniza gelen belli bir kiyafet ise, ayrıca aynı ürun belki başka bir yerde daha ucuza satılıyor mu acaba diye düşünüyorsanız, Stilgiyin’i kullanmak hayatinizi cok kolaylastiracaktir.

  Neredeyse her gun yeni bir e-alisveris sitesi aciliyor fakat takip etmek bile imkansiz hale geldi. Stilgiyin ise bütüün bu sunulanlari altinda topluyor.

  Deneyin, görün derim.

 5. Kesinlikle kurtarıcı bir site. Aradığınız her türlü parçayı en dar vaktinizde bile zahmetsizce bulabiliyorsunuz. İnternetten alışveriş hic bu kadar keyifli olmamıştı.

 6. http://www.modarar.com var onda trendyol,markafoni,limango gibi sitelerden de ürün seçebiliyorsunuz. buradaki sitelerin ufak popüler olmayan sitelerle kısıtlı kalması kötü olmuş.

 7. bence www.bolmarka.com da ürün ve firma çeşiti daha fazla tk bir kategoriye odaklanmamış

 8. Markagez.com Markagez.com

  http://www.markagez.com olarak rekabeti seviyoruz ve rekabet güzeldir. Moda ve alışveriş sektöründe long tail seo'nun önemi anlaşılmıştır.

 9. Giyim Sitesi Giyim Sitesi

  bu sektörde rekabet zor..herkese kolay gelsin...

 10. Ayak Sağlık Ürünleri Ayak Sağlık Ürünleri

  Kaliteli alışveriş sitesi beğenerek takip ediyoruz.